Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2002. gada 11. janvāra lēmums Nr. 3 "Par "Vērtspapīru tirgus profesionālo speciālistu sertificēšanas noteikumu" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 16.01.2002., Nr. 8 https://www.vestnesis.lv/ta/id/57629

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Pārtikas un veterinārā dienesta rīkojums Nr.8

Par dzīvnieku veselības sertifikātu ādu un kažokādu eksportam uz Poliju

Vēl šajā numurā

16.01.2002., Nr. 8

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Finanšu un kapitāla tirgus komisija

Veids: lēmums

Numurs: 3

Pieņemts: 11.01.2002.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Finansu un kapitāla tirgus komisijas padomes lēmums Nr. 3

(prot. Nr. 2, 3. p.) Rīgā 2002. gada 11. janvārī

Par “Vērtspapīru tirgus profesionālo speciālistu sertificēšanas noteikumu” apstiprināšanu

Pamatojoties uz Finansu un kapitāla tirgus komisijas likuma 6.–8. un 17. pantu, likuma “Par vērtspapīriem” 1. pantu, Finansu un kapitāla tirgus komisijas padome n o l e m j:

Apstiprināt “Vērtspapīru tirgus profesionālo speciālistu sertificēšanas noteikumus” (pielikumā).

Finansu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs U. Cērps

 

Vērtspapīru tirgus profesionālo speciālistu sertificēšanas noteikumi

1. Vispārīgie jautājumi

1.1. “Vērtspapīru tirgus profesionālo speciālistu sertificēšanas noteikumi” (tālāk tekstā — noteikumi) izdoti, pamatojoties uz likumu “Par vērtspapīriem” un Finansu un kapitāla tirgus komisijas likumu.

1.2. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Finansu un kapitāla tirgus komisija (tālāk tekstā — Komisija):

1.2.1. izsniedz vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista profesionālās kvalifikācijas sertifikātu (tālāk tekstā — sertifikāts);

1.2.2. pagarina sertifikāta derīguma termiņu;

1.2.3. pārreģistrē sertifikātu;

1.2.4. anulē sertifikātu.

1.3. Vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista darbība ir:

1.3.1. starpniecības darījumu ar vērtspapīriem veikšana;

1.3.2. ieguldījumu konsultanta darbība;

1.3.3. darbība, kas saistīta ar klientu vērtspapīru kontu apkalpošanu un vērtspapīru uzskaiti;

1.3.4. ieguldījumu fonda pārvaldnieka darbība;

1.3.5. cita likumos paredzētā darbība, kuras veikšanai nepieciešams sertifikāts.

1.4. Sertifikātu izsniedz uz trim gadiem.

1.5. Sertifikātu saskaņā ar šajos noteikumos noteikto kārtību ir tiesīga saņemt rīcībspējīga fiziska persona, kura atbilst šādām prasībām:

1.5.1. ir sasniegusi 18 gadu vecumu;

1.5.2. ir ieguvusi vismaz vidējo izglītību;

1.5.3. nav bijusi sodīta par tīšu noziedzīgu nodarījumu vai noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, noziedzīgu nodarījumu tautsaimniecībā vai valsts institūciju dienestā, noziedzīgu nodarījumu pret jurisdikciju vai pārvaldes kārtību neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas;

1.5.4. tai nav atņemtas tiesības veikt komercdarbību (uzņēmējdarbību);

1.5.5. tai agrāk nav anulēts sertifikāts, izņemot šo noteikumu 3.7.6. un 3.7.7. punktā minētos gadījumus;

1.5.6. tai ir nevainojama reputācija.

1.6. Latvijas Republikā izstrādātie un apstiprinātie dokumenti un to kopijas jānoformē saskaņā ar Latvijas Republikas Ministru kabineta apstiprināto dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas noteikumu prasībām.

1.7. Ārvalstu personu dokumentiem jābūt legalizētiem, ja vien Latvijas Republikas likumos vai Latvijas Republikas Saeimas apstiprinātajos starptautiskajos līgumos nav noteikta cita kārtība. Dokumentiem svešvalodās jābūt ar notariāli apliecinātu tulkojumu latviešu valodā.

 

2. Sertifikāta izsniegšanas kārtība

2.1. Personai, kura vēlas iegūt sertifikātu (tālāk tekstā — pretendents), jāiesniedz Komisijai šādi dokumenti:

2.1.1. iesniegums — anketa sertifikāta saņemšanai (1. pielikums);

2.1.2. pretendenta pases lappuses, kurā norādīts tā vārds, uzvārds un personas kods, ja tāds ir piešķirts, kopija;

2.1.3. pretendenta izglītību apliecinoša dokumenta kopija;

2.1.4. kredītiestādes, brokeru sabiedrības, ieguldījumu sabiedrības vai citas komercsabiedrības (uzņēmējsabiedrības), kuras darbībai saskaņā ar likumu nepieciešams sertificēts vērtspapīru tirgus profesionālais speciālists, Komisijai adresēts ieteikums izsniegt pretendentam sertifikātu.

2.2. Šo noteikumu 2.1. punktā minētie dokumenti nav jāiesniedz atkārtoti, ja tie ir iepriekš iesniegti Komisijai.

2.3. Komisija ne vēlāk kā trīs darbadienu laikā pēc visu šo noteikumu 2.1. punktā minēto atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētu dokumentu saņemšanas dara zināmu pretendentam dienu, kad pretendents kārto Komisijā eksāmenu, kā arī sagatavo un nosūta Iekšlietu ministrijai pieprasījumu par pretendenta sodāmības pārbaudi.

2.4. Komisija neatļauj kārtot eksāmenu, ja pretendents nav iesniedzis Komisijai visus šo noteikumu 2.1. punktā minētos atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētus dokumentus vai iesniegtajos dokumentos ietvertā informācija ir nepatiesa.

2.5. Ja rodas neskaidrības par pretendenta iesniegtajos dokumentos ietverto informāciju, Komisija nekavējoties pieprasa pretendentam papildu informāciju vai dokumentus, kas apstiprina vai precizē Komisijai iesniegtajos dokumentos ietverto informāciju.

2.6. Ja iesnieguma izskatīšanas laikā šo noteikumu 2.1. punktā minētajos, Komisijai iesniegtajos dokumentos tiek izdarīti grozījumi, pretendents attiecīgos grozītos dokumentus nekavējoties iesniedz Komisijai.

2.7. Komisijas padome septiņu darbadienu laikā pēc eksāmena vai Iekšlietu ministrijas atbildes saņemšanas (ņemot vērā pēdējo datumu) pieņem lēmumu par sertifikāta izsniegšanu vai atteikumu izsniegt sertifikātu.

2.8. Komisija trīs darbadienu laikā pēc attiecīgā Komisijas padomes lēmuma pieņemšanas informē par to pretendentu. Ja Komisijas padome ir pieņēmusi lēmumu izsniegt sertifikātu, pretendents sertifikātu var saņemt Komisijā, sākot ar septīto darbadienu no Komisijas padomes lēmuma pieņemšanas dienas.

2.9. Komisija neizsniedz sertifikātu, ja:

2.9.1. pretendents neatbilst šo noteikumu 1.5. punkta prasībām;

2.9.2. iesnieguma izskatīšanas laikā pret pretendentu ir ierosināta krimināllieta;

2.9.3. pretendents nav nokārtojis eksāmenu;

2.9.4. pretendents sniedzis Komisijai nepatiesas ziņas;

2.9.5. pretendents rakstveidā lūdz Komisiju neizskatīt viņa iesniegumu sertifikāta saņemšanai.

2.10. Ja Komisija neizsniedz sertifikātu, pretendents atkārtotu iesniegumu sertifikāta saņemšanai ir tiesīgs iesniegt tikai pēc visu Komisijas lēmumā, ar kuru atteikta sertifikāta izsniegšana, norādīto trūkumu novēršanas.

2.11. Ja pretendents nav nokārtojis eksāmenu, atkārtoti eksāmenu viņš ir tiesīgs kārtot ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc attiecīgā Komisijas lēmuma, ar kuru atteikta sertifikāta izsniegšana, izsniegšanas vai nosūtīšanas pretendentam dienas.

2.12. Persona, kura ir saņēmusi sertifikātu (tālāk tekstā — speciālists) ne vēlāk kā septiņu darbadienu laikā rakstveidā informē Komisiju par grozījumiem Komisijai iesniegtajos dokumentos.

 

3. Sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanas, sertifikāta pārreģistrēšanas un anulēšanas kārtība

3.1. Ja speciālists vēlas pagarināt sertifikāta derīguma termiņu, tam ne vēlāk kā mēnesi pirms sertifikāta derīguma termiņa beigām jāiesniedz Komisijai šādi dokumenti:

3.1.1. iesniegums — anketa sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanai (2. pielikums);

3.1.2. speciālista darba devēja rakstveida apliecinājums, ka speciālists laikā no sertifikāta izsniegšanas vai sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanas ir veicis vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista darbību.

3.2. Komisija pagarina sertifikāta derīguma termiņu, ja speciālists:

3.2.1. ir iesniedzis visus šo noteikumu 3.1. punktā minētos atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētus dokumentus;

3.2.2. atbilst šo noteikumu 1.5. punkta prasībām un sertifikāta spēkā esamības termiņā veic vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista darbību.

3.3. Komisija nepagarina sertifikāta derīguma termiņu, ja speciālists sertifikāta spēkā esamības termiņā pēdējo 12 mēnešu laikā nav veicis vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista darbību.

3.4. Lēmumu par sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanu vai atteikumu pagarināt sertifikāta derīguma termiņu pieņem Komisijas padome 15 dienu laikā no visu šo noteikumu 3.1. punktā minēto atbilstoši normatīvo aktu prasībām noformētu dokumentu saņemšanas dienas.

3.5. Komisija informē speciālistu par pieņemto lēmumu septiņu darbadienu laikā no attiecīgā lēmuma pieņemšanas.

3.6 Sertifikātu pārreģistrē, ja tiek mainīts speciālista vārds, uzvārds vai personas kods. Sertifikātu pārreģistrē septiņu darbadienu laikā pēc tam, kad speciālists iesniedz Komisijai iesniegumu par sertifikāta pārreģistrāciju, kam pievienotas dokumentu kopijas, kuras apliecina pārreģistrācijas nepieciešamību.

3.7. Komisija anulē sertifikātu, ja:

3.7.1. speciālists neievēro šo noteikumu 2.12. punkta prasības;

3.7.2. speciālists neatbilst šo noteikumu 1.5. punkta prasībām;

3.7.3. stājies spēkā tiesas spriedums, ar kuru atzīts, ka speciālista darbības vai bezdarbības rezultātā radīti zaudējumi citām personām;

3.7.4. Komisijai iesniegts speciālista rakstveida apliecinājums, kurā speciālists atzīst, ka ar savu darbību vai bezdarbību radījis zaudējumus citām personām;

3.7.5. speciālists pārkāpj likuma un citu normatīvo aktu, kas regulē šo noteikumu 1.3. punktā minēto darbību, noteikumus;

3.7.6. saņemts speciālista iesniegums ar lūgumu anulēt sertifikātu;

3.7.7. speciālists sertifikāta darbības termiņā nav veicis šo noteikumu 1.3. punktā minēto darbību.

3.8. Lēmumu par sertifikāta anulēšanu pieņem Komisijas padome.

3.9. Komisijas padomes lēmumu par sertifikāta anulēšanu Komisija trīs darbadienu laikā nosūta vai izsniedz attiecīgajam speciālistam.

 

 

1. pielikums

Finansu un kapitāla tirgus komisijai
Kungu ielā 1
Rīgā, LV–1050

 

 

Iesniegums — anketa

vērtspapīru tirgus profesionālā speciālista sertifikāta saņemšanai

* Lūgums aizpildīt drukātiem burtiem

 

Pretendenta vārds, uzvārds ______________________________________

Personas kods, ja tāds ir piešķirts ________________________________

Tālruņa numurs _______________________________________________

Faksimila numurs ______________________________________________

E–pasta adrese ________________________________________________

 

Pretendenta darbavietu (dilstošā secībā, sākot no pašreizējās (pēdējās) darbavietas) pēdējo piecu gadu laikā nosaukums, adrese, ieņemamais amats, darba pienākumu īss apraksts.

*Vēlams norādīt arī darbavietu tālruņu numurus, e–pasta adreses, kā arī mājaslapu, ja tādas ir izveidotas, adreses interneta tīklā

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

 

Informācija par apgūtajām (apmeklētajām) profesionālās kvalifikācijas celšanas programmām (kursiem)

______________________________________________________________

 

Informācija par sodāmību * Vajadzīgo atzīmēt

— sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu vai noziedzīgu nodarījumu pret īpašumu, noziedzīgu nodarījumu tautsaimniecībā vai valsts institūciju dienestā, noziedzīgu nodarījumu pret jurisdikciju vai pārvaldes kārtību neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas

n JĀ n NĒ

— saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, bet krimināllieta izbeigta uz nereabilitējoša pamata

n JĀ n NĒ

— atņemtas tiesības veikt komercdarbību (uzņēmējdarbību)

n JĀ n NĒ

 

Anketai pievienotie dokumenti * Vajadzīgo atzīmēt

n Pases lappuses, kurā norādīts vārds, uzvārds un personas kods, kopija;

n Izglītību apliecinošā dokumenta kopija;

n Ieteikums izsniegt sertifikātu.

 

________________________ 200__. gada ______________
(anketas aizpildīšanas vieta) (diena, mēnesis)

___________________
(paraksts)

 

 

2. pielikums

Finansu un kapitāla tirgus komisijai
Kungu ielā 1
Rīgā, LV—1050

 

 

Iesniegums — anketa 

vērtspapīru tirgus profesionāla speciālista sertifikāta derīguma termiņa pagarināšanai

* Lūgums aizpildīt drukātiem burtiem

 

Vārds, uzvārds_________________________________________________

Tālruņa numurs ________________________________________________

Faksimila numurs ______________________________________________

E–pasta adrese ________________________________________________

Sertifikāta numurs ______________________________________________

Darbavietas nosaukums, adrese, tālruņa numurs, ieņemamais amats, darba pienākumu īss apraksts kopš sertifikāta saņemšanas vai pēdējās pagarināšanas

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

______________________________________________________________

 

________________________ 200__. gada ______________
(anketas aizpildīšanas vieta) (diena, mēnesis)

___________________
(paraksts)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!