Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
"Latvijas Vēstneša" stipendijas jaunajiem filoloģijas censoņiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.04.2000., Nr. 145/147 https://www.vestnesis.lv/ta/id/5048

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Pasaules izglītības forumu Āfrikā

Vēl šajā numurā

26.04.2000., Nr. 145/147

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

"Latvijas Vēstneša" stipendijas jaunajiem filoloģijas censoņiem

S1.JPG (22398 BYTES) S2.JPG (23751 BYTES) Vakar, 25. aprīlī, Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātē, piedaloties LU rektoram Jurim Zaķim, fakultātes dekānei Janīnai Kursītei, citiem fakultātes mācību spēkiem un studentiem, tika pasniegtas laikraksta "Latvijas Vēstnesis" stipendijas, kas tiek piešķirtas no uzņēmuma peļņas līdzekļiem.

"Latvijas Vēstneša" Prof. Martas Rudzītes stipendiju saņēma nākamā latviešu valodas problēmu pētniece Filoloģijas fakultātes studente Kristīne Koškina (attēlā pa labi), bet Aleksandra Čaka stipendiju — nākamā literatūrpētniece Filoloģijas fakultātes studente Lauma Krauze (attēlā pa kreisi).

"Latvijas Vēstneša" stipendiju pasniegšana šoreiz bija pieskaņota svinībām visā Filoloģijas fakultātē — tika atklāts atjaunotais un uzpostais ēkas otrā stāva gaitenis, kur turpmāk goda vietā atradīsies Īras Rozentāles glezna "Vējš", kas ir mākslinieces dāvinājums fakultātei. Svinības ievadīja dekānes Janīnas Kursītes uzruna. Viņa teica, ka fakultātē jūt — ir pienācis laiks pārtapt. Filoloģijai ir jāatgūst sava vieta pie Latvijas debesīm, tāpat kā pētniecībai humanitārajās nozarēs ir jāatgūst sava vieta pie zinātnes debesīm. Tāpēc, ka mums pamatā ir vārds. Bet vārds šodien ir visvairāk nodeldēts, vārds ir kļuvis tukšs. Filoloģijas fakultātes uzdevums ir atgūt vārdam saturu, piepildīt to. Un tas iespējams tikai kopīgā darbā.

Vēl runāja LU rektors Juris Zaķis, Latvijas Kultūras akadēmijas rektors Pēteris Laķis, māksliniece Īra Rozentāle un citi.

Svinību turpinājumā ar programmu "Baltu un nebaltu dziesmas" uzstājās Austris Grasis un Māris un Valdis Muktupāveli. Par godu "Latvijas Vēstnesim" un tā jaunajām stipendiātēm, kā arī pieminot dzejnieku Aleksandru Čaku un valodnieci Martu Rudzīti, mūziķi spēlēja un dziedāja dziesmu "Atzīšanās" ar A.Čaka vārdiem jeb "Miglā asaro logs..."

"LV" informācija

F3.JPG (23321 BYTES)
Filoloģijas fakultātes svinībās muzicē Māris un Valdis Muktupāveli, bet Austris Grasis gaida savu kārtu

F1.JPG (23311 BYTES)
Pie Īras Rozentāles jaunās gleznas "Vējš" pati māksliniece, LU rektors Juris Zaķis un Filoloģijas fakultātes dekāne Janīna Kursīte

Foto: Māris Kaparkalējs, "LV"

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!