Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par akcīzes nodokļa atmaksu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2000., Nr. 113/114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3559

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Valsts ieņēmumu dienesta dienesta vēstule Nr.15.2.2./3634

Par akcīzes nodokļa piemērošanu dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem

Vēl šajā numurā

29.03.2000., Nr. 113/114

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienesta dienesta vēstule Nr.15.2.2./4348

Rīgā 2000.gada 14.martā

Par akcīzes nodokļa atmaksu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem

Sakarā ar vairākkārtējiem Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālo iestāžu un nodokļu maksātāju uzdotajiem jautājumiem par akcīzes nodokļa atmaksu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem paskaidrojam:

Pamatojoties uz Ministru kabineta 1998.gada 17.marta noteikumu Nr.93 "Kārtība, kādā lauksaimniecības produkcijas ražotājiem par izlietoto dīzeļdegvielu (gāzeļļu) atmaksājams akcīzes nodoklis naftas produktiem" 2.punktu, akcīzes nodoklis lauksaimniecības produkcijas ražotājiem atmaksājams saskaņā ar likumā "Par akcīzes nodokli naftas produktiem" attiecīgajam laikposmam noteikto likmi par dīzeļdegvielu (gāzeļļu), kas izlietota lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādei (arī kultivētām ganībām un pļavām) lauksaimniecības produkcijas ražošanai, kalendāra gadā rēķinot 80 litru dīzeļdegvielas (gāzeļļas) uz vienu hektāru.

Gadījumā, ja kalendāra gadā ir mainījusies lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība vai mainījies zemes īpašnieks vai pastāvīgais lietotājs, vai nomnieks, attiecīgā pašvaldība divu nedēļu laikā precizē šo noteikumu 5.punktā minētās izziņas (norādot iepriekšējo zemes īpašnieku, pastāvīgo lietotāju vai nomnieku) un iesniedz tās attiecīgajā Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē. Pašvaldības ir atbildīgas par Valsts ieņēmumu dienesta iestādei sniegto ziņu pareizību.

Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde saskaņā ar noteikumu 19.punktu, ja zemes platībai ir mainījies zemes īpašnieks, pastāvīgais lietotājs vai nomnieks, jaunajam zemes īpašniekam, pastāvīgajam lietotājam vai nomniekam akcīzes nodokli atmaksā atbilstoši šo noteikumu 2.punktā noteiktajai normai, ņemot vērā summu, kas samaksāta iepriekšējam zemes īpašniekam, pastāvīgajam lietotājam vai nomniekam. Kopējā atmaksājamā summa par konkrēto zemes platību nedrīkst pārsniegt šo noteikumu 2.punktā noteikto normu.

Ja zemes īpašnieks ir ieguvis īpašumā zemes platību kalendāra gada vidū un ja par pirmo pusgadu akcīzes nodoklis par šīs zemes platības apstrādāšanu nav atmaksāts, tad akcīzes nodokli atmaksā, rēķinot 80 litru dīzeļdegvielas (gāzeļļas) par katru hektāru, ja zemes lietotājs pierāda, ka patiešām šī dīzeļdegviela ir izmantota šīs zemes apstrādei.

Saskaņā ar šo noteikumu 17.punktu Zemkopības ministrijas attiecīgā rajona lauksaimniecības departaments un Valsts zemes dienests izlases veidā apseko vismaz 30 procentus no pagasta teritorijā esošās lauksaimniecībā izmantojamās zemes un informē par to attiecīgo pašvaldību.

Tas nozīmē, ka Valsts ieņēmumu dienestam nepieciešamības gadījumā ir tiesības lūgt attiecīgā rajona Lauksaimniecības departamentu vai Valsts zemes dienestu apsekot lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde ir tiesīga neatmaksāt akcīzes nodokli lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, ja pašvaldība nav iesniegusi Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē izziņu par visu personas īpašumā, pastāvīgajā lietošanā vai nomā esošo zemes platību, kas faktiski tiek izmantota lauksaimniecības produkcijas ražošanai.

Savukārt par zemju, kuras aizņem dīķi zivju audzēšanai, apstrādē izmantoto dīzeļdegvielu akcīzes nodokli atmaksāt nevar, jo likumdošanā tas nav paredzēts.

Saskaņā ar minēto noteikumu 10.punktu visiem zemes īpašniekiem, pastāvīgajiem lietotājiem un nomniekiem, kas veic saimniecisko darbību un kuru individuālie ienākumi tiek aplikti ar iedzīvotāju ienākuma nodokli atbilstoši likumam "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli", iesniedzot šo noteikumu 9.punktā minētos dokumentus, uzrāda arī ieņēmumu un izdevumu uzskaites reģistru (zemnieka piezīmju grāmatu vai citu grāmatvedības uzskaiti apliecinošu reģistru). Ja minētās personas neuzrāda ieņēmumus un izdevumus uzskaites reģistrā, akcīzes nodoklis netiek atmaksāts. Šis nosacījums neattiecas uz to individuālo uzņēmumu īpašniekiem, kuru uzņēmumi ir reģistrēti kā uzņēmuma ienākuma nodokļa maksātāji.

Valsts ieņēmumu dienesta

Galvenās nodokļu pārvaldes direktora vietnieks G.Zaķis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!