Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Latvijas Bankas 1995. gada 14. septembra lēmums Nr. 28/3 "Par izmaiņām "Kredītiestāžu darbības licenču izsniegšanas un atsaukšanas nolikumā"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 5.10.1995., Nr. 153 https://www.vestnesis.lv/ta/id/37136

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

28. septembra sēde. Stenogramma

Vēl šajā numurā

05.10.1995., Nr. 153

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Latvijas Banka

Veids: lēmums

Numurs: 28/3

Pieņemts: 14.09.1995.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

LATVIJAS BANKAS DOKUMENTI

Latvijas Bankas padomes lēmums nr.28/3

1995. gada 14. septembrī

Par izmaiņām “Kredītiestāžu darbības licenču izsniegšanas un atsaukšanas nolikumā”

Pamatojoties uz 1995. gada 29. marta Latvijas Republikas likumu “Grozījums likumā “Par uzņēmējdarbību”” un 1995. gada 18. jūlijā pieņemtajiem Ministru kabineta noteikumiem nr.212 “Komercbanku noteikumi”, nolūkā pilnveidot kredītiestāžu darbības licenču izsniegšanas kārtību

Latvijas Bankas padome nolemj:

Veikt šādas izmaiņas ar Latvijas Bankas padomes 1994. gada 20. decembra lēmumu nr.21/1 apstiprinātajā “Kredītiestāžu darbības licenču izsniegšanas un atsaukšanas nolikumā”.

1. Nodaļu “Nolikumā lietotie termini” papildināt ar jaunu terminu:

“Norēķinu grupa (sektors) — bankas filiāles struktūrvienība, kuras darbību reglamentē filiāles nolikums un kura veic ierobežotu skaitu ar filiāles nolikumu noteikto bankas operāciju. Norēķinu grupu (sektoru) darbība uzsākama tikai pēc atļaujas saņemšanas Latvijas Bankā.”

2. Izteikt apakšpunktu 10.1. šādā redakcijā:

“10.1. juridiskām personām — dibināšanu un reģistrāciju apliecinoši dokumenti, fiziskām personām — pasu kopijas un personu kodi. Juridiskai personai jāiesniedz arī ziņas par tās īpašniekiem:

10.1.1. fiziskām personām — to vārds, uzvārds, personas kods un pases kopija;

10.1.2. juridiskām personām — dibināšanu un reģistrāciju apliecinoši dokumenti, kā arī ziņas par šo juridisko personu īpašniekiem, līdz ir iegūta informācija par īpašniekiem — fiziskām personām;

10.1.3. kredītiestādei jāiesniedz Latvijas Bankai paskaidrojums, ja objektīvu iemeslu dēļ ziņas par kredītiestādes akcionāru īpašniekiem nav iespējams iesniegt; Latvijas Banka lemj par paskaidrojuma pamatotību;”

3. Izteikt apakšpunktu 11.1. šādā redakcijā:

“11.1. Iesniegumi kredītiestādes dibināšanai izskatāmi 3 mēnešu laikā, pārējie iesniegumi — mēneša laikā no visu dokumentu iesniegšanas dienas Latvijas Bankas Kredītiestāžu uzraudzības pārvaldē.”

4. Apakšpunktu 11.2. aiz vārdiem “vai pārstāvniecību” papildināt ar vārdiem “kā arī gadījumā, ja 50% vai vairāk no dibināmās komercbankas balsstiesīgo akciju skaita pieder nerezidentiem — fiziskām vai juridiskām personām”.

5. Svītrot apakšpunkta 11.2. otro rindkopu.

6. Papildināt 11. punktu ar apakšpunktu 11.3. šādā redakcijā:

“11.3. Latvijas Republikas banku iesniegumus filiāles (nodaļas) dibināšanai Latvijas Republikā un pārstāvniecības veidošanai izskata Latvijas Bankas Kredītiestāžu uzraudzības pārvalde, pārējos gadījumos iesniegumus izskata Latvijas Bankas valde.”

Latvijas Bankas prezidents E.Repše

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!