Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Baltijas valstu pieredzi krīzes posma pārvarēšanā un turpmākām darbībām valsts finanšu stabilizēšanā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 6.06.2012., Nr. 88 (4691) https://www.vestnesis.lv/ta/id/248751

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par jauno dzelzceļa līniju "Rail Baltica 2"

Vēl šajā numurā

06.06.2012., Nr. 88 (4691)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Baltijas valstu pieredzi krīzes posma pārvarēšanā un turpmākām darbībām valsts finanšu stabilizēšanā


Vakar, 5.jūnijā, Rīgā notika Latvijas Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda rīkotā konference “Apstākļiem spītējot: Baltijas valstu tautsaimniecības atveseļošanās pieredze”, kurā piedalījās, uzstājās ar runām un diskutēja nacionāla un starptautiska līmeņa politikas veidotāji, tajā skaitā
(attēlā pa labi no labās) Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Starptautiskā Valūtas fonda izpilddirektore Kristīne Lagarda, Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, finanšu ministrs Andris Vilks. Konferences laikā Valdis Dombrovskis tikās ar konferences dalībniekiem, tostarp Eiropas Komisijas viceprezidentu, ekonomikas un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu (attēlā pa kreisi), kā arī SVF izpilddirektori Kristīni Lagardu
Foto: Toms Norde, Valsts kanceleja; Toms Kalniņš, Valsts prezidenta kanceleja

 

Ministru prezidents:

5.jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Starptautiskā Valūtas fonda vadītāju Kristīni Lagardu. Sarunas laikā K.Lagarda uzsvēra, ka Rīgā vēlas rūpīgi izanalizēt Baltijas valstu pieredzi krīzes posma pārvarēšanā un izprast tos izaicinājumus Latvijai, ar kuriem jāturpina strādāt pēc starptautiskā aizdevuma programmas noslēgšanas, lai noturētu panākto valsts finanšu stabilizēšanā, radītu pamatu ilgtspējīgai ekonomikas izaugsmei un jaunu darba vietu radīšanai. Kopumā no Baltijas valstu pieredzes svarīgi gūt mācības, kas būs vitāli svarīgas visām valstīm, jo īpaši valstīm eirozonā – Grieķijai, Spānijai, Portugālei un citām, uzsvēra K.Lagarda.

Tikšanās laikā abas amatpersonas pārrunāja eirozonas stabilitāti un Latvijas iespējamo pievienošanos tai. Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvijas un citu Baltijas valstu pieredze krīzes pārvarēšanā apliecina, ka finansiālās stabilitātes atgūšana ir priekšnoteikums izaugsmei, nevis otrādi. Šī pieredze jāņem vērā arī eirozonai, un Eiropas Savienībai kopumā ir svarīgi raidīt partneriem skaidru signālu, ka esam gatavi ievērot fiskālo disciplīnu un būt uzticams partneris, kas fokusējas uz ilgtermiņa izaugsmi. Arī Latvija ir gatava sniegt savu ieguldījumu – esam ratificējuši 25 ES valstu līgumu par fiskālo disciplīnu, šogad esam gatavi izpildīt Māstrihtas kritērijus, lai 2014.gadā varētu pievienoties eirozonai.

5.jūnijā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Eiropas Savienības ekonomikas un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu.

Tikšanas laikā amatpersonas pārrunāja aktualitātes eirozonā un jūnija beigās gaidāmās ES valstu galotņu sanāksmes darba kārtību. V.Dombrovskis informēja, ka Latvija ir apņēmības pilna šogad izpildīt Māstrihtas kritērijus, lai kvalificētos eiro ieviešanai 2014.gadā, tādēļ sagaida no Eiropas Komisijas un Eiropas Centrālās bankas konsekventu attieksmi saistībā ar Māstrihtas kritēriju likmju noteikšanu un piemērošanu. O.Rēns apliecināja, ka Latvija var rēķināties ar šādu pieeju, kā arī apsveica Latvijas pārstāvjus ar veiksmīgu starptautiskās aizdevumu programmas pabeigšanu, kas ļāvusi Latvijai izveidot stabilu pamatu izaugsmei. O.Rēns norādīja, ka šie panākumi Latvijai uzliek atbildību turpināt veidot ilgtspējīgu fiskālo politiku, virzoties uz budžeta deficīta samazināšanu.

Zanda Šadre, Ministru kabineta preses sekretāre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!