Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Saeimas 2011.gada 13.janvāra sēdes stenogramma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 20.01.2011., Nr. 11 https://www.vestnesis.lv/ta/id/224561

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Atskatoties, pieminot, sirdī turot 1991.gada janvāra barikāžu laiku Rīgā

Vēl šajā numurā

20.01.2011., Nr. 11

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Saeimas 2011.gada 13.janvāra sēdes stenogramma

Sēdi vada Latvijas Republikas 10.Saeimas priekšsēdētājas biedrs Gundars Daudze.

Sēdes vadītājs. Labrīt, godātie kolēģi! Lūdzu, ieņemiet vietas!

Sākam Saeimas 2011.gada ziemas sesijas pirmo sēdi.

Un, pirms mēs sākam izskatīt apstiprināto šodienas sēdes darba kārtību, mums ir jālemj par iespējamiem grozījumiem šodienas sēdes darba kārtībā.

Saeimas Juridiskā komisija ir iesniegusi lūgumu Saeimas Prezidijam izdarīt grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā un iekļaut sadaļā „Prezidija ziņojumi par iesniegtajiem likumprojektiem” šīs komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība ir grozīta.

Un ir saņemts arī piecu deputātu iesniegums ar lūgumu svītrot no šodienas sēdes darba kārtības jautājumu „Par neapmaksāta atvaļinājuma piešķiršanu deputātei Inesei Šleserei šā gada 13.janvārī”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība ir grozīta.

Godātie kolēģi! Sākam izskatīt apstiprināto sēdes darba kārtību. Tradicionāli sākam ar Prezidija ziņojumiem par iesniegtajiem likumprojektiem.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Latvijas un Šveices sadarbības programmas vadības likumā” nodot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu”” nodot Sociālo un darba lietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu „Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 183/Lp10) nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”” nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Imigrācijas likumā” nodot Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli... Ā, es saprotu, ka deputāte Circene vēlas vēl kādai komisijai nodot šo likumprojektu. Lūdzu ieslēgt mikrofonu deputātei Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Lūdzu nodot arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai kā līdzatbildīgajai.

Sēdes vadītājs. Vai deputātiem ir iebildumi pret to, ka šis likumprojekts tiek nodots arī Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai? Deputāti neiebilst. Tātad likumprojekts „Grozījumi Imigrācijas likumā” tiek nodots Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai, nosakot, ka Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija ir atbildīgā komisija.

Saeimas Prezidijs ierosina Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Par Nolīgumu, ar kuru otro reizi groza Partnerattiecību nolīgumu starp Āfrikas, Karību jūras reģiona un Klusā okeāna valstu grupas locekļiem, no vienas puses, un Eiropas Kopienu un tās dalībvalstīm, no otras puses, kas parakstīts Kotonū 2000.gada 23.jūnijā un pirmo reizi grozīts Luksemburgā 2005.gada 25.jūnijā” nodot Ārlietu komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Un Saeimas Prezidijs ierosina Saeimas Juridiskās komisijas iesniegto likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (reģistrācijas numurs 191/Lp10) nodot Juridiskajai komisijai un noteikt, ka tā ir atbildīgā komisija. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst.

Godātie kolēģi! Nākamais darba kārtības punkts ir patstāvīgais priekšlikums, ko ir iesnieguši deputāti Dombrava, Dzintars, Cilinskis, Bērziņš, Laizāne, Lācis, Rasnačs, Parādnieks, Hirša un Liepiņa, – lēmuma projekts „Latvijas Republikas Saeimas paziņojums „Par izrēķināšanos ar opozīciju pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām””. Vai kādam ir iebildumi pret to, ka šis lēmuma projekts tiek iekļauts šodienas sēdes darba kārtībā? Deputāti iebilst. Līdz ar to mums ir jālemj, vai šis lēmuma projekts tiek iekļauts nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā. Tas mums ir jāizlemj balsojot. Lūdzu zvanu! Balsosim par patstāvīgā priekšlikuma – lēmuma projekta „Latvijas Republikas Saeimas paziņojums „Par izrēķināšanos ar opozīciju pēc Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām”” – iekļaušanu nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 6, pret – 70, atturas – 8. Patstāvīgais priekšlikums nav iekļauts nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Taču Saeimas Prezidijs ir saņēmis piecu deputātu iesniegumu ar priekšlikumu šo patstāvīgo priekšlikumu nodot izskatīšanai Ārlietu komisijai un noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 24.janvāri.

Acīmredzot mums vispirms ar balsojumu ir jāizšķir tas, vai mēs nododam šo patstāvīgo priekšlikumu Ārlietu komisijai. Lūdzu zvanu! Balsosim par minētā patstāvīgā priekšlikuma nodošanu Ārlietu komisijai! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 59, pret – 27, atturas – 1. Patstāvīgais priekšlikums nodots Ārlietu komisijai.

Un, kā jau es teicu, ir priekšlikums noteikt par priekšlikumu iesniegšanas termiņu šā gada 24.janvāri. Vai deputātiem ir citi priekšlikumi? Deputātiem nav citu priekšlikumu, deputātiem nav iebildumu pret šo termiņu. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 24.janvāris.

Nākamā darba kārtības sadaļa – „Par atvaļinājuma piešķiršanu”.

Deputāts Andris Šķēle bija lūdzis piešķirt atvaļinājumu viņam vēl pagājušā gada 23.decembrī. Saeimas Prezidijs šo atvaļinājumu ir piešķīris. Šim jautājumam līdz ar to ir tikai informatīva nozīme.

Tāpat Saeimas Prezidijs ir piešķīris neapmaksātu atvaļinājumu deputātei Dacei Reinikai no šā gada 11.janvāra līdz 13.janvārim.

Saeimas Prezidijs ir piešķīris neapmaksātu atvaļinājumu deputātei Silvai Bendrātei šā gada 13.janvārī.

Saeimas Prezidijs ir piešķīris neapmaksātu atvaļinājumu deputātam Aināram Šleseram šā gada 13.janvārī.

Godātie kolēģi! Pirms mēs sākam izskatīt nākamo sadaļu „Likumprojektu izskatīšana”, mums ir jālemj par vēl diviem iespējamiem grozījumiem šodienas sēdes darba kārtībā.

Juridiskā komisija lūdz iekļaut šodienas sēdes darba kārtības sadaļā „Likumprojektu izskatīšana” šīs pašas komisijas izstrādāto likumprojektu „Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai” bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā un izskatīt šo likumprojektu pirmajā lasījumā. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Un Juridiskā komisija lūdz izdarīt vēl vienu grozījumu šodienas sēdes darba kārtībā – bez atkārtotas izskatīšanas atbildīgajā komisijā izskatīt šodien pirmajā lasījumā šīs pašas komisijas izstrādāto likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”. Vai deputātiem ir iebildumi? Deputāti neiebilst. Darba kārtība grozīta.

Godātie kolēģi! Sākam izskatīt sadaļu „Likumprojektu izskatīšana”.

Likumprojekts „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”, otrais lasījums. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vārdā – deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Ņ.Ņikiforovs (SC frakcija).

Labdien, cienījamie kolēģi! Strādāsim ar dokumentu Nr.171 – likumprojektu „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā”. Pavisam saņemti ir 42 priekšlikumi.

1. – atbildīgās komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Ņ.Ņikiforovs. 2. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 3. – Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. Arī 4. ir Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 5. – Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 6. – Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 7. – Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 8. – Juridiskā biroja priekšlikums, kurš ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 9. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 10. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 11. – arī Juridiskā biroja priekšlikums. Arī ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 12. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts, iekļauts komisijas 13.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 13. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 14. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 15. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 16. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 17. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Godātie kolēģi! Es lūdzu ievērot klusumu zālē.

Ņ.Ņikiforovs. 18. – Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas 19.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Ņ.Ņikiforovs. 19. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 20. – Juridiskā biroja priekšlikums. Daļēji atbalstīts un iekļauts komisijas 21.priekšlikumā.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

Ņ.Ņikiforovs. 21. – Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 22. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 23. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 24. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 25. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 26. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 27. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 28. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 29. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 30. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 31. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 32. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 33. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 34. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 35. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 36. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 37. – Juridiskā biroja priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 38. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 39. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 40. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. 41. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. Un 42. – Juridiskā biroja priekšlikums. Ir atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

Ņ.Ņikiforovs. Līdz ar to visi priekšlikumi ir izskatīti un atbalstīti. Lūdzu balsot par iepriekš minēto likumprojektu otrajā un galīgajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojekta „Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā” pieņemšanu otrajā, galīgajā, lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 82, pret un atturas – nav. Likums pieņemts.

Ņ.Ņikiforovs. Paldies.

Sēdes vadītājs. Likumprojekts „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (SC frakcija).

Labrīt, cienījamie kolēģi! Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija savā pagājušā gada 22.decembra sēdē izskatīja likumprojektu „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” un pieņēma lēmumu neatbalstīt minēto likumprojektu pirmajā lasījumā.

Tās normas, kas ir jūsu priekšā, ir iestrādātas jau 2011.gada valsts budžetu pavadošo likumprojektu paketes likumprojektā „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā”, kas Saeimā jau tika atbalstīts un pieņemts pagājušā gada 16.decembrī.

Tāpēc komisijas vārdā aicinu šo likumprojektu neatbalstīt un balsojot noraidīt.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu „Grozījumi Elektronisko sakaru likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 2, pret – 79, atturas – nav. Likumprojekts noraidīts.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts „Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”, pirmais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Jānis Tutins.

J.Tutins (SC frakcija).

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija ir izskatījusi Ministru kabineta iesniegto likumprojektu „Grozījumi Ceļu satiksmes likumā”.

Būtībā ir paredzētas trīs izmaiņas.

Pirmkārt, likumprojekts paredz samazināt administratīvās procedūras starp iestādēm, efektivizējot to darbu, tas ir, nodrošinot informācijas apmaiņu elektroniskā formā.

Otrkārt, likumprojekts paredz sakārtot jautājumu par transportlīdzekļu vadītāju apliecību izņemšanu no apgrozības un to iznīcināšanu, un šo kārtību noteiks Ministru kabineta noteikumi.

Treškārt, likumprojekts paredz samazināt sabiedriskā transporta vadītājiem un D kategorijas transportlīdzekļu vadītājiem pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs no 0,5 uz 0,2 promilēm.

Cienījamie kolēģi! Aicinu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu „Grozījumi Ceļu satiksmes likumā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 83, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

J.Tutins. Ierosinām par termiņu noteikt šā gada 30.janvāri.

Sēdes vadītājs. 30.janvāris... 30.janvāris gan ir svētdiena.

J.Tutins. Nu, nekas.

Sēdes vadītājs. 30.janvāris. Principā kalendārs ir kalendārs... Deputāti neiebilst. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 30.janvāris.

J.Tutins. Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts „Grozījumi Enerģētikas likumā”, otrais lasījums.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vārdā – deputāts Klāvs Olšteins.

K.Olšteins (frakcija „Vienotība”).

Labrīt, augsti godātais Prezidij! Labrīt, cienījamie deputāti! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījumi Enerģētikas likumā”.

Iesniegti četri priekšlikumi.

1. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

K.Olšteins. 2. – ekonomikas ministra Arta Kampara priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

K.Olšteins. 3. – ekonomikas ministra Arta Kampara priekšlikums. Daļēji atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti neiebilst.

K.Olšteins. 4. – atbildīgās komisijas priekšlikums. Atbalstīts.

Sēdes vadītājs. Deputāti piekrīt.

K.Olšteins. Lūdzu atbalstīt likumprojektu otrajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu „Grozījumi Enerģētikas likumā” otrajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 87, pret un atturas – nav. Likumprojekts otrajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu trešajam lasījumam.

K.Olšteins. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš trešajam lasījumam – 24.janvāris.

Sēdes vadītājs. 24.janvāris. Deputāti neiebilst.

K.Olšteins. Paldies.

Sēdes vadītājs. Likumprojekts „Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāte Ilma Čepāne.

I.Čepāne (frakcija „Vienotība”).

Labrīt, godātie kolēģi! Šim likumprojektam ir ļoti sena vēsture. Šī biedrība jau kopš 8.Saeimas laikiem ir cīnījusies par šo īpašumu iegūšanu savā īpašumā. Proti, sākumā šīs īpašuma tiesiskās attiecības nebija sakārtotas. Biedrībai nebija arī pierādīta tiesību pēctecība, un, ja mēs skatāmies vēsturiski, tad redzam, ka Saeimā šis likumprojekts šādu iemeslu dēļ tika noraidīts.

Tagad šīs īpašuma tiesiskās attiecības, pateicoties valsts akciju sabiedrībai „Valsts nekustamie īpašumi”, ir sakārtotas. Biedrība savulaik ir vērsusies pēc palīdzības arī Valsts kontrolē. Valsts kontroles kontrolieres atzinums ir bijis pozitīvs. Tā kā arī akciju sabiedrības „Valsts nekustamie īpašumi” atzinums ir bijis pozitīvs, es jūs aicinu, ņemot vērā arī anotāciju, kas pievienota, kādēļ ir nepieciešams šāds likums... Kā jūs redzat, savulaik, pirms 18 gadiem, Augstākā padome nebija izpildījusi vienu savu uzdevumu, proti, netika pieņemts speciāls likums, kas paredzētu, kādā kārtībā sabiedriskajām organizācijām un to apvienībām atjauno īpašuma tiesības, un tāpēc, kā Saeimas prakse liecina, mēs šādus gadījumus risinām, pamatojoties uz atsevišķu likumu.

Līdz ar to es aicinu jūs šo likumprojektu atbalstīt pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu „Par nekustamā īpašuma nodošanu Rīgas Grīziņkalna Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 86, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

Lūdzu noteikt priekšlikumu iesniegšanas termiņu otrajam lasījumam.

I.Čepāne. Es piedāvāju par priekšlikumu iesniegšanas termiņu noteikt 21.janvāri.

Sēdes vadītājs. 21.janvāris. Deputāti neiebilst.

I.Čepāne. Paldies.

Sēdes vadītājs. Nākamais darba kārtības punkts – likumprojekts „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, pirmais lasījums.

Juridiskās komisijas vārdā – deputāts Laimis Šāvējs.

L.Šāvējs (ZZS frakcija).

Godātais Prezidij! Godātie kolēģi! Strādāsim ar likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (dokuments Nr.191/Lp10).

Šo likumprojektu izstrādāja Juridiskā komisija. Un situācija ir šāda. Tātad 2010.gada decembrī Saeimā tika iesniegta ar 2011.gada valsts budžetu saistīto likumprojektu pakete, to skaitā arī likumprojekts „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”, kas paredzēja atlikt spēkā stāšanās termiņu tām normām, kas noteica, ka Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa sevišķajā daļā paredzētie naudas sodi ieskaitāmi tikai valsts budžetā. Taču šis Ministru kabineta iesniegtais likumprojekts tika izņemts no budžeta likumprojektu paketes, tam tika noņemta steidzamība un pagarināts priekšlikumu iesniegšanas termiņš. Līdz ar to...

Sēdes vadītājs. Es atvainojos, Latkovska kungs! Sēde tūlīt beigsies. Tad jūs varēsiet pilnīgi droši parunāt ar savām frakcijas biedrenēm, kuras, neapšaubāmi, ir ļoti simpātiskas.

Turpiniet, Šāvēja kungs!

L.Šāvējs. Līdz ar to no 2011.gada 1.janvāra ir spēkā princips, ka visi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa sevišķajā daļā paredzētie naudas sodi ieskaitāmi tikai valsts budžetā. Ja pašvaldībai ir tiesības uzlikt sodus par administratīvajiem pārkāpumiem, tad ir jāparedz arī finansējums pašvaldībām valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Atbilstoši Ministru kabineta un Latvijas Pašvaldību savienības 2011.gada domstarpību un vienošanās protokola projektam Ministru kabinets un Latvijas Pašvaldību savienība vienojās, ka vēl līdz 2012.gada 1.janvārim naudas sodi tiek ieskaitīti gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos, kā tas atbilstoši ir noteikts likumā.

Līdz ar to likumprojekts paredz līdz 2011.gada 31.decembrim pagarināt termiņu principam, ka naudas sodus, kas uzlikti par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa sevišķajā daļā paredzētajiem administratīvajiem pārkāpumiem, ieskaita gan valsts budžetā, gan pašvaldību budžetos.

Tāpēc, godātie kolēģi, ņemot vērā šā likumprojekta būtību, Juridiskās komisijas vārdā lūdzu jūsu atbalstu, lai atzītu šo likumprojektu par steidzamu.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Lūdzu zvanu! Balsosim par steidzamības piešķiršanu likumprojektam „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā”! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 84, pret un atturas – nav. Likumprojekts atzīts par steidzamu.

L.Šāvējs. Paldies.

Godātie kolēģi! Juridiskās komisijas vārdā lūdzu atbalstīt likumprojektu pirmajā lasījumā.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu! Balsosim par likumprojektu „Grozījums Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” pirmajā lasījumā! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 85, pret un atturas – nav. Likumprojekts pirmajā lasījumā pieņemts.

L.Šāvējs. Paldies par atbalstu.

Kā jau ziņojumā teicu, ņemot vērā likumprojekta nozīmi, ir svarīgi, lai tajā ietvertās normas stātos spēkā pēc iespējas ātrāk. Tāpēc, ja jūs neiebilstat, tad Juridiskās komisijas vārdā saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa 92.pantu aicinu atbalstīt likumprojektu uzreiz arī otrajā, galīgajā, lasījumā. (No zāles: „Nav iebildumu!”, „Ir iebildumi!”)

Sēdes vadītājs. Deputātiem ir iebildumi. Tādā gadījumā mums ir jānosaka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījumam.

L.Šāvējs. Šodien līdz pulksten 17.00.

Sēdes vadītājs. Un otrā lasījuma datums?

L.Šāvējs. 20.janvāris.

Sēdes vadītājs. Tātad priekšlikumu iesniegšanas termiņš – 13.janvāris pulksten 17.00. Un otrais, galīgais, lasījums – 20.janvārī. Deputāti neiebilst.

Paldies.

Godātie kolēģi! Līdz ar to visi šodienas sēdes darba kārtības jautājumi ir izskatīti.

Pirms mēs reģistrējamies, gribu mūsu visu vārdā sveikt mūsu kolēģi Ansi Saliņu, kuram tieši šodien ir dzimšanas diena! (Aplausi.)

Un tagad vārds deputātiem, kuri pieteikušies sniegt paziņojumus.

Vārds deputātam Andrim Bērziņam (Zemgales vēlēšanu apgabals).

A.Bērziņš (ZZS frakcija, Zemgales v/a).

Kolēģi! Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēde pēc 10 minūtēm 106.auditorijā.

Sociālo un darba lietu komisija savukārt pulcējas pulksten 10.00 Sociālo un darba lietu komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Sergejam Dolgopolovam.

S.Dolgopolovs (SC frakcija).

Cienījamie kolēģi! Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēde notiks pēc 10 minūtēm komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātei Ingrīdai Circenei.

I.Circene (frakcija „Vienotība”).

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēde pulksten 10.00 komisijas telpās.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Vitālijam Orlovam.

V.Orlovs (SC frakcija).

Cienījamie Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas locekļi! Pēc 15 minūtēm komisijas telpās notiks komisijas sēde.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Ainaram Latkovskim.

A.Latkovskis (frakcija „Vienotība”).

Deputātu grupas sadarbībai ar Kirgīzijas parlamentu dibināšana uzreiz pēc sēdes, tepat.

Sēdes vadītājs. Vārds deputātam Dzintaram Zaķim.

Dz.Zaķis (frakcija „Vienotība”).

Godājamie kolēģi, kas darbojas deputātu grupā sadarbībai ar Gruzijas parlamentu! Šodien pulksten 10.30 Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas telpās būs tikšanās ar Gruzijas vēstnieku. Aicinu visus piedalīties. Tātad pulksten 10.30 grupas dalībnieki pulcējas Tautsaimniecības, agrāras, vides un reģionālās politikas komisijas telpās.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Lūdzu zvanu reģistrācijai! Lūdzu reģistrācijas režīmu! Lūdzu reģistrācijas rezultātu!

Dz.Rasnačs (10.Saeimas sekretāra biedrs).

Godātie kolēģi! Nav reģistrējušies divpadsmit deputāti: Solvita Āboltiņa, Silva Bendrāte, Aleksejs Burunovs, Andis Caunītis, Raivis Dzintars, Igors Pimenovs, Dace Reinika, Jānis Reirs, Edvards Smiltēns, Vitauts Staņa, Andris Šķēle un Ainārs Šlesers.

Paldies.

Sēdes vadītājs. Paldies.

Līdz ar to Saeimas 2011.gada 13.janvāra sēdi pasludinu par slēgtu.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!