Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Kultūras ministre: Par zemākām IT pakalpojumu izmaksām bibliotēkām. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 31.05.2011., Nr. 84 https://www.vestnesis.lv/ta/id/230950

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības ministrs: Par pieejamu un kvalitatīvu medicīnisko aprūpi

Vēl šajā numurā

31.05.2011., Nr. 84

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Kultūras ministre: Par zemākām IT pakalpojumu izmaksām bibliotēkām

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte nosūtījusi vēstuli visiem Latvijas pašvaldību vadītājiem ar aicinājumu vērsties VA “Kultūras informācijas sistēmas” ar iesniegumu, lai pārskatītu abonēšanas maksas līgumus par projekta “Trešais tēva dēls” tīkla uzturēšanu un saņemtajiem pakalpojumiem un sarunās ar pakalpojuma piegādātājiem vienotos par iespējamo atlaižu līmeni konkrētajām publiskajām bibliotēkām jau šajā gadā. Tāpat ministre aicina diskutēt par projekta turpmāko attīstību, jo 2007.gadā trīspusēji noslēgtais līgums ir spēkā līdz šā gada beigām.

Kultūras ministre vēstulē uzsver, ka projekts “Trešais tēva dēls” sevi pierādījis kā Latvijai nozīmīgs attīstības stūrakmens, tas ir unikāls visas pasaules mērogā. “Vienotais datu pārraides tīkls nodrošina piekļuvi dažādām valsts nozīmes datubāzēm un ar autortiesībām aizsargātiem materiāliem, un interneta pieslēgums ir tikai daļa no trīspusējā līguma paredzētajām bezmaksas iespējām to lietotājiem,” uzsver S.Ēlerte. Kultūras ministrija pēc pašvaldību vadītāju lūguma ir tikusies ar visām iesaistītajām pusēm, starp kurām tiek slēgts līgums par interneta piekļuves pakalpojumu abonēšanu. Projekta tīkla uzturēšanas izmaksas un saņemto pakalpojumu klāsts pārrunāts ar VA “Kultūras informācijas sistēmas” un piegādātāju apvienības pārstāvi SIA “Lattelecom”. Noskaidrots, ka vairākas pašvaldības jau pērn saskaņojušas abonēšanas maksas samazinājumu. Arī šogad no pašvaldībām ir saņemtas vēstules par abonēšanas maksas samazinājumu un tiek gatavoti līgumu grozījumi 353 bibliotēkām, kas ir ap 42% no visām bibliotēkām. Saskaņā ar aktuālo informāciju divām trešdaļām no šīm bibliotēkām ir izdevies saskaņot 60% atlaidi, pārējām tas ir no 40% līdz 50%. Sarunās SIA “Lattelecom” uzņēmuma pārstāvji norādīja, ka konkrētās pašvaldības atlaižu līmenis atkarīgs no izvēlētā interneta pieslēguma ātruma, tehniskā atbalsta nodrošinājuma un individuālajām iespējām.

Ministre vēstulē aicina pašvaldības aktīvi iesaistīties diskusijās par projekta turpmāko attīstību, jo 2007.gadā trīspusēji noslēgtais līgums ir spēkā līdz šā gada beigām. Projekta sekmīga turpinājuma nodrošināšanai, tai skaitā izveidotā vienoto pašvaldību bibliotēku datu pārraides tīkla uzturēšanai, plānots organizēt iepirkuma procedūru par vienotu ieviestās infrastruktūras uzturēšanu, saglabājot projekta mērķus, nodrošinot infrastruktūras darbības vienotību, kvalitāti un garantijas saistību realizāciju. “Lai veiksmīgi turpinātu iesākto, nodrošinot gan projekta mērķu realizāciju un projekta ilgtspējīgu darbību, gan Latvijas iedzīvotāju iespējas izmantot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju priekšrocības,” ministre aicina pašvaldības iesaistīties projekta tālākas attīstības plānošanā un līdz 22.jūnijam VA “Kultūras informācijas sistēmas” nosūtīt rakstiski savus ieteikumus vai priekšlikumus par datu tīkla turpmāko attīstību.

Šogad pašvaldībām bezmaksas interneta un datoru nodrošināšanai bibliotēkās piešķirta 316 975 latu valsts mērķdotācija.

Andris Saulītis, ministres preses sekretārs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!