Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 1996. gada 21. maija noteikumi Nr. 179 "Kārtība, kādā valsts investīciju programmā ietverto projektu realizācijai piegādātās preces atbrīvojamas no muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājumiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.05.1996., Nr. 91 https://www.vestnesis.lv/ta/id/40344

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta rīkojums Nr.179

Par nekustamo īpašumu Valmierā, Rīgas ielā 47

Vēl šajā numurā

28.05.1996., Nr. 91

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 179

Pieņemts: 21.05.1996.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 179

Rīgā 1996. gada 21. maijā (prot. nr.28. 10. §)

Kārtība, kādā Valsts investīciju programmā ietverto projektu realizācijai piegādātās preces atbrīvojamas no muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājumiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par muitas nodokli (tarifiem)" 22.pantu

 

1. Preces šo noteikumu izpratnē ir preces, kas tiek piegādātas Ministru kabineta noslēgto investīciju līgumu un kredītlīgumu ietvaros Valsts investīciju programmā ietverto projektu realizācijai.

2. Preces, ko Latvijas Republikā ieved juridiskās personas, atbrīvojamas no muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa, ja attiecīgā juridiskā persona ir izpildījusi šajos noteikumos minētās prasības.

3. Muitas iestāde, kas veic ievesto preču muitas kontroli (turpmāk tekstā — "muitas iestāde"), nepiemēro attiecīgos muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājumus un muitas kravas deklarācijā izdara atzīmi par to, ka muitas nodoklis un pievienotās vērtības nodoklis nav samaksāts, ja attiecīgajā muitas iestādē tiek iesniegta atļauja (oriģināls), kuru izsniegusi Valsts ieņēmumu dienesta tā rajona (pilsētas) nodaļa, kurā kā nodokļu maksātāja reģistrēta juridiskā persona.

4. Valsts ieņēmumu dienesta rajona (pilsētas) nodaļa ņem uzskaitē maksājamo nodokļu summas un trīs darbadienu laikā izsniedz juridiskajai personai šo noteikumu 3.punktā minēto atļauju divos eksemplāros, ja attiecīgajā Valsts ieņēmumu dienesta nodaļā iesniegti šādi dokumenti:

4.1. pievienotās vērtības nodokļa deklarācija par pievienotās vērtības nodokļa maksājumiem taksācijas periodā (arī tādā gadījumā, ja nav bijuši citi pievienotās vērtības nodokļa maksājumi). Minēto deklarāciju iesniedz tikai ar pievienotās vērtības nodokli apliekamās personas;

4.2. aizpildītas muitas kravas deklarācijas noraksts (bez muitas zīmoga);

4.3. iesniegums ar lūgumu atļaut ievest preces bez muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa samaksas (turpmāk tekstā — "iesniegums"). Iesniegumā jānorāda ari attiecīgā preču piegādes līguma ietvaros līdz šim saņemtās preces un turpmāk saņemamās preces.

5. Valsts ieņēmumu dienests dzēš maksājamo nodokļu parādus, ja 30 dienu laikā no tās dienas, kad muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājumu summa ņemta Valsts ieņēmumu dienesta uzskaitē, ir saņemts Finansu ministrijas atzinums par to, ka attiecīgās preces piegādātas Ministru kabineta noslēgto investīciju un kredītlīgumu ietvaros Valsts investīciju programmā ietverto projektu realizācijai (turpmāk tekstā — "atzinums").

6. Lai saņemtu atzinumu, juridiskajai personai Finansu ministrijā jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt atzinumu un šādi dokumenti (noraksti):

6.1. preču nosūtītāja un saņēmēja līgums;

6.2. konkursa dokumenti, ar kuriem saskaņā uzņēmumi piedalījušies konkursā par tiesībām piegādāt preces, ja piegādes līgumā nav norādīts finansējuma avots;

6.3. līgumā minētā uzņēmuma — preču piegādātāja —piedāvājums piegādāt preces un citus priekšmetus, ja piegādes līgumā nav atsauces uz konkursa dokumentiem par tiesībām piegādāt preces;

6.4. apzīmogota muitas kravas deklarācija;

6.5. maksājuma dokuments (akreditīvs), ja tāds ir;

6.6. papildu informācija, ko, ja nepieciešams, Finansu ministrija var pieprasīt nejuridiskās personas.

7. Finansu ministrija noteiktā kārtībā reģistrē un izskata saņemtos dokumentus un septiņu dienu laikā no dienas, kad atzinuma sniegšanai saņemti visi dokumenti, pieņem lēmumu, par ko rakstiski informē juridisko personu.

8. Atliktais muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa maksājums par precēm, kas ievestas laikā no 1995.gada 1.jūlija līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai, tiek dzēsts 15 dienu laikā pēc šo noteikumu 4.punktā minēto dokumentu un 5.punktā minētā atzinuma iesniegšanas attiecīgajā Valsts ieņēmumu dienesta pilsētas (rajona) nodaļā. Šo noteikumu 4.2.apakšpunktā minētā dokumenta vietā jāiesniedz apzīmogota muitas kravas deklarācija par preču ievešanu.

9. Par atļaujas, kā arī ievesto preču izmantošanu citiem mērķiem, nekā paredzēts šajos noteikumos, juridiskajai personai iestājas atbildība atbilstoši Latvijas Republikas muitas kodeksam, likumiem un citiem tiesību aktiem.

10. Noteikumi stājas spēkā ar 1996.gada 10.jūniju.

Ministru prezidents A. Šķēle

Finansu ministrs A.G.Kreituss

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!