Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1997. gada 15. jūlija noteikumi Nr. 247 "Kārtība, kādā pieprasāma un izsniedzama informācija par obligātajam militārajam dienestam pakļautajām personām". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.07.1997., Nr. 184/185 https://www.vestnesis.lv/ta/id/44405

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.248

Grozījumi Ministru kabineta 1996.gada 30.aprīļa noteikumos nr.160 "Ministru kabineta iekšējās kārtības un darbības noteikumi"

Vēl šajā numurā

18.07.1997., Nr. 184/185

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 247

Pieņemts: 15.07.1997.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Latvijas Republikas Ministru kabinets

1997.gada 15.jūlijā Noteikumi nr. 247

Rīgā (prot. nr.40 12.¤)

Kārtība, kādā pieprasāma un izsniedzama informācija par obligātajam militārajam dienestam pakļautajām personām

Izdoti saskaņā ar

Obligātā militārā dienesta likuma 11.pantu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā pieprasāma un izsniedzama informācija par obligātajā militārajā dienestā iesaucamo personu (personām), rezerves karavīru un rezervistu reģistrācijas datiem, izglītību, nodarbošanos, sodāmību un veselības stāvokli.

2. Aizsardzības ministrijas pakļautībā esošās civiliestādes - valsts militārā dienesta pārvaldes - šo noteikumu 1.punktā minēto informāciju pieprasa un saņem no valsts un pašvaldību institūcijām, veselības aprūpes un mācību iestādēm, veicot obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu apzināšanu, reģistrāciju, uzskaiti, iesaukšanu obligātajā aktīvajā militārajā dienestā un rezerves karavīru un rezervistu iesaukšanu uz apmācībām.

3. Valsts militārā dienesta pārvaldes informāciju par attiecīgo personu (personām) pieprasa rakstiski.

4. Pieprasot informāciju personu apzināšanai, pieprasījumā jānorāda apzināmo personu loks (dzimšanas gads) un precīzi jānorāda, kāda informācija ir nepieciešama un kādā apjomā.

5. Informāciju pieprasa regulāri katru gadu:

5.1. obligātajam militārajam dienestam pakļauto personu apzināšanai (vienu reizi gadā (oktobrī - novembrī);

5.2. veselības aprūpes iestāžu uzskaitē esošo personu apzināšanai - vienu reizi gadā (oktobrī - novembrī);

5.3. to personu apzināšanai, kuras mācās valsts licencētajās vidējās vispārējās izglītības, vidējās speciālās izglītības un arodizglītības mācību iestādēs, - vienu reizi gadā (septembrī - oktobrī).

6. Pieprasot informāciju par attiecīgo personu (personām), pieprasījumā jānorāda personas (personu) vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvieta, kā arī precīzi jānorāda, kāda informācija ir nepieciešama.

7. Informāciju pieprasa, ja attiecīgā persona (personas) tiek reģistrēta, uzskaitīta vai iesaukta obligātajā aktīvajā militārajā dienestā vai rezerves karavīru un rezervistu apmācībās.

8. Pieprasāmās informācijas saturu un apjomu nosaka valsts militārā dienesta pārvaldes vadītājs par katru personu individuāli.

9. Valsts un pašvaldību institūcijas un veselības aprūpes un mācību iestādes atbilstoši savai kompetencei pēc valsts militārā dienesta pārvaldes rakstiska pieprasījuma saņemšanas sagatavo informāciju rakstiski un izsniedz (nosūta) valsts militārā dienesta pārvaldei šādos termiņos: par attiecīgo personu - septiņu dienu laikā, par personu grupu - piecpadsmit dienu laikā no pieprasījuma saņemšanas dienas.

10. Valsts militārā dienesta pārvaldes ir tiesīgas šo noteikumu 1.punktā minēto informāciju no valsts institūcijām saņemt, izmantojot valsts nozīmes datu pārraides tīkla datu bāzes. Šādā gadījumā informāciju attiecīgajām valsts institūcijām rakstiski nepieprasa.

11. Saņemto informāciju valsts militārā dienesta pārvaldēm ir atļauts izmantot tikai dienesta vajadzībām. Tā nav izsniedzama (nosūtāma) citām iestādēm, kā arī nav atļauts izgatavot pēc citu iestāžu pieprasījuma tās izrakstu un kopiju, izņemot gadījumus, kad šī informācija ir nepieciešama tiesību aizsardzības iestādēm, kas to pieprasījušas likumā noteiktajā kārtībā.

12. Ja šo noteikumu 11.punktā minētās prasības netiek ievērotas, attiecīgās valsts militārā dienesta pārvaldes vadītājs atbild saskaņā ar likumu.

Ministru prezidenta vietā -

vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrs,

Ministru prezidenta biedrs A.Gorbunovs

Aizsardzības ministrs T.Jundzis


Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!