Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Izglītības un zinātnes ministrija: Par finansējuma nodrošināšanu mācību grāmatu iegādei. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 15.05.2012., Nr. 74 https://www.vestnesis.lv/ta/id/247711

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Labklājības ministrija: Par transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atlaidi

Vēl šajā numurā

15.05.2012., Nr. 74

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Izglītības un zinātnes ministrija: Par finansējuma nodrošināšanu mācību grāmatu iegādei

Izglītības un zinātnes ministrija konceptuāli pilnībā atbalsta bērnu lasīšanas programmu, taču ministrijas prioritāte esošajā budžeta situācijā ir finansējuma nodrošināšana mācību grāmatu iegādei skolām. Pēdējo gadu laikā IZM radusi iespēju finansējumu mācību grāmatu iegādei palielināt, taču joprojām tas nav adekvāts.

Lai meklētu papildu risinājumus situācijas uzlabošanai, izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis rosinājis Valsts izglītības attīstības aģentūras Izglītības inovācijas fondu jau šajā vasarā virzīt līdzekļus digitālu mācību materiālu izstrādei. Pēc ministra domām, tas varētu būt vērā ņemams atvieglojums kā skolotājiem, tā vecākiem. Par projektu konkursu, tiklīdz tas būs izziņots, ministrija vēstīs atsevišķi.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atbalsta bērnu lasīšanas programmu un ir atsaukusies Kultūras ministrijas aicinājumam deleģēt pārstāvjus bērnu lasītprasmes uzlabošanas programmas stratēģijas izstrādes apspriešanai un kopīgas valsts rīcībpolitikas un finansējuma plānošanai.

IZM izvērtējusi iespēju 2012.gadā finansēt minēto programmu, taču informē, ka no IZM budžeta līdzekļiem vispirms jānodrošina finansējums mācību grāmatu iegādei.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumos Nr.415 “Bibliotēku darbībai nepieciešamā finansējuma normatīvi” noteikto, pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu bibliotēkās grāmatu un periodisko izdevumu iegādei no 2006.gada 1.janvāra ir noteikts finansēšanas normatīvs – ne mazāk kā septiņi lati uz vienu skolēnu un pedagogu, kas jānodrošina attiecīgās bibliotēkas dibinātājam. Normatīvā noteiktā summa pilnā apmērā nekad nav nodrošināta no valsts budžeta līdzekļiem.

Saskaņā ar valsts budžetu šogad valsts budžeta piešķirtais finansējums uz vienu skolēnu mācību līdzekļu iegādei ir 1,98 lati (kopā 408 112 lati), 2011.gadā – 0,72 lati, savukārt 2010.gadā tikai 0,69 lati.

Mācību grāmatu iegādei skolas finansējumu saņem no valsts budžeta, kā arī no skolas dibinātāja – pašvaldības. Piešķirtais finansējuma apjoms grāmatu un periodisko izdevumu iegādei dažādās pašvaldībās ir atšķirīgs. Tāpēc jau vairākus gadus mācību gada sākumā daudzās skolās mācību līdzekļu iegāde daļēji ir jānodrošina vecākiem, kas nav pieļaujams īpaši pašreizējā sociālekonomiskajā situācijā, tāpēc ir jāmeklē dažādas iespējas, tostarp valsts budžeta finansējuma palielināšana mācību līdzekļu iegādei, lai nodrošinātu Satversmē noteiktās tiesības uz bezmaksas pamatizglītības iegūšanu.

Ministrijas Komunikācijas nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!