• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī;
  • plānošanas dokumentus, kā arī informatīvos ziņojumus par politikas plānošanas dokumentu īstenošanu.
TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2023. gada 10. augusta rīkojums Nr. 514 "Par pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanu". Publicēts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis", 11.08.2023., Nr. 154 https://www.vestnesis.lv/op/2023/154.31

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta instrukcija Nr. 3

Rīgas ostas un Ventspils ostas valsts kapitāla daļu pārvaldīšanas instrukcija

Vēl šajā numurā

11.08.2023., Nr. 154

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: rīkojums

Numurs: 514

Pieņemts: 10.08.2023.

OP numurs: 2023/154.31

2023/154.31
RĪKI

Ministru kabineta rīkojumi: Šajā laidienā 15 Pēdējās nedēļas laikā 17 Visi

Ministru kabineta rīkojums Nr. 514

Rīgā 2023. gada 10. augustā (prot. Nr. 38 99. §)

Par pastiprināta robežapsardzības sistēmas darbības režīma izsludināšanu

1. Ņemot vērā konstatēto nesamērīgi lielo Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas valsts robežas nelikumīgās šķērsošanas un tās mēģinājumu skaitu, pamatojoties uz Latvijas Republikas valsts robežas likuma 35.1 pantu, lai nodrošinātu valsts robežas neaizskaramību un valsts apdraudējuma novēršanu, izsludināt pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu no 2023. gada 11. augusta līdz 2024. gada 10. februārim šādās administratīvajās teritorijās (teritoriālajās vienībās):

1.1. Ludzas novadā: Briģu pagastā; Istras pagastā; Lauderu pagastā; Nirzas pagastā; Pasienes pagastā; Pildas pagastā; Rundēnu pagastā; Zaļesjes pagastā; Zilupes pilsētā;

1.2. Krāslavas novadā: Andrupenes pagastā; Andzeļu pagastā; Asūnes pagastā; Aulejas pagastā; Bērziņu pagastā; Dagdas pagastā; Dagdas pilsētā; Ezernieku pagastā; Grāveru pagastā; Indras pagastā; Izvaltas pagastā; Kalniešu pagastā; Kaplavas pagastā; Kastuļinas pagastā; Kombuļu pagastā; Konstantinovas pagastā; Krāslavas pagastā; Krāslavas pilsētā; Ķepovas pagastā; Piedrujas pagastā; Robežnieku pagastā; Skaistas pagastā; Svariņu pagastā; Šķaunes pagastā; Šķeltovas pagastā; Ūdrīšu pagastā;

1.3. Augšdaugavas novadā: Ambeļu pagastā; Biķernieku pagastā; Demenes pagastā; Kalkūnes pagastā; Laucesas pagastā; Līksnas pagastā; Maļinovas pagastā; Medumu pagastā; Naujenes pagastā; Salienas pagastā; Skrudalienas pagastā; Sventes pagastā; Šēderes pagastā; Tabores pagastā; Vecsalienas pagastā; Višķu pagastā;

1.4. Daugavpils valstspilsētā.

2. Valsts robežsardzei veikt pastiprinātu Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas valsts robežas robežuzraudzību.

3. Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policijai sniegt nepieciešamo atbalstu Valsts robežsardzei Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas valsts robežas robežapsardzības nodrošināšanā, lai nepieļautu robežas nelikumīgu šķērsošanu.

4. Lai, pastāvot pamatotām aizdomām, atklātu nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu slēpšanās vietas vai pāri valsts robežai ārpus robežšķērsošanas vietām pārvietotu preču slēpšanas vietas vai notvertu šādas personas vai izņemtu attiecīgās preces, Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām ir tiesības attiecīgā apdraudējuma novēršanai vai pārvarēšanai iekļūt nedzīvojamās telpās un zemesgabalu teritorijās arī tad, ja nav iespējams saņemt īpašnieka, valdītāja vai turētāja atļauju.

5. Lai, pastāvot pamatotām aizdomām, notvertu nelikumīgi valsts robežu šķērsojušu personu vai novērstu personu dzīvības apdraudējumu, Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām ir tiesības attiecīgā apdraudējuma novēršanai vai pārvarēšanai iekļūt dzīvojamās telpās arī tad, ja nav iespējams saņemt īpašnieka, valdītāja vai turētāja atļauju.

6. Noteikt, ka Nacionālie bruņotie spēki šā rīkojuma 4. un 5. punktā minētās tiesības īsteno Valsts robežsardzes amatpersonu vadībā.

7. Valsts robežsardzei un Valsts policijai piemērot Publisko iepirkumu likuma 3. panta astotajā daļā minēto izņēmumu, lai, ja nepieciešams, nodrošinātu valsts drošības interešu aizsardzību, un Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu to personu apgādāšanu ar pārtiku un pirmās nepieciešamības precēm, kuras mēģina Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas valsts robežu šķērsot ārpus likumīgai ieceļošanai noteiktajām robežšķērsošanas vietām.

8. Noteikt, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests un valsts un pašvaldību stacionārās ārstniecības iestādes pēc Valsts robežsardzes lūguma nodrošina nepieciešamo medicīnisko palīdzību šā rīkojuma 7. punktā minētajām personām. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam ir tiesības veidot un aprīkot papildu brigādes, lai nodrošinātu nepieciešamo medicīnisko palīdzību, tai skaitā lai novērtētu minēto personu veselības stāvokli.

9. Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi, kā arī Valsts drošības dienesta amatpersonām, kuras īsteno šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, var noteikt tādu dienesta pienākumu izpildes laiku, kas pārsniedz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā vai Valsts drošības iestāžu likumā noteikto maksimālo dienesta pienākumu izpildes laiku, ja attiecīgi Valsts robežsardzes, Valsts policijas vai Valsts drošības dienesta priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona konstatējusi, ka tas nepieciešams operatīvai šā rīkojuma izpildei paredzēto pasākumu īstenošanai. Valsts robežsardzes, Valsts policijas un Valsts drošības dienesta darbiniekiem, kuri īsteno šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, var noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz Darba likumā noteikto maksimālo virsstundu darba laiku, ja attiecīgi Valsts robežsardzes, Valsts policijas vai Valsts drošības dienesta priekšnieks vai viņa pilnvarota amatpersona konstatējusi, ka tas nepieciešams operatīvai šā rīkojuma izpildei paredzēto pasākumu īstenošanai, un uz šādiem gadījumiem nav attiecināmi Darba likuma 136. panta ceturtās daļas noteikumi.

10. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā un valsts un pašvaldības stacionārajās ārstniecības iestādēs nodarbinātajiem, kuri īsteno šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, var noteikt tādu virsstundu darba laiku, kas pārsniedz Darba likumā noteikto maksimālo virsstundu darba laiku, un uz šādiem gadījumiem nav attiecināmi Darba likuma 136. panta ceturtās daļas noteikumi.

11. Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi un darbiniekiem, kā arī Valsts drošības dienesta amatpersonām un darbiniekiem, kuri īsteno šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, nosaka piemaksu par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos līdz 50 procentu apmēram no tiem noteiktās stundas algas likmes. Piemaksas piešķiršanas nosacījumus un kārtību nosaka iekšlietu ministrs. Ar piemaksām saistītos izdevumus 2023. gadā sedz no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.

12. Izdevumus, kas saistīti ar šā rīkojuma izpildei nepieciešamo pasākumu īstenošanu, kā arī to patvēruma meklētāju lietu izskatīšanu un izmitināšanas nodrošināšanu, kuriem tika atļauts palikt valstī pēc valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas, tai skaitā izdevumus par iesaistīto institūciju personāla virsstundu darbu, Iekšlietu ministrijas padotības iestādēs nodarbinātajiem – par dienesta (amata, darba) pienākumu izpildi nakts laikā, par darbu (dienesta pienākumu pildīšanu) svētku dienās, par nozīmīgu ieguldījumu attiecīgās institūcijas stratēģisko mērķu sasniegšanā, par laiku, kuru amatpersona ar speciālo dienesta pakāpi nepavada darba vietā vai citā institūcijas norādītajā vietā, bet pēc attiecīga pieprasījuma ierodas norādītajā vietā un nekavējoties uzsāk pienākumu pildīšanu, un komandējumiem, ēdināšanu, pārtiku, apgādāšanu ar dienesta (amata, darba) pienākumu izpildei nepieciešamo apģērbu, individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un inventāru, izdevumus uztura un dienas naudai, ēdināšanai, kā arī izdevumus par pārtiku un pirmās nepieciešamības precēm personām, kuras ir nelikumīgi šķērsojušas Latvijas Republikas–Baltkrievijas Republikas valsts robežu, finansēt no attiecīgajam mērķim institūcijām piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem un ārvalstu finanšu palīdzības finansēto projektu līdzekļiem, kā arī pēc institūciju pamatota pieprasījuma 2023. gadā – no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un valsts un pašvaldības stacionāro ārstniecības iestāžu izdevumus, kas saistīti ar rīkojuma izpildei nepieciešamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu 2023. gadā, segt no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem". Šādos gadījumos lēmumu par finansējuma piešķiršanu pieņem Ministru kabinets.

13. Par dienesta pienākumu izpildes laiku, piedaloties šā rīkojuma īstenošanai nepieciešamajos pasākumos, Nacionālo bruņoto spēku karavīram papildus mēnešalgai izmaksā piemaksu līdz 50 procentu apmēram no viņam noteiktās mēnešalgas. Zemessargam par katru dienu, kad tas veicis šā rīkojuma izpildei nepieciešamos pasākumus, izmaksā dienesta uzdevumu izpildes kompensāciju normatīvajos aktos noteiktajā apmērā, to reizinot ar koeficientu līdz 1,5. Ar piemaksu saistītos izdevumus 2023. gadā sedz no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram. Šajā punktā minētās piemaksas un kompensācijas noteikšanas kritērijus un piešķiršanas kārtību nosaka aizsardzības ministrs.

14. Šā rīkojuma 11., 12. un 13. punktā minētos izdevumus 2024. gadā sedz saskaņā ar likumu "Par valsts budžetu 2024.gadam un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam".

15. Valsts kancelejai saskaņā ar Latvijas Republikas valsts robežas likuma 35.1 panta trešo daļu informēt sabiedriskos elektroniskos plašsaziņas līdzekļus par pieņemto lēmumu.

Ministru prezidents,
ārlietu ministra pienākumu izpildītājs A. K. Kariņš

Iekšlietu ministrs M. Kučinskis

Izdruka no oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" (www.vestnesis.lv)

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!