Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jūrmalas pilsētas domes 2011. gada 21. aprīļa saistošie noteikumi Nr. 18 "Par pašvaldības nodevu par ielu tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās Jūrmalā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.05.2011., Nr. 75 https://www.vestnesis.lv/ta/id/230171-par-pasvaldibas-nodevu-par-ielu-tirdzniecibu-un-sabiedriskas-edinasanas-pakalpojumu-sniegsanu-publiskas-vietas-jurmala

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Muzeju nakti Saeimā

Vēl šajā numurā

17.05.2011., Nr. 75

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jūrmalas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 18

Pieņemts: 21.04.2011.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jūrmalas pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.18

Jūrmalā 2011.gada 21.aprīlī (prot. Nr.8, 32.p.)

Par pašvaldības nodevu par ielu tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās Jūrmalā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma
"Par nodokļiem un nodevām" 12.panta pirmās daļas 4.punktu un
Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumu Nr.480
"Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt
pašvaldību nodevas" 3. un 9.punktu

I Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi (turpmāk – noteikumi) nosaka pašvaldības nodevas likmi par tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskajās vietās Jūrmalā, atbrīvojumus no nodevas maksas, nodevas maksāšanas kārtību.

2. Nodevas par tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās maksātāji ir fiziskas un juridiskās personas, kas veic tirdzniecību vai sniedz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus publiskajās vietās Jūrmalā.

II. Nodevas likmes par tirdzniecību publiskās vietās

3. Nodevas likme par vienu ielu tirdzniecības vietu:

3.1. starp Ērgļu ielu, Jomas ielu, Lienes ielu, Meža prospektu un Madonas ielu ir:

3.1.1. realizējot rūpnieciski ražotus suvenīrus ar Jūrmalas vai Latvijas tematiku, ir Ls 150,00 mēnesī;

3.1.2. realizējot saldējumu, bezalkoholiskos dzērienus, svaigi spiestas augļu un dārzeņu sulas, ir Ls 150,00 mēnesī;

3.1.3. realizējot ogas, riekstus, augļus, dārzeņus un ziedus, ir Ls 60,00 mēnesī;

3.1.4. saimnieciskās darbības veicējiem (amatniekiem), kas realizē pašu izgatavotos mākslas un amatniecības priekšmetus, ir Ls 60,00 mēnesī.

3.2. Pārējā Jūrmalas pilsētas teritorijā:

3.2.1. Ls 2,00 dienā;

3.2.2. fiziskai personai, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, realizējot pašu ražoto lauksaimniecības produkciju:

3.2.2.1. izmantošanai pārtikā paredzētos augkopības, lopkopības un svaigus zvejas produktus nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos un biškopības produktus – Ls 1,00 dienā;

3.2.2.2. grieztos ziedus, zarus, no tiem gatavotus izstrādājumus, Ziemassvētkiem paredzētus nocirstus vai podos augošus dažādu sugu skuju kokus, puķu un dārzeņu stādus, dēstus, sīpolus, gumus, ziemcietes un sēklas – Ls 1,00 dienā;

3.2.2.3. mājas apstākļos ražotus pārtikas produktus no pašu ražotās lauksaimniecības produkcijas – Ls 1,00 dienā;

3.2.2.4. savvaļas ogas, augļus, riekstus, sēnes un savvaļas ziedus – Ls 1,00 dienā;

3.2.2.5. pašu iegūtus svaigus zvejas produktus un medījamos dzīvniekus vai to gaļu nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos – Ls 1,00 dienā.

3.3. Ja vienā tirdzniecības vietā tiek realizētas dažāda sortimenta preces, nodevas apmērs tiek noteikts pēc lielākās nodevas likmes.

4. Nodevas likme par vienu tirdzniecības vietu pasākuma laikā:

4.1. starp Ērgļu ielu, Jomas ielu, Lienes ielu, Meža prospektu un Madonas ielu ir:

4.1.1. fiziskai personai, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, realizējot pašu ražoto lauksaimniecības produkciju:

4.1.1.1. izmantošanai pārtikā paredzētos augkopības, lopkopības un svaigus zvejas produktus nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos un biškopības produktus – Ls 10,00 dienā;

4.1.1.2. grieztos ziedus, zarus, no tiem gatavotus izstrādājumus, Ziemassvētkiem paredzētus nocirstus vai podos augošus dažādu sugu skuju kokus, puķu un dārzeņu stādus, dēstus, sīpolus, gumus, ziemcietes un sēklas – Ls 10,00 dienā;

4.1.1.3. mājas apstākļos ražotus pārtikas produktus no pašu ražotās lauksaimniecības produkcijas – Ls 10,00 dienā;

4.1.1.4. savvaļas ogas, augļus, riekstus, sēnes un savvaļas ziedus – Ls 10,00 dienā;

4.1.1.5. pašu iegūtus svaigus zvejas produktus un medījamos dzīvniekus vai to gaļu nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos – Ls 10,00 dienā;

4.1.2. par tirdzniecību ar pārtikas precēm, bezalkoholiskajiem dzērieniem un rūpnieciski ražotām precēm – Ls 20,00 dienā.

4.1.3. par tirdzniecību ar alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem – Ls 40,00 dienā.

4.1.4. par sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu – Ls 40,00 dienā.

4.2. Pārējā Jūrmalas pilsētas teritorijā:

4.2.1. fiziskai personai, kurai atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrē saimnieciskā darbība, realizējot pašu ražoto lauksaimniecības produkciju:

4.2.1.1. izmantošanai pārtikā paredzētos augkopības, lopkopības un svaigus zvejas produktus nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos un biškopības produktus – Ls 5,00 dienā;

4.2.1.2. grieztos ziedus, zarus, no tiem gatavotus izstrādājumus, Ziemassvētkiem paredzētus nocirstus vai podos augošus dažādu sugu skuju kokus, puķu un dārzeņu stādus, dēstus, sīpolus, gumus, ziemcietes un sēklas – Ls 5,00 dienā

4.2.1.3. mājas apstākļos ražotus pārtikas produktus no pašu ražotās lauksaimniecības produkcijas – Ls 5,00 dienā;

4.2.1.4. savvaļas ogas, augļus, riekstus, sēnes un savvaļas ziedus – Ls 5,00 dienā;

4.2.1.5. pašu iegūtus svaigus zvejas produktus un medījamos dzīvniekus vai to gaļu nelielos apjomos saskaņā ar normatīvo aktu prasībām par primāro produktu apriti nelielos apjomos – Ls 5,00 dienā;

4.2.2. par tirdzniecību ar pārtikas precēm, bezalkoholiskajiem dzērieniem un rūpnieciski ražotām precēm – Ls 10,00 dienā.

4.2.3. par tirdzniecību ar alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem – Ls 20,00 dienā.

4.2.4. par sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu – Ls 20,00 dienā.

5. Nodevas likme sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai:

5.1. starp Ērgļu ielu, Jomas ielu, Lienes ielu, Meža prospektu un Madonas ielu – 4,50 Ls/m2 mēnesī.

5.2. Pārējā Jūrmalas pilsētas teritorijā – 0,10 Ls/m2 dienā.

6. Nodevas likme tirdzniecībai un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai pludmalē par tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu pludmales nogabalos – Ls 10,00 mēnesī.

III. Atbrīvojumi no nodevas maksas

7. Nodevu par tirdzniecību vai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās nemaksā:

7.1. personas, kas ar tirdzniecību nodarbojas speciāli šim nolūkam iekārtotās pastāvīgās tirdzniecības vietās (veikals, kiosks, kafejnīca, bārs vai cita speciāli tirdzniecībai iekārtota stacionāra vieta), slēgtās vai atklātās vietās, kas atrodas kādas personas (izņemot pašvaldību) īpašumā, valdījumā vai lietojumā;

7.2. ja pasākuma, kura laikā tiek organizēta ielu tirdzniecība, organizators ir Jūrmalas pilsētas pašvaldība un no tirdzniecības dalībniekiem tiek iekasēta maksa par ielu tirdzniecības organizēšanas nodrošināšanu.

IV. Nodevas maksāšanas kārtība

8. Nodeva pilnā apjomā samaksājama pirms attiecīgās atļaujas saņemšanas.

9. Nodevas samaksa veicama Jūrmalas domes kasē vai ar pārskaitījumu ieskaitāma saņēmējam: Jūrmalas dome, reģistrācijas Nr.90000056357, AS "Citadele banka", SWIFT kods: PARXLV22, kontā LV15PARX0002484571012, maksājuma mērķa sadaļā uzrādot attiecīgo tirdzniecības atļaujas saņēmēja nosaukumu, ielu tirdzniecības veidu un tirdzniecības vietas adresi.

10. Anulējot tirdzniecības atļauju, iekasētā nodeva netiek atmaksāta.

V. Pārejas noteikumi

11. Līdz brīdim, kad stājas spēkā tiesiskais regulējums par ielu tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai publiskās vietās atļaujas derīguma termiņiem 3.1. un 5.1.punktā noteiktais pašvaldības nodevas apmērs tiek aprēķināts proporcionāli par katru dienu.

VI. Noslēguma jautājumi

12. Saistošie noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

13. Ar šo saistošo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudē Jūrmalas pilsētas domes 1999.gada 29.aprīļa lēmums Nr.408 "Par uzņēmējdarbības objektu uzskaiti", 2002.gada 8.maija saistošie noteikumi Nr.5 "Par pašvaldības nodevu tirdzniecībai publiskās vietās" un 2002.gada 19.jūnija saistošie noteikumi Nr.7 "Par pašvaldības nodevu izklaidējoša rakstura pasākumu rīkošanai brīvdabas publiskās vietās".

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis 

Paskaidrojuma raksts

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi nosaka pašvaldības nodevas par tirdzniecību publiskās vietās likmes ielu tirdzniecībai un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanai, kā arī to, kad pašvaldības nodeva par tirdzniecību publiskās vietās nav jāmaksā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

2010.gada 12.maijā tika izdoti LR Ministru kabineta noteikumi Nr.440 "Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību". Mainoties normatīvajam aktam, kas regulē ar pašvaldību saskaņojamos tirdzniecības veidus, kā arī ņemot vērā LR Ministru kabineta 2005.gada 28.jūnija noteikumus Nr.480 "Noteikumi par kārtību, kādā pašvaldības var uzlikt pašvaldības nodevas", bija nepieciešams izstrādāt atsevišķus saistošos noteikumus par nodevu par tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās.

3. Iespējamā saistošo noteikumu ietekme uz pašvaldības budžetu

Tiešas ietekmes uz pašvaldības budžetu nav.

4. Iespējamā saistošo noteikumu ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Tiek precīzāk diferencēta pašvaldības nodevas likme par tirdzniecību un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu publiskās vietās.

5. Iespējamā saistošo noteikumu ietekme uz administratīvajām procedūrām

Administratīvo slogu fiziskām un juridiskām personām saistošo noteikumu ieviešana neietekmēs.

6. Konsultācijas ar privātpersonām

Saistošo noteikumu tapšanas gaitā notika konsultācijas ar uzņēmējiem, kuri veic savu uzņēmējdarbību publiskās vietās.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs G.Truksnis

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!