• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts ieņēmumu dienests: Par personas ienākumu deklarēšanu no kapitāla pieauguma. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 12.01.2011., Nr. 6 https://www.vestnesis.lv/ta/id/224164

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas konvertējamo valūtu kursi

Vēl šajā numurā

12.01.2011., Nr. 6

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts ieņēmumu dienests: Par personas ienākumu deklarēšanu no kapitāla pieauguma

Valsts ieņēmumu dienests (VID) vērš uzmanību, ka, sākot ar 2010.gada 1.janvāri, ar iedzīvotāju ienākuma nodokli ir apliekams fiziskas personas gūtais ienākums no kapitāla pieauguma. To paredz 2009.gada 1.decembrī veiktie grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme ienākumam no kapitāla pieauguma ir 15 procenti.

Tādējādi personām, kuru ienākumi no kapitāla pieauguma mēnesī pārsniedz 500 latus, līdz ienākuma gūšanas mēnesim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam ir jāiesniedz VID deklarācija par ienākumu no kapitāla. Tādējādi par 2010.gada decembrī gūtajiem ienākumiem no kapitāla pieauguma, ja tas pārsniedz 500 latus, decembra deklarācija VID ir jāiesniedz līdz 2011.gada 17.janvārim, jo 15.janvāris ir sestdiena.

Tām personām, kuras guvušas ienākumu no kapitāla pieauguma un kuru kopējais ienākums no darījumiem ar kapitāla aktīviem mēnesī ir līdz 500 latiem (ieskaitot), deklarācija par ienākumu no kapitāla jāiesniedz VID vienreiz ceturksnī līdz ceturksnim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam. Tātad arī par 2010.gada ceturtajā ceturksnī (no 2010.gada oktobra līdz decembrim ieskaitot) gūtajiem ienākumiem no kapitāla, ja tie mēnesī nepārsniedz 500 latus vai ir 500 lati, ceturtā ceturkšņa deklarācija VID ir jāiesniedz līdz 2011.gada 17.janvārim.

Valsts budžetā aprēķināto nodokļa summu maksātājs iemaksā ne vēlāk kā 15 dienu laikā no likumā noteiktās deklarācijas par ienākumu no kapitāla iesniegšanas dienas. Tātad, ja persona deklarāciju par ienākumu no kapitāla decembrī iesniedz VID 2011.gada 17.janvārī, tad nodokļa summa valsts budžetā ir jāiemaksā līdz 2011.gada 31.janvārim.

VID atgādina, ka kapitāla pieaugumu nosaka kā kapitāla aktīva atsavināšanas cenas un iegādes vērtības starpību. Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 11.9panta 2.daļas izpratnē kapitāla aktīvi ir:

• akcijas, kapitāla daļas, pajas, ieguldījumi personālsabiedrībā un citi Finanšu instrumentu tirgus likumā minētie finanšu instrumenti;

• ieguldījumu fondu apliecības un citi pārvedami vērtspapīri, kas apliecina līdzdalību ieguldījumu fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;

• parāda instrumenti (parādzīmes, noguldījumu sertifikāti, komercsabiedrību emitēti īstermiņa parāda instrumenti) un citi naudas instrumenti, kas tiek tirgoti naudas tirgos;

• nekustamais īpašums (ieskaitot nekustamā īpašuma iegūšanas tiesības);

• uzņēmums Komerclikuma izpratnē;

• intelektuālā īpašuma objekti.

Veidlapa “Deklarācija par ienākumu no kapitāla” un Ministru kabineta 28.12.2009. noteikumi Nr.1660 “Noteikumi par iedzīvotāju deklarāciju par ienākumu no kapitāla un tās aizpildīšanas kārtību” ir pieejama VID mājaslapā www.vid.gov.lv.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām vērsties pie konsultantiem VID Klientu apkalpošanas centros vai arī izmantot VID informatīvo tālruni 1898, izvēloties sarunas tēmu “Nodokļi”.

VID Komunikācijas daļa

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!