Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 18.10.2011., Nr. 164 https://www.vestnesis.lv/ta/id/237921

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Baltijas asamblejas balvu mākslā, literatūrā un zinātnē

Vēl šajā numurā

18.10.2011., Nr. 164

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu

Saeima 13.oktobrī galīgajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumu, kas paredz nodrošināt efektīvāku iepirkumu norisi aizsardzības un drošības jomā.

Līdz šim iepirkumus aizsardzības un drošības jomā regulēja Publisko iepirkumu likums un Sabiedrisko pakalpojumu likums, taču to piemērošana praksē, veicot militāra rakstura iepirkumus, radīja vairākas problēmas, norāda likumprojekta autori. Atsevišķs regulējums izstrādāts, jo aizsardzības un drošības jomā visbiežāk pastāv ierobežota konkurence un iepirkumi tiek veikti, nepiemērojot vispārējās iepirkuma procedūras.

Jaunā likuma mērķis ir nodrošināt iepirkumu atklātību, piegādātāju brīvu konkurenci un valsts līdzekļu efektīvu izmantošanu, maksimāli samazinot pasūtī­tāju risku.

Likumā noteiktas īpaši aizsardzības un drošības jomām piemērotas iepirkuma procedūras, kas vienlaikus veicinās konkurenci starp piegādātājiem, tajā skaitā mazo un vidējo komersantu iesaistīšanu būvdarbu, pakalpojumu un preču aizsardzības un drošības jomas tirgos, kā arī ņems vērā tās specifiskās prasības, kas izriet no šo līgumu sensitīvā rakstura.

Likums aizsardzības un drošības jomai paredz šādas iepirkuma procedūras: slēgts konkurss, konkursa dialogs un sarunu procedūra. Jaunajā likumā ar īpašām prasībām informācijas drošībai būtiski papildināts piegādātājiem nosakāmo prasību loks, lai garantētu klasificētas informācijas aizsardzību gan iepirkuma procedūras, gan līguma izpildes laikā. Tāpat papildu prasības noteiktas līguma izpildes drošībai, lai garantētu, ka pretendents būs spējīgs līgumu izpildīt arī krīzes vai bruņota konflikta laikā. Savukārt, lai veicinātu mazo un vidējo piegādātāju, tajā skaitā vietējo piegādātāju, iesaisti liela apjoma iepirkuma līgumu izpildē, likumā radīti nosacījumi apakšuzņēmuma līgumu slēgšanai.

Jaunais regulējums attieksies uz iepirkumiem aizsardzības jomā, kurus veic Aizsardzības ministrija un tās resorā ietilpstošās institūcijas. Savukārt iepirkumus drošības jomā veic Iekšlietu ministrija un tās resorā ietilpstošās institūcijas, kā arī pašvaldību izveidotās policijas iestādes, citas ar drošības nodrošināšanu saistītas iestādes un sabiedrisko pakalpojumu sniedzēji.

Pasūtītājam, kas būs veicis iepirkumus aizsardzības un drošības jomā, katru gadu līdz 1.martam būs jāiesniedz Iepirkumu uzraudzības birojam statistikas pārskats par šiem iepirkumiem.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!