• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Eiropas Savienības finansiālā atbalsta izmantošanu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.03.2000., Nr. 113/114 https://www.vestnesis.lv/ta/id/3540

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeima likumdošanas parādos nav iestigusi

Vēl šajā numurā

29.03.2000., Nr. 113/114

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Eiropas Savienības finansiālā atbalsta izmantošanu

Vakar, 28.martā, Saeimas Budžeta un finansu (nodokļu) komisijas pārstāvji tikās ar Eiropas Savienības vēstnieka Latvijas Republikā vietnieku Džefriju Baretu.

Tikšanās gaitā apspriesti jautājumi, kas saistīti ar Latvijas iespējām izmantot Eiropas Savienības (ES) finansiālo palīdzību "Phare 2000", "Sapard" un ISPA programmu ietvaros. Sarunas dalībnieki pārrunāja konkrētus uzdevumus, kas būtu jāveic Latvijas valdībai, reģionālajām institūcijām un parlamentam, tostarp Budžeta un finansu (nodokļu) komisijai, lai šos ES fondu līdzekļus saņemtu un apgūtu atbilstoši ES prasībām.

Dž.Barets apliecināja, ka "Phare 2000" finansiālā palīdzība noteikti būs pieejama arī Latvijai, īpaši ekonomiskās un sociālās izlīdzināšanas fondu apgūšana. Viesis akcentēja nepieciešamību uzlabot reģionālās kapacitātes to administrēšanā, jo, viņaprāt, rajonos reģionālās attīstības aģentūras ir veidošanās stadijā vai arī tikko sākušas savu darbu, tāpēc tām vēl nav pieredzes mērķtiecīgā līdzekļu administrēšanā. Dž.Barets ieteica koncentrēt uzmanību uz Latvijas nacionālā attīstības plāna izstrādi, jo reģioniem bez centralizēta finansiālā atbalsta būs grūti sagatavot un īstenot savas programmas. Galveno programmu un priekšlikumu izstrādāšanas kritēriji ir cilvēku resursu sagatavošana, fondu administrēšanas struktūru nostiprināšana, mazā biznesa atbalstīšana un esošo ražotņu infrastruktūras izveidošana, sacīja Dž.Barets.

Tikšanās dalībnieki pārrunāja arī divu mērķa reģionu — Latgales un Zemgales — attīstības aģentūru darbu un uzdevumus, kas tiem būtu jāveic, lai sekmīgi izstrādātu programmas un priekšlikumus ekonomiskās un sociālās izlīdzināšanas fondu apgūšanai.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!