Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2001. gada 20. februāra instrukcija Nr. 3 "Kārtība, kādā ierēdni pārceļ citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.02.2001., Nr. 31 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3943-kartiba-kada-ieredni-parcel-cita-ieredna-amata-cita-valsts-parvaldes-iestade

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidenta rīkojums Nr.52

Grozījums Ministru prezidenta 2001.gada 7.februāra rīkojumā Nr.44 "Par atvaļinājuma piešķiršanu A.Kalvītim"

Vēl šajā numurā

23.02.2001., Nr. 31

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: instrukcija

Numurs: 3

Pieņemts: 20.02.2001.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta instrukcija Nr.3

Rīgā 2001.gada 20.februārī (prot. Nr.8   7.§)

Kārtība, kādā ierēdni pārceļ citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē

Izdota saskaņā ar Valsts civildienesta likuma 37.panta pirmo daļu

1. Šī instrukcija nosaka kārtību, kādā Valsts civildienesta pārvalde (turpmāk — pārvalde) valsts interesēs pārceļ ierēdni citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē.

2. Ierēdni citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē var pārcelt šādos gadījumos:

2.1. lai nodrošinātu vakanta ierēdņa amata pienākumu izpildi līdz pretendentu konkursa uz vakanto ierēdņa amatu noslēgumam;

2.2. lai nodrošinātu ierēdņa kvalifikācijas celšanu;

2.3. lai novērstu ierēdņa nokļūšanu nelikumīgā ietekmējamā stāvoklī vai nepieļautu interešu konflikta situācijas rašanos;

2.4. ja ierēdņa amata pienākumu izpildei nepieciešams ierēdnis, kuram ir īpaša kvalifikācija vai pieredze;

2.5. ja tiek likvidēta valsts pārvaldes iestāde vai ierēdņa amats vai tiek samazināts ierēdņu skaits;

2.6. ja ir pieņemts lēmums par ierēdņa neatbilstību ieņemamajam amatam;

2.7. ja ir pieņemts Ministru kabineta lēmums par pārcelšanas nepieciešamību.

3. Šīs instrukcijas 2.1., 2.2., 2.3. un 2.4.apakšpunktā minētajos gadījumos attiecīgā valsts pārvaldes iestāde iesniedz pārvaldē motivētu iesniegumu par pārcelšanas nepieciešamību.

4. Pēc iesnieguma saņemšanas pārvalde izvērtē pārcelšanas lietderību, arī attiecīgo valsts pārvaldes iestāžu viedokli (iestādes, no kuras un uz kuru ierēdni var pārcelt) un pieņem lēmumu par ierēdņa pārcelšanu vai attiecīgās valsts pārvaldes iestādes iesnieguma noraidīšanu. Ja nepieciešams, pārvalde veic pārcelšanai atbilstošās kategorijas ierēdņu atlasi.

5. Šīs instrukcijas 2.1., 2.2., 2.3., 2.4. un 2.7.apakšpunktā minētajos gadījumos, pārceļot ierēdni uz noteiktu laiku, viņam tiek saglabātas tiesības atgriezties iepriekšējā vai līdzvērtīgā amatā.

6. Ja šīs instrukcijas 2.5. un 2.6.apakšpunktā minētajos gadījumos nepieciešams atbrīvot ierēdni no ierēdņa amata, attiecīgā valsts pārvaldes iestāde ne mazāk kā 20 dienas pirms lēmuma par ierēdņa atbrīvošanu no ierēdņa amata pieņemšanas informē par to pārvaldi.

7. Ja šīs instrukcijas 2.5. un 2.6.apakšpunktā minētajos gadījumos ierēdņa pārcelšana citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē ir iespējama, kā arī ja ir iespējama ierēdņa pārcelšana zemākas kvalifikācijas kategorijas amatā un ir saņemta ierēdņa piekrišana pārcelšanai, pārvalde pieņem lēmumu par ierēdņa pārcelšanu un informē par to valsts pārvaldes iestādi.

8. Šīs instrukcijas 2.7.apakšpunktā minētajā gadījumā pārvalde, ievērojot Ministru kabineta lēmumu, pārceļ ierēdni citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē (ja nepieciešams, pirms tam veicot atbilstošās kategorijas ierēdņu atlasi).

9. Ministrijas valsts sekretāru, īpašu uzdevumu ministra sekretariāta vadītāju, Ministru prezidenta biedra sekretariāta vadītāju, Valsts kancelejas direktoru vai pārraudzībā esošas valsts pārvaldes iestādes vadītāju citā ierēdņa amatā citā valsts pārvaldes iestādē pārvalde pārceļ pēc lēmuma par ierēdņa pārcelšanu apstiprināšanas Ministru kabinetā.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Īpašu uzdevumu ministrs valsts reformu lietās J.KRŪMIŅŠ

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!