Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 2011. gada 29. jūlija lēmums Nr. 42 "Par instrukcijas apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.08.2011., Nr. 120 https://www.vestnesis.lv/ta/id/233965

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.43

Par instrukcijas apstiprināšanu

Vēl šajā numurā

03.08.2011., Nr. 120

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 42

Pieņemts: 29.07.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.42

Rīgā 2011.gada 29.jūlijā

Par instrukcijas apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

Apstiprināt instrukciju “Vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošana un darbība uz kuģiem 11.Saeimas vēlēšanās”.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis

 

 

APSTIPRINĀTA
ar Centrālās vēlēšanu komisijas
2011.gada 29.jūlija lēmumu Nr.42

Instrukcija
“Vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošana un darbība uz kuģiem 11.Saeimas vēlēšanās”

I. Vēlēšanu iecirkņa komisijas izveidošana

1. Saskaņā ar Saeimas vēlēšanu likuma 43.panta ceturto un piekto daļu (turpmāk tekstā – Likums) Centrālā vēlēšanu komisija var izveidot vēlēšanu iecirkņus uz kuģiem ar Latvijas karogu, kas pierakstīti Latvijas Republikā, ja uz tiem iespējams nodrošināt Likuma nosacījumu izpildi.

2. Centrālā vēlēšanu komisija lemj par vēlēšanu iecirkņa izveidošanu uz kuģa, ja tā īpašnieks ne vēlāk kā sešdesmit vai ārkārtas vēlēšanu gadījumā četrdesmit dienas pirms vēlēšanu dienas ir iesniedzis Centrālajā vēlēšanu komisijā priekšlikumu (iesniegumu) par vēlēšanu iecirkņa un iecirkņa komisijas izveidošanu.

3. Kuģa īpašnieka iesniegumā norādāmas šādas ziņas:

3.1. datums, no kura kuģis reģistrēts Latvijā un kuģo ar Latvijas karogu;

3.2. iespēja ierīkot telpas vēlēšanu iecirkņa komisijas (turpmāk tekstā –Iecirkņa komisija) vajadzībām, tai skaitā telpas aizklātai balsošanai;

3.3. kuģa plānotais reiss ilgāks par divdesmit piecām dienām un vēlēšanu dienā plānota kuģa atrašanās jūrā (valsts);

3.4. vēlēšanu zīmju, vēlēšanu aplokšņu un citu vēlēšanu materiālu saņemšana, nogādāšanas veidi un drošas glabāšanas nosacījumi uz kuģa;

3.5. izmantojamie sakaru līdzekļi;

3.6. kontaktpersona uz kuģa.

4. Iesniegumā norādāma arī informācija par trīs apkalpes locekļiem (no kuriem viens iesakāms par komisijas priekšsēdētāju, viens par sekretāru) – Latvijas pilsoņiem, kuri atbilst Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma 6. panta prasībām:

4.1. nav pieteikti par deputātu kandidātiem, nav pilnvarotās personas kandidātu saraksta iesniegšanai;

4.2. ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

4.3. prot latviešu valodu;

4.4. nav Eiropas Parlamenta, Saeimas, republikas pilsētu vai novadu domes deputāti;

4.5. ir devuši piekrišanu (parakstot attiecīgu iesniegumu) darboties Iecirkņa komisijā uz kuģa.

5. Kuģa īpašnieka iesniegumā norādāms vēlētāju skaits un pievienojama par iecirkņa komisijas locekļiem ieteikto Latvijas pilsoņu rakstveida piekrišana darboties šajā komisijā.

6. Ja kuģis iziet jūrā agrāk nekā divdesmit piecas vai ārkārtas vēlēšanu gadījumā piecpadsmit dienas pirms vēlēšanu dienas un vēlēšanu dienā plānota tā atrašanās reisā, iesniegumā norādāms, kuras valsts Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā iespējams saņemt vēlēšanu materiālus, vai arī materiāli nosūtāmi, izmantojot pasta pakalpojumus.

7. Kuģa īpašnieka iesniegumu Centrālā vēlēšanu komisija izskata desmit dienu laikā un pieņem attiecīgu lēmumu.

8. Pieņemto lēmumu par Iecirkņa komisijas un vēlēšanu iecirkņa izveidošanu uz kuģa Centrālā vēlēšanu komisija nekavējoties paziņo kuģa īpašniekam, kura pienākums ir iepazīstināt ar to kuģa kapteini un Iecirkņa komisiju.

9. Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu iecirkņa izveidošanu vai atteikumu izveidot vēlēšanu iecirkni uz kuģa var apstrīdēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

10. Ja kuģis iziet jūrā vēlāk kā divdesmit piecas vai ārkārtas vēlēšanu gadījumā piecpadsmit dienas pirms vēlēšanu dienas, vēlēšanu sarīkošanai nepieciešamos materiālus (vēlēšanu zīmes, vēlēšanu aploksnes, veidlapas utt.), Iecirkņa komisijas zīmogu, pasu spiedogus, dokumentus (turpmāk tekstā – Vēlēšanu materiālus) Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs saņem no Centrālās vēlēšanu komisijas sekretariāta. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs ir personīgi atbildīgs par saņemto Vēlēšanu materiālu saglabāšanu.

11. Ja kuģis iziet jūrā agrāk nekā divdesmit piecas vai ārkārtas vēlēšanu gadījumā piecpadsmit dienas pirms vēlēšanu dienas, vēlēšanu sarīkošanai nepieciešamos Vēlēšanu materiālus Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs saņem attiecīgajā Latvijas Republikas konsulārajā vai diplomātiskajā pārstāvniecībā. Ja Vēlēšanu materiālus nav iespējams saņemt attiecīgajā pārstāvniecībā, Vēlēšanu materiāli nosūtāmi, izmantojot pasta pakalpojumus.

12. Sākot ar desmito dienu pirms vēlēšanu dienas Iecirkņa komisija nodrošina, lai iecirkņa telpās vēlētājiem būtu pieejamas priekšvēlēšanu programmas, visi vēlēšanu apgabalā pieteikto kandidātu saraksti un Likumā norādītās ziņas par deputātu kandidātiem.

13. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs ir atbildīgs par Iecirkņa komisijas darbu, balsošanas procesa norisi atbilstoši Likumam, Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumiem, rīkojumiem un instrukcijām.

14. Iecirkņa komisijas sekretārs ir atbildīgs par Iecirkņa komisijas protokoliem un pārējo Iecirkņa komisijas dokumentāciju. Iecirkņa komisijas sekretārs vēlēšanu norises laikā raksta vēlēšanu gaitas protokolu, izdarot tajā šādas atzīmes:

14.1. par vēlēšanu kastes aizzīmogošanu;

14.2. par saņemto vēlēšanu aplokšņu skaitu;

14.3. par atkārtoti izsniegtām vēlēšanu aploksnēm un zīmēm;

14.4. par vēlētāju sūdzībām un citām darbībām, kas saistītas ar vēlēšanu gaitu;

14.5. par nobalsojušo skaitu un balsu skaitīšanas rezultātiem.

15. Iecirkņa komisijas loceklis izpilda pienākumus, ko tam uzdevis Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

16. Vēlētāja personu apliecinošs dokuments ir Latvijas pilsoņa pase.

17. Balsu skaitīšanu Iecirkņa komisija veic saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas instrukciju “Balsu skaitīšana Saeimas vēlēšanās”. 

18. Tiklīdz pabeigta balsu skaitīšana, Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs balsu skaitīšanas protokolu nekavējoties nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus.

19. Beidzot darbu, Iecirkņa komisijas protokolus, vēlēšanu gaitas protokolu un balsu skaitīšanas protokolu (divos eksemplāros), kā arī Iecirkņa komisijas zīmogu un spiedogus, iesaiņo un nekavējoties nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai.

20. Nodotās derīgās, nederīgās vēlēšanu zīmes, neizlietotās un nederīgās vēlēšanu aploksnes iesaiņo vispirms atsevišķi, tad kopējā sainī, uz iesaiņojuma norādot iesaiņoto dokumentu veidu un skaitu, un nosūta Centrālajai vēlēšanu komisijai.

21. Iecirkņa komisijas izdevumi tiek segti no valsts budžeta Centrālās vēlēšanu komisijas tāmē paredzētajos apmēros. Iecirkņa komisijas izdevumu uzskaiti un norēķinus veic Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs un iesniedz Centrālās vēlēšanu komisijas grāmatvedībā.

22. Darba laika uzskaites tabulas nekavējoties nosūtāmas kopā ar balsu skaitīšanas protokoliem. Pārējie pārskata dokumenti – desmit dienu laikā pēc kuģa atgriešanās Latvijas ostā, bet ne vēlāk kā līdz 2011.gada 1.oktobrim.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretārs K.Kamradzis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!