Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta sēdē: 2011.gada 24.maijā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 25.05.2011., Nr. 80 https://www.vestnesis.lv/ta/id/230633

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas priekšsēdētāja paziņojums

Par Valsts prezidenta vietas izpildīšanu

Vēl šajā numurā

25.05.2011., Nr. 80

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta sēdē: 2011.gada 24.maijā

LM: Par izmaiņām vecāku pabalsta izmaksas kārtībā

Lai novērstu vecāku pabalsta iespējamās pārmaksas, ir mainīta vecāku pabalsta izmaksas kārtība.

Ja līdz šim vecāku pabalstu maksāja avansā, tad turpmāk cilvēkiem, kuriem bērns būs dzimis pēc 2011.gada 1.jūlija, to izmaksās par iepriekšējo mēnesi.

To paredz 24.maijā valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos "Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība un valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība".

Šādi šobrīd izmaksā arī bezdarbnieka pabalstu.

Minētās izmaiņas ir nepieciešamas, jo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) vecāku pabalstu izmaksā, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) informāciju par periodiem, kuros cilvēks atradies bērna kopšanas atvaļinājumā vai nav guvis ienākumus kā pašnodarbinātais. Proti, izmaksājot pabalstu par iepriekšējo mēnesi, VSAA jau vairumā gadījumu šādu informāciju no VID būs saņēmusi.

Šobrīd ir konstatēti gadījumi, kad vecāku pabalsta saņemšanas laikā tā saņēmēji sistemātiski izmantoja bērna kopšanas atvaļinājumu pa daļām – vienu vai dažas dienas kalendārā mēneša sākumā un vienu vai dažas dienas kalendārā mēneša beigās. Tādējādi daži vecāku pabalsta saņēmēji vienlaikus strādāja un saņēma pabalstu pilnā apmērā, bet citi, kas, neizmantojot bērna kopšanas atvaļinājumu, strādāja visu mēnesi, tikai 50% apmērā.

Pēc Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) informācijas, 2011.gada februārī šādā veidā vecāku pabalstu saņēma 66 cilvēki. Kopumā vecāku pabalstos pārmaksātā summa ir 54,7 tūkstoši latu.

Labklājības ministrija (LM) atgādina: ja bērns bija dzimis līdz 2010.gada 2.maijam un vecāku pabalsta saņēmējs bērna kopšanas laikā arī strādāja, vecāku pabalstu piešķīra 50% apmērā no aprēķinātā pabalsta. Savukārt par bērna kopšanu, kurš dzimis pēc 2010.gada 2.maija, vecāku pabalstu 70% apmērā no cilvēka vidējās apdrošināšanas iemaksu algas izmaksā tikai cilvēkiem, kas nestrādā, bet atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, bezalgas atvaļinājumā (piešķirts sakarā ar bērna kopšanu) vai negūst ienākumus kā pašnodarbinātie.

Vecāku pabalstu izmaksā par pilnu kalendāra mēnesi. Tā mērķis ir sociāli apdrošinātam cilvēkam kompensēt ienākumus, kas nav gūti bērna kopšanas dēļ.

Pēc LM rīcībā esošās informācijas šā gada martā vecāku pabalstu saņēma 10 494 cilvēki.

 

Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments

 

VARAM: Par prasībām atkritumu sadedzināšanai un atkritumu sadedzināšanas iekārtu darbībai

24.maijā Ministru kabinets akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto noteikumu projektu "Prasības atkritumu sadedzināšanai un atkritumu sadedzināšanas iekārtu darbībai".

Šā noteikumu projekta mērķis, pildot Atkritumu apsaimniekošanas likuma deleģējumu, ir nodrošināt tiesiskā regulējuma ietvaru darbībām, kas saistītas ar atkritumu sadedzināšanu un atkritumu sadedzināšanas iekārtu tādu ekspluatāciju, kas novērš iespējamu kaitējumu videi un cilvēka veselībai.

Noteikumu projekts nodrošina nosacījumus atkritumu sadedzināšanas iekārtu operatoru darbībai, tai skaitā informācijas sniegšanas pienākumu, un nosaka Valsts vides dienesta reģionālās vides pārvaldes pienākumus un atbildību konkrētajā jomā.

Pēc to stāšanās spēkā noteikumi saistoši operatoriem (komersantiem), kuri veic atkritumu sadedzināšanas darbības, kā arī vides institūcijām – Valsts vides dienestam un reģionālajām vides pārvaldēm. Šo noteikumu prasības netiešā veidā attiecināmas arī uz sabiedrību, kuras ieguvums būs kvalitatīvas vides nodrošinājums, atbilstošā veidā apsaimniekojot (sadedzinot) arī tās radītos atkritumus.

 

VARAM: Par grozījumiem Dienvidlatgales reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas plānā

24.maijā Ministru kabinets akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto rīkojuma projektu "Grozījumi Dienvidlatgales reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas plānā 2007.–2013.gadam".

Ministru kabineta rīkojuma projekts ir nepieciešams, lai nodrošinātu Dienvidlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģionā radīto atkritumu apsaimniekošanu atbilstoši vides aizsardzības prasībām, kā arī veicinātu Dienvidlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldību un atkritumu apsaimniekošanas komersantu iesaistīšanos Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļu apguvē.

Tā kā kopš plāna sagatavošanas un apstiprināšanas ir pagājuši vairāki gadi, ir mainījušās atkritumu apsaimniekošanas tehnoloģijas, tāpēc ir nepieciešami šie grozījumi Dienvidlatgales reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas plānā, lai mainītu investīciju sadalījumu poligonā "Cinīši" un paredzētu papildu infrastruktūras izveidi, veicinot atkritumu šķirošanu un apglabājamā atkritumu apjoma samazināšanu. Minēto grozījumu rezultātā būs iespējams paildzināt poligona darbības termiņu.

Pēc to stāšanās spēkā grozījumi būs saistoši Dienvidlatgales atkritumu apsaimniekošanas reģiona pašvaldībām un atkritumu apsaimniekošanas komersantiem.

 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrības informēšanas nodaļa

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!