Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Valsts prezidenta vizīti Turcijā (turpinājums). Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.02.1997., Nr. 51 https://www.vestnesis.lv/ta/id/29632

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Valsts prezidenta vizīti Turcijā (turpinājums(diplomātija))

Vēl šajā numurā

19.02.1997., Nr. 51

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Diplomātija

Par Valsts prezidenta vizīti Turcijā

Guntis Ulmanis — svinīgajās vakariņās Prezidenta pilī Cankaja Kosku Ankārā

Turpinājums no 1.lpp.

Latvija ir gatava arī turpmāk konstruktīvi un abpusēji pieņemamā veidā risināt visus jautājumus.

NATO transformācija uz jauno NATO — no klasiskas aizsardzības struktūras uz Eiropas drošības arhitektūras pamatpīlāru ir process, kur ir jāuzklausa katras valsts intereses, katras valsts balss. Latvijas identitātes saglabāšana un tālākā attīstība cieši saistās ar Eiropas identitāti, bet vispirmām kārtām ar Eiropas Savienību un Ziemeļatlantijas līguma organizāciju. Latvija ir pārliecināta, ka Turcija, kas ir reģionāla lielvalsts un vitāli izšķirošās NATO organizācijas dalībvalsts, turpinās atbalstīt Latvijas centienus iekļauties un veidot jauno Eiropu, padziļināt tās integrāciju un paplašināt tik nepieciešamo stabilitātes zonu.

Latvija izprot un augsti godā Turcijas vēlmi un tiesības veidot savu ārpolitiku uz līdztiesīgiem pamatiem, vēl vairāk un dziļāk iekļauties Eiropas atjaunotnes un pārveides procesā.

Apbrīnas vērts ir Turcijas noietais modernizācijas ceļš. Attīstības un celtniecības apjomi un spars ir fantastiski. Turcijā ir modernas rūpnīcas, kuru ražojumus iepazīst pasaule. Turcijas iespējas ir unikālas. Vairāk nekā 50 procenti Turcijas iedzīvotāju ir jaunāki par 30 gadiem, tas ir tikai sapnis Latvijai. Turku nācija ir jauna, vitāla un dinamiska. Patiesi milzīgu darbu ir veicis Mustafa Kemals Ataturks. Ataturka moto ir patiesi ģeiniāls — “Miers mājās, miers pasaulē”. Turcijas vēstures gadu ritējums ir apbrīnojams — Anatolijas civilizācijas skaitāmas tuvu otrajam desmitam. Tā ir bagāta pagātne, ar kuras mazu daļu iepazīsimies tuvākajās dienās.

Augsti godātais prezidenta kungs!

Dāmas un kungi!

Pateicoties par šo viesmīlīgo ielūgumu apmeklēt jūsu skaisto valsti un par sirsnību, ar kādu tiekam sagaidīti, vēlos jums, prezidenta kungs, novēlēt tālākus panākumus Ataturka iedibināto tradīciju iemiesošanā un padziļināšanā. Ar patiesu prieku sagaidīsim jūs Rīgā jau tuvākajā laikā. Mūsu dialogam jāturpinās un jākļūst vēl aktīvākam. Savstarpējos apmeklējumos veidojas izpratne un cieņa, Latvijas tauta augstu vērtē draudzību un atbalstu.

Cik patiesi gan ir vārdi, ko teicis ģeniālais Fāzils Hisni Dāglardža:

“Mēs esam šā milzu tukšuma viras,

Mēs te stāvam kopš pasaules radīšanas,

Lai zvaigznāji

Cits citam

Neuzskrien virsū.”

Atļaujiet, prezidenta kungs, uzsaukt tostu uz jūsu veselību, par Turcijas tautas labklājību un par Latvijas un Turcijas veiksmīgu sadarbību arī turpmāk! Šerefe!

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!