• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par akcīzes nodokļa piemērošanu dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2000., Nr. 113/114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3558

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par mājokļu attīstības kreditēšanas programmu

Vēl šajā numurā

29.03.2000., Nr. 113/114

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienests

Dienesta vēstule Nr.15.2.2./3634 Rīgā 2000.gada 2.martā

Par akcīzes nodokļa piemērošanu dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem

Sakarā ar vairākkārtējiem Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālo iestāžu un nodokļu maksātāju (amatnieku) uzdotajiem jautājumiem par akcīzes nodokļa piemērošanu dārgmetāliem un to izstrādājumiem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem paskaidrojam:

Saskaņā ar likuma "Par akcīzes nodokli" 3.panta 1.punktu, kas stājies spēkā 1999.gada 9.decembrī, ar akcīzes nodokli apliekamais objekts ir dārgmetāli un to izstrādājumi, dārgakmeņi un to izstrādājumi (izņemot dzintaru un tā izstrādājumus, ja tajos nav lietoti dārgmetāli vai dārgakmeņi).

Likuma 4.pantā noteikts, ka akcīzes nodokļa maksātāji ir fiziskās vai juridiskās personas, vai ar līgumu saistītās fizisko vai juridisko personu grupas, kas ieved akcīzes preces Latvijas Republikas muitas teritorijā izlaišanai brīvam apgrozījumam, vai akcīzes preču ražotnes turētāji.

Likums "Par amatniecību" noteic, ka par nodarbošanos ar amatniecību uzskatāma ikvienas personas profesionālā darbība, pieņemot pasūtījumus vai izpildot darbus amatos, kuru amatu sarakstu nosaka Ministru kabineta 1998.gada 6.oktobra noteikumi Nr.395 "Noteikumi par amatiem, kuros personu profesionālā darbība ir uzskatāma par amatniecību". Nodarbošanās ar amatniecību tiek īstenota, veicot individuālo darbu; dibinot amatniecības uzņēmumus; strādājot amatniecības uzņēmumā uz darba līguma pamata.

Amatniecības uzņēmums ir individuāls uzņēmums vai uzņēmējsabiedrība, ko nodibina, lai nodarbotos ar amatniecību.

Pamatojoties uz Ministru kabineta 1997.gada 7.oktobra noteikumu Nr.348 "Atsevišķu uzņēmējdarbības veidu licencēšanas noteikumi" 6.3.punktu un Ministru kabineta 1998.gada 19.maija noteikumu Nr.185 "Dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu aprites noteikumi" 5.punktu, uzņēmējdarbību, kas saistīta ar dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu tirdzniecību (iegādi un realizāciju), izgatavošanu (apstrādi un pārstrādi) un pakalpojumu sniegšanu (izgatavošanu, apstrādi, pārstrādi un komisijas tirdzniecību) ir tiesīgi veikt tikai Uzņēmumu reģistrā reģistrēti uzņēmumi (uzņēmējsabiedrības), kuri saņēmuši speciālu atļauju (licenci) uzņēmējdarbībai ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem. Tas nozīmē, ka uzņēmums ir tiesīgs nodarboties tikai ar licencē norādītajiem uzņēmējdarbības veidiem licencē norādītajās uzņēmējdarbības vietās.

Ņemot vērā minēto, fiziskās personas (amatnieki) var nodarboties ar dārgmetālu, dārgakmeņu un to izstrādājumu uzņēmējdarbību tikai tad, ja ir dibināts uzņēmums, kurš ir saņēmis licenci uzņēmējdarbībai ar dārgmetāliem, dārgakmeņiem un to izstrādājumiem un kuru izsniedz Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču pārvalde.

Līdz ar to amatniekiem ir jādibina uzņēmums un noteiktā kārtībā jāsaņem licence un, izvedot no akcīzes preču ražotnes dārgmetālus, dārgakmeņus un to izstrādājumus (izņemot dzintaru un tā izstrādājumus, ja tajos nav lietoti dārgmetāli vai dārgakmeņi), akcīzes nodoklis jāaprēķina un jāmaksā valsts budžetā likuma "Par akcīzes nodokli" noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora v.i. A.Krastiņš

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!