Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Jelgavas pilsētas domes 1999. gada 17. maija saistošie noteikumi Nr. 31 "Par nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanu un atvieglojumu piešķiršanas kārtību Jelgavā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.2000., Nr. 73/75 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2229

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas ziņas

Vēl šajā numurā

03.03.2000., Nr. 73/75

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Jelgavas pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 31

Pieņemts: 17.05.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Jelgavas domes saistošie noteikumi Nr.31

(prot.Nr.13/2, 17.05.1999.)
ar grozījumiem (prot.Nr.3.18, 10.02.2000.)

Par nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanu un atvieglojumu piešķiršanas kārtību Jelgavā

Izdoti saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām" un likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 5.pantu

1.Vispārīgie noteikumi

1.1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā tiek aprēķināts nekustamā īpašuma nodoklis un piemērojami nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumi atsevišķām maksātāju kategorijām Jelgavas pilsētā.

1.2. Nekustamā īpašuma nodoklis tiek aprēķināts 1,5% no LR Valsts zemes dienesta noteiktā nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības kuras apmēru nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem paziņo nodokļa maksāšanas paziņojumā.

 

2. Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršana

2.1. Politiski represētām personām par zemi, kas ir šo personu īpašumā vai valdījumā vismaz piecus gadus, nekustamā īpašuma nodokļa summa ir samazināta par 50 procentiem.

2.2. Atvieglojumi var tikt noteikti nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem par individuālo dzīvojamo māju apbūvi ar zemes kopējo platību līdz 2000 kv.m, kura netiek izmantota uzņēmējdarbībai un iznomāta citām personām ne vairāk kā 50% apmērā no nekustamā īpašuma nodokļa summas šādām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām:

2.2.1. nestrādājošiem pirmās un otrās grupas invalīdiem;

2.2.2. nestrādājošiem pensionāriem bez likumīgiem apgādniekiem (pierakstīts 1 pensionārs);

2.2.3. trūcīgām ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem (sociālās palīdzības nodaļā piešķirts trūcīgās ģimenes statuss).

 

3. Kārtība, kādā var saņemt nodokļa atvieglojumu un samaksas termiņa pagarināšanu

3.1. Nodokļu maksātājam jāiesniedz Jelgavas pilsētas domē motivēts rakstveida iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojuma piešķiršanu vai nodokļu maksāšanas termiņa pagarināšanu. Fiziskai personai iesniegumam jāpievieno personas statusu apliecinoši dokumenti saskaņā ar pielikumu, bet juridiskai personai jānorāda pamatojums

3.1.1. gadījumos, kad nodokļa summa ir samazināta, pamatojoties uz noteikumu 2.1. punktu, beidzoties kārtējam kalendārajam gadam atkārtots iesniegums par nekustamā nodokļa summas samazināšanu nav jāiesniedz, ja īpašuma vai valdījuma tiesības uz īpašumu nav izbeigušās. Šai gadījumā lēmumu par nodokļu summas samazināšanu pieņem Finansu un ekonomikas departaments.

3.2. Jelgavas domes pastāvīgā Finansu komiteja pieņem lēmumu par nekustamā īpašuma nodokļa apmēra samazināšanu vai iesnieguma noraidīšanu attiecībā uz noteikumu 2.2. punktā minētajām nodokļu maksātāju kategorijām, pamatojoties uz Jelgavas domes Finansu un ekonomikas departamenta sagatavoto atzinumu. Nepieciešamības gadījumā pēc materiālo apstākļu apsekošanas akta, kuru sastāda Sociālās aprūpes nodaļa kopā ar nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu komisiju. Iesniegumus par maksāšanas termiņu pagarināšanu izskata un lēmumu pieņem:

3.2.1. Jelgavas domes Finansu un ekonomikas departaments, ja nodokļa summa nepārsniedz Ls 100 vienam maksātājam;

3.2.2. Jelgavas domes pastāvīgā Finansu komiteja, ja nodokļa summa pārsniedz Ls 100 vienam maksātājam.

3.3. Pārējos gadījumos, ko neparedz šie noteikumi, lēmumu par nodokļa samazināšanu pieņem Jelgavas pilsētas dome pēc pastāvīgās Finansu komitejas lēmuma.

4. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Jelgavas domes priekšsēdētājs U.Ivans

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!