Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2011. gada 27. decembra noteikumi Nr. 1004 "Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 13.maija noteikumos Nr.328 "Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem"". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.2011., Nr. 205 https://www.vestnesis.lv/ta/id/242114

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1005

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 15.septembra noteikumos Nr.746 "Ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistra izveides, papildināšanas un uzturēšanas kārtība"

Vēl šajā numurā

30.12.2011., Nr. 205

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1004

Pieņemts: 27.12.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1004

Rīgā 2011.gada 27.decembrī (prot. Nr.76 22.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 13.maija noteikumos Nr.328 "Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem"

Izdoti saskaņā ar Epidemioloģiskās drošības likuma 14.panta pirmās daļas 5.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 13.maija noteikumos Nr.328 "Noteikumi par poliomielīta pretepidēmijas pasākumiem" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 76.nr.; 2009, 145.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 2.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.5. personu vakcināciju pret poliomielītu infekcijas perēklī vai infekcijas skartajā administratīvajā teritorijā, reģionā vai valstī, ja pastāv poliomielīta uzliesmojuma vai epidēmijas draudi."

2. Izteikt 5.1.3.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1.3. epidemioloģisko izmeklēšanu un poliomielīta izplatīšanās riska teritorijas noteikšanu (turpmāk – riska teritorija), kā arī, sadarbojoties ar ģimenes ārstu, kontaktpersonu apzināšanu un viņu vakcinācijas pret poliomielītu datu izvērtēšanu;".

3. Izteikt 5.1.6.apakšpunktu šādā redakcijā:

"5.1.6. notekūdeņu, dzeramā ūdens, kā arī peldvietu ūdens paraugu ņemšanu peldsezonas laikā virusoloģiskai izmeklēšanai, lai noteiktu enterovīrusu cirkulāciju;".

4. Papildināt noteikumus ar 5.1 un 5.punktu šādā redakcijā:

"5.1 Ja ģimenes ārstam ir profesionāli pamatotas aizdomas par pacienta saslimšanu ar poliomielītu, kā arī pēc informācijas saņemšanas par reģistrētu poliomielīta gadījumu vai savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta izdalīšanu no vides parauga, pastāvot infekcijas izplatīšanas riskam, ģimenes ārsts pēc iespējas ātrāk vakcinē pret poliomielītu šādas kontaktpersonas:

5.1. pret poliomielītu nevakcinētus un daļēji (saņēmuši mazāk par 4 potēm) vakcinētus pieaugušos, veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinēto vakcīnu pret poliomielītu, difteriju un stingumkrampjiem (turpmāk – kombinētā vakcīna));

5.2. pret poliomielītu vakcinētus pieaugušos (saņēmuši 4 un vairāk potes), veicot vakcināciju ar vienu poti (var lietot kombinēto vakcīnu);

5.3. pret poliomielītu nevakcinētus bērnus, veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram);

5.4. bērnus, kuri saskaņā ar vakcinācijas kalendāru nav saņēmuši visas vecumam atbilstošās potes pret poliomielītu, – veicot vakcināciju ar vienu poti vai vakcinācijas kursu ar vairākām potēm (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram);

5.5. personas, kuru vakcinācija pret poliomielītu nav dokumentāri apliecināta, – veicot vakcinācijas kursu, kas ietver trīs potes (var lietot kombinētās vakcīnas atbilstoši vakcinācijas kalendāram).

5.2 Ja valstī ir pierādīta savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta cirkulācija vai ir konstatēts savvaļas poliomielīta vīrusa vai vakcīnas vīrusa derivāta izraisīts poliomielīta gadījums un inficēšanās notikusi Latvijas teritorijā bez zināma kontakta ar poliomielīta slimnieku vai personu, kura 35 dienu laikā pirms saslimšanas apmeklējusi poliomielīta skartu teritoriju, pastāvot poliomielīta uzliesmojuma vai epidēmijas draudiem, veic šo noteikumu 5.1., 5.2., 5.3., 5.4. un 5.5.apakšpunktā minēto personu vakcināciju pret poliomielītu infekcijas skartajā administratīvā teritorijā, reģionā vai valstī atkarībā no infekcijas izplatīšanās draudiem."

5. Papildināt noteikumus ar 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Lai saglabātu no poliomielīta brīvas teritorijas statusu pēcsertifikācijas periodā un lai izvērtētu poliomielīta epidemioloģiskās uzraudzības pasākumu nodrošināšanu valstī, Veselības ministrija izveido poliomielīta uzraudzības komisiju un apstiprina tās nolikumu. Komisijas sastāvā iekļauj Veselības ministrijas, Infektoloģijas centra, Rīgas Stradiņa universitātes, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Bērnu klīniskā universitātes slimnīca", Latvijas Bērnu infektologu biedrības un Latvijas Neirologu biedrības pārstāvjus. Komisijas locekļi atalgojumu par darbu komisijā nesaņem."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministre I.Circene

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!