Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta sēdē: 2011.gada 22.martā. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.03.2011., Nr. 46 https://www.vestnesis.lv/ta/id/227581

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ārlietu ministrs: Par afgāņu centieniem uzņemties atbildību par savu drošību

Vēl šajā numurā

23.03.2011., Nr. 46

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta sēdē: 2011.gada 22.martā

FM: Par PVN standartlikmi dabasgāzes piegādei iedzīvotājiem

22.martā Ministru kabineta (MK) sēdē tika apstiprināti grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" (PVN), atceļot samazināto PVN likmi dabasgāzes piegādēm iedzīvotājiem un nosakot tām PVN standartlikmi 22% apmērā. Grozījumi tiks iekļauti 2011.gada valsts budžeta grozījumu pavadošajā paketē.

Prognozēts, ka PVN standartlikmes piemērošana dabasgāzes piegādēm iedzīvotājiem valsts budžeta ieņēmumus 2011.gadā palielinās par 1,59 miljoniem latu, savukārt turpmākajos gados – par 4 miljoniem latu gadā.

Paredzēts, ka grozījumi stāsies spēkā 1.jūlijā.

 

FM: Par azartspēļu nodokļa likmes paaugstināšanu

Lai nodrošinātu valsts pamatbudžeta finanšu ieņēmumus no azartspēļu mehāniskiem automātiem, ruletēm, videospēlēm un kāršu un kauliņu spēlēm, 22.martā Ministru kabineta (MK) sēdē valdība paaugstināja azartspēļu nodokļa likmi, apstiprinot grozījumus likumā "Par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli". Grozījumi tiks iekļauti 2011.gada valsts budžeta grozījumu pavadošajā paketē.

Valdībā tika atbalstīta azartspēļu nodokļa likmes par ruleti (cilindriskās spēles) un kāršu un kauliņu spēli paaugstināšana (par katru galdu gadā) no 9600 uz 10 560 latiem, sākot ar 1.jūniju. Nodokļa likmi paaugstinot par 10%, papildus budžetā 2011.gadā tiks iekasēti 42 tūkstoši latu.

Savukārt videospēlēm un mehāniskiem automātiem valdībā tika apstiprināta nodokļa likmes palielināšana par katra automāta katru spēles vietu no 1680 uz 1920 latiem gadā. Kopumā pieaugums nodokļa likmei sastāda aptuveni 14%, kas, pēc azartspēļu biznesa prognozēm, neradīs būtisku spēļu iekārtu un automātu samazinājumu, bet papildus budžetā 2011.gadā tiks iekasēts 1 miljons latu.

Tāpat valdība lēma, ka, sākot ar 2012.gadu, azartspēļu nodokļa likme iepriekš minētajām pozīcijām tiks papildus paaugstināta vēl par 10%, kas nodrošinās papildu ieņēmumus budžetā 2012.gadā 151,2 tūkstošus latu par ruletēm un kāršu un kauliņu spēlēm un 3,14 miljonus latu par videospēlēm un automātiem.

Lai mazinātu uzņēmējiem birokrātiju un tiktu atvieglota nodokļu administrēšanas procedūra, grozījumi paredz, ka turpmāk uzņēmējiem, mainot azartspēļu automātus un iekārtas no vienas norises vietas uz citu, nebūs jārēķina proporcija azartspēļu nodokļa apmēra noteikšanai konkrētai pašvaldībai, jo katrā norises vietā nevarēs mainīt kopējo spēļu automātu norādīto skaitu.

MK sēdē tika apstiprināti arī Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi Azartspēļu un izložu likumā, nosakot, ka ar šā gada 1.jūliju azartspēļu automātus un iekārtas, kā arī spēļu automātu spēles programmas, kas tiks uzstādītas un ekspluatētas Latvijā, nebūs jāmarķē.

Grozījumi apstiprināti, jo, izvērtējot pastāvošo kārtību, secināms, ka marķēšana ir novērtējama kā nevajadzīga valsts resursu patērēšana, kas rada arī papildu slogu uzņēmējiem, jo, kopš pastiprinātas prasības azartspēļu automātiem un to spēles programmām noteikta sertificēšanas kārtība, izveidota attiecīga datubāze, ar kuras palīdzību iespējams efektīvi sekot līdz azartspēļu iekārtu izvietojumam.

Šobrīd saskaņā ar Azartspēļu un izložu likuma normām azartspēļu automāti un iekārtas, kā arī spēļu automātu spēles programmas pirms uzstādīšanas un izmantošanas Latvijā tiek reģistrētas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Taču turpmāk uzņēmējam nevajadzēs sniegt iesniegumu par marķēšanu un nepieciešamos dokumentus, kā arī maksāt valsts nodevu par marķēšanas zīmes izsniegšanu.

No 2011.gada 1.jūlija atceļot minēto nodevu, valsts budžetā tiks iekasēta par 245,25 tūkstošiem latu mazāka summa, bet 2012.gadā – par 484,5 tūkstošiem latu mazāka summa.

 

Finanšu ministrijas Komunikācijas nodaļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!