Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2002. gada 15. februāra lēmums Nr. 32 "Par "Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja drošības naudas noguldīšanas un pašu aktīvu turēšanas noteikumu" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.03.2002., Nr. 35 https://www.vestnesis.lv/ta/id/59522

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Finansu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr.33

Par "Starpnieksabiedrību licencēšanas noteikumu" apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

05.03.2002., Nr. 35

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: lēmums

Numurs: 32

Pieņemts: 15.02.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finansu un kapitāla tirgus komisijas

padomes lēmums Nr. 32

(prot. Nr. 6, 4. p.) Rīgā 2002. gada 15. februārī

Par “Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja drošības naudas noguldīšanas un pašu aktīvu turēšanas noteikumu” apstiprināšanu

Pamatojoties uz Finansu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6.-8. un 17. pantu, Valsts fondēto pensiju likuma 11. pantu, Finansu un kapitāla tirgus komisijas padome n o l e m j:

Apstiprināt “Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja drošības naudas noguldīšanas un pašu aktīvu turēšanas noteikumus” (pielikumā).

Finansu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs U.Cērps

 

 

Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja drošības naudas noguldīšanas un pašu aktīvu turēšanas noteikumi

1. “Valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldītāja drošības naudas noguldīšanas un pašu aktīvu turēšanas noteikumi” (tālāk tekstā — noteikumi) izdoti saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likumu un Finansu un kapitāla tirgus komisijas likumu.

2. Noteikumi nosaka kārtību, kādā ieguldījumu sabiedrība, kura ir saņēmusi licenci valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanai (tālāk tekstā — ieguldījumu sabiedrība):

2.1. nogulda drošības naudu, kas pēc tiesas nolēmuma izlietojama zaudējumu atlīdzināšanai, ja šie zaudējumi nodarīti ieguldījumu sabiedrības vai tās darbinieku izdarītas krāpšanas, zādzības vai nolaidības rezultātā;

2.2. tur pašu aktīvus, kas kalpo kā papildu nodrošinājums, iestājoties noteikumu 2.1. punktā minētajiem gadījumiem.

3. Ieguldījumu sabiedrība pirms līguma par valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanu noslēgšanas ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (tālāk tekstā — Aģentūra) nogulda drošības naudu ne mazāku kā 50 000 latu apmērā Latvijas Republikā reģistrētā bankā vai ārvalstu bankas nodaļā (filiālē) (tālāk tekstā — kredītiestāde). Kredītiestāde, kurā nogulda drošības naudu, nedrīkst būt ar ieguldījumu sabiedrību saistīta komercsabiedrība (uzņēmējsabiedrība).

4. Ieguldījumu sabiedrība noslēdz ar kredītiestādi rakstveida līgumu par drošības naudas noguldīšanu (tālāk tekstā — noguldījuma līgums). Noguldījuma līguma viens eksemplārs iesniedzams Komisijai pirms līguma par valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanu noslēgšanas ar Aģentūru.

5. Noguldījuma līgumā ietver vismaz šādus noteikumus:

5.1. drošības nauda ir ieguldījumu sabiedrības nodrošinājums atbilstoši Valsts fondēto pensiju likuma 11. panta prasībām;

5.2. kredītiestādei ir tiesības izmaksāt drošības naudu:

5.2.1. ja kredītiestāde ir saņēmusi Komisijas rakstveida atļauju ieguldījumu sabiedrībai izņemt drošības naudu,

5.2.2. saskaņā ar spēkā stājušos tiesas nolēmumu.

6. Komisija atļauj ieguldījumu sabiedrībai izņemt drošības naudu šādos gadījumos:

6.1. ieguldījumu sabiedrībai ir anulēta licence valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanai un pret ieguldījumu sabiedrību saskaņā ar Valsts fondēto pensiju likuma 11. pantu nav celta prasība par zaudējumu atlīdzināšanu;

6.2. ieguldījumu sabiedrība atbilstoši šo noteikumu prasībām ir noguldījusi drošības naudu citā kredītiestādē.

7. No drošības naudas gūtie augļi ir brīvi pieejami ieguldījumu sabiedrībai un tos var izmantot bez jebkādiem ierobežojumiem.

8. Ja kredītiestādei, kurā noguldīta drošības nauda, tiek atsaukta licence kredītiestādes darbībai vai tā tiek atzīta par maksātnespējīgu, tad ieguldījumu sabiedrība ne vēlāk kā piecu darbadienu laikā nogulda drošības naudu citā kredītiestādē atbilstoši šo noteikumu 3., 4. un 5. punkta prasībām.

9. Ieguldījumu sabiedrība, kura ir noslēgusi ar Aģentūru līgumu par valsts fondēto pensiju shēmas līdzekļu pārvaldīšanu, nodrošina, ka līguma darbības laikā tās pašu aktīvu vērtība nav mazāka kā viens procents no kopējās pārvaldāmo pensiju shēmas līdzekļu vērtības.

10. Ieguldījumu sabiedrība to aktīvu daļu, kas kalpo kā papildu nodrošinājums un pārsniedz 50 000 latu, drīkst turēt šādos finansu instrumentos:

10.1. Latvijas valsts emitētos vai garantētos parāda vērtspapīros;

10.2. parāda vērtspapīros, kuri ir iekļauti Latvijas Republikā reģistrētas fondu biržas oficiālajā sarakstā;

10.3. kredītiestāžu emitētos vai garantētos parāda vērtspapīros;

10.4. termiņnoguldījumos kredītiestādēs.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!