Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Pēc tikšanās ar Ministru prezidentu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 7.07.2011., Nr. 104 https://www.vestnesis.lv/ta/id/232765

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Amatu konkursi

Vēl šajā numurā

07.07.2011., Nr. 104

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Pēc tikšanās ar Ministru prezidentu

Vakar, 6.jūlijā, Valdis Zatlers pēdējo reizi kā Latvijas Republikas Valsts prezidents tikās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski. Tikšanās laikā Valdis Zatlers Ministru prezidentam pasniedza Valsts prezidenta medaļu (attēlā) un pēc tikšanās preses konferencē atbildēja uz masu mediju pārstāvju jautājumiem (skat. 42.lpp.). Valda Zatlera prezidentūras termiņš beidzas šodien, 7.jūlijā, bet rīt, 8.jūlijā, pēc Valsts prezidenta svinīgā solījuma došanas pie sava amata pienākumu pildīšanas stāsies jaunais, astotais, Latvijas Republikas Valsts prezidents Andris Bērziņš Foto: VPK

Valsts prezidents Valdis Zatlers: Labdien, godājamie žurnālisti! Šī ir mūsu pēdējā preses konference šādā formātā ar Ministru prezidentu. Gribu jums visiem pateikties par labo sadarbību četru gadu garumā, par to, ka esat bijuši gan objektīvi, gan kritiski, gan uzmundrinoši. Novēlu jums tāpat turpināt arī turpmāk.

Es novēlēju Ministru prezidentam šajā vasarā, līdz rudenim būt izlēmīgam jaunā, 2012.gada budžeta veidošanā, panākt to, ka šī programma, kura izveda mūs ārā no ekonomiskās krīzes, tiek sekmīgi pabeigta. Pielikt pēdējo soli mūsu izdevumu samazināšanā, kas vienmēr ir sāpīga, bet ir ļoti nepieciešama, lai mēs jau nākamgad attīstītos ar daudz pozitīvāku tendenci nekā līdz šim. Un, protams, nepakļauties populistiskiem solījumiem, kas faktiski robežojas arī ar iedzīvotāju mānīšanu par to, ka iespējami ievērojami algu paaugstinājumi vai ir iespējama pensiju indeksācija. Ja esam godīgi pret saviem vēlētājiem, esam godīgi pret tiem, kas saņem pensijas un algas, jāpasaka precīzi, kā tas būs, ko spēj valsts budžets un ko nespēj, un kādi ir tie mērķi, kas jāsasniedz, veidojot nākamo, 2012.gada budžetu. Pateikt skaidri, ka nodokļi tiešām netiks celti, un pateikt arī skaidri, ka būs nepieciešams samazināt izdevumus par noteiktu summu.

Protams, tie ir grūti uzdevumi, bet šajā vasarā un rudenī Ministru prezidents V.Dombrovskis un viņa valdība ir atbildīga par šiem jautājumiem, un es ceru, ka viņiem veiksies šajā darbā.

Jautājums: Prezidenta kungs, vai jūs varētu komentēt izskanējušās ziņas, ka pret jums tiem gatavots kompromats un jau ir zināms scenārijs – tieši pirms vēlēšanām uzradīsies kāds pacients, kurš rakstīs, ka jūs esat pieprasījis no viņa pateicību?

V.Zatlers: Kas jums to teica?

Žurnāliste: Tas ir publicēts medijos.

V.Zatlers: Jā, bet kas to ir teicis?

Žurnāliste: Ir atsauces uz neoficiāliem avotiem.

V.Zatlers: Neoficiālas informācijas, protams, es nekomentēšu, bet, ja jūs domājat Lemberga kunga paziņojumus viņa pašreklāmā, tad vienīgi varu pateikt: nekādas reklāmas es nekomentēšu – vai tās būtu politiskas pašreklāmas, vai tās būtu, pieņemsim, veļas pulvera reklāmas vai kāda cita reklāma.

Jautājums: Bet kā jūs reaģēsiet uz kompromatiem?

V.Zatlers: Mans gods ir mans gods, un es to turu ļoti augstu, un es pats ļoti labi zinu, ka tas ir ar augstu kvalitātes zīmi. Tā kā es par to neuztraucos. Tā ir normāla politiskā cīņa. Un ja kāds grib izmantot melno PR, ja kāds grib izmantot kādus neesošus kompromatus, ar to ir jārēķinās.

Jautājums: Kur jūs dzīvosiet pēc prezidentūras beigām? Cik dzīvokļus jūs esat izbrāķējis?

V.Zatlers: Ar dzīvesvietas, gan pagaidu, gan pastāvīgās, meklējumiem nodarbojas īpaša komisija. Man nav nekādu šaubu par to, ka komisija šo jautājumu atrisinās. Pats es, protams, būšu likumpaklausīgs un 8.jūlija rītā atstāšu gan rezidenci, gan Rīgas pili labā kārtībā, lai jaunais prezidents Andris Bērziņš varētu sākt strādāt ar pirmo dienu abās rezidencēs.

Jautājums: Bet kur jūs dzīvosiet? Uz kurieni jūs pārbrauksiet no šīs rezidences ar mantām?

V.Zatlers: Redziet, es jau vienmēr esmu bijis cilvēks, kas mīl tomēr tikt galā ar tām problēmām, kas man ir personīgas, un es ar tām tikšu galā. Es sīkāk to nekomentēšu.

Jautājums: Bet jums šobrīd konkrēti nav zināms?

V.Zatlers: Nē, šobrīd man nav zināms.

Jautājums: Prezidenta kungs, vai jūs varat atklāt, kad tieši jūs teiksiet paziņojumu par savu turpmāko darbību politikā un ko sabiedrība uzzinās? Cik tas būs konkrēti, kāds būs paziņojuma saturs?

V.Zatlers: Varu atbildēt tāpat, kā līdz šim – visi politiskie paziņojumi no manas puses tiks sniegti pēc tam, kad es atstāšu Valsts prezidenta amatu. Tad arī jūs visi to uzzināsiet.

Jautājums: Ko mēs uzzināsim?

V.Zatlers: Vēlreiz atkārtošu, visi politiskie paziņojumi tiks sniegti pēc tam, kad es būšu atstājis prezidenta amatu.

Jautājums: Bet kad tas varētu būt konkrēti?

V.Zatlers: Jums ir skaidri zināms datums, ka prezidenta amatu es atstāju 8.jūlijā.

Jautājums: Un 8.jūlijā jūs nāksiet ar paziņojumu?

V.Zatlers: Es teicu – pēc.

Jautājums: Kāds konkrēti būs tā saturs – jūs paziņosiet, kādā formā jūs iesaistīsieties politikā?

V.Zatlers: Žurnālistu kungi, esiet pacietīgi. Šobrīd es pildu savu Valsts prezidenta zvērestu un līdz konkrētam datumam nekādus paziņojumus no manis negaidiet.

Jautājums: Prezidenta kungs, jūs uzteicāt labo sadarbību ar Ministru prezidentu. Kā mainīsies jūsu attiecības pēc prezidentūras beigām?

V.Zatlers: Katrā ziņā šos gadus, kopš mēs esam strādājuši grūtos ekonomiskos apstākļos roku rokā ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, mūsu sadarbība ir bijusi laba, ar izpratni gan no manas puses, gan no Ministru prezidenta puses. Jo tie bija grūti laiki, un grūtos laikos ir jāsniedz otram palīdzīga roka un ir jābūt vienotai izpratnei, kas nepieciešams mūsu valstij. Es viennozīmīgi šo sadarbību vērtēju kā ļoti veiksmīgu. Tas faktiski ir arī mūsu personisko attiecību un arī turpmāko attiecību pamatā.

Jautājums: Jūs runājāt par godīgumu, par pensijām, par to, ko valsts budžets spēj vai ko nespēj pacelt. Ir tā, ka eksprezidents, ja viņš ieiet politikā un kļūst par Saeimas deputātu, viņš saņem gan Saeimas deputāta algu, gan arī pensiju. Vai jūs pieļaujat, ka tad, ja iespējams, jūsu izvēle būs par labu politikai un jūs iesiet politikā, ka jūs varētu atteikties no kādas šīs pensijas vai no algas?

V.Zatlers: Jūsu jautājumā bija tik daudz vārdu "iespējams", ka man nav iespējams uz to precīzi atbildēt, jo, ziniet, neatbildēsim par tām situācijām, kas būtu, ja būtu, un vairāk runāsim par to situāciju, kas ir šodien. Es esmu gatavs atbildēt par šodienas jautājumiem. Tādiem, kas ir tikai potenciāli iespējami vai pat neiespējami, uz tiem jautājumiem es tomēr neatbildēšu.

Vēlu veiksmi! Paldies par sadarbību!

Valsts prezidenta preses dienesta preses iespējas transkripts pēc Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski 6.jūlijā

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!