• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ekonomikas ministrijas 2000. gada 2. marta informācija "Paskaidrojums par politiski represētās personas tiesībām un darbībām, saņemot kompensāciju naudā par represiju gadiem". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.03.2000., Nr. 73/75 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2211

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Jelgavas domes saistošie noteikumi Nr.31

Par nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanu un atvieglojumu piešķiršanas kārtību Jelgavā

Vēl šajā numurā

03.03.2000., Nr. 73/75

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ekonomikas ministrija

Veids: informācija

Pieņemts: 02.03.2000.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ekonomikas ministrijas dienesta informācija

2000.gada 2.martā

Paskaidrojums par politiski represētās personas tiesībām un darbībām, saņemot kompensāciju naudā par represiju gadiem

Apstiprināts ar Ekonomikas ministrijas
2000. gada 25. februāra rīkojumu Nr. 32

Kārtību, kādā politiski represētās personas saņem kompensāciju naudā, dzēšot privatizācijas sertifikātus, reglamentē Ministru kabineta 2000. gada 18. janvāra noteikumi Nr. 29, kuri publicēti laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 2000. gada 20. janvārī Nr. 16/17 (1927/1928). Šie noteikumi paredz, ka kredītiestāde, kurā atvērts politiski represētās personas privatizācijas sertifikātu konts, nosūta uzaicinājumu.

Pēc uzaicinājuma saņemšanas kompensācijas saņēmējam vai viņa pilnvarniekam (aizgādnim) kredītiestādē, kura norādīta uzaicinājumā:

1) jāiesniedz pieteikums par privatizācijas sertifikātu dzēšanu (viens sertifikāts par vienu represiju gadu);

2) jāatver norēķinu konts (ja tāds jau nav atvērts), kurā tiks ieskaitīta par dzēstajiem sertifikātiem izmaksājamā nauda;

3) jādod uzdevums pārskaitīt dzēšamos sertifikātus no sava konta uz īpašā fonda sertifikātu kontu.

 

Pieteikuma iesniegšana, sertifikātu pārskaitīšana un norēķinu konta atvēršana

Kompensācijas saņēmējam (pilnvarniekam, aizgādnim) kredītiestādē jāuzrāda pase vai cits personu apliecinošs dokuments, sertifikātu grāmatiņa (ja tāda ir) un politiski represētās personas jaunā parauga apliecība. Ja pieteikumu iesniedz pilnvarotā persona vai aizgādnis, tad jāuzrāda notariāli (pagasttiesas) apstiprināta pilnvara vai tiesas nolēmuma kopija par aizgādniecību.

Ja pieteikumu iesniedz pats politiski represētais, tad viņš pats paraksta bankas darbinieka sagatavoto pieteikumu. Ja pieteikumu iesniedz pilnvarotā persona (aizgādnis), tad to paraksta pilnvarotā persona (aizgādnis). Pieteikuma iesniedzējam jāparaksta bankas noformētais pieteikums, sertifikātu pārveduma uzdevums un naudas norēķinu konta atvēršanas pieteikums (ja norēķinu konts nav atvērts). Dzēšamos sertifikātus var pārskaitīt uz īpašā fonda kontu kompensācijas saņemšanai tikai ar vienu pārskaitījumu, kuru veic vienlaikus ar pieteikuma iesniegšanu.

Pieteikuma rindiņā "Dzēšamie" ieraksta to sertifikātu skaitu, kuru kompensācijas saņēmējs piekrīt dzēst, saņemot par tiem kompensāciju naudā, bet ne vairāk par to, cik rakstīts uzaicinājumā.

Pieteikumā ieraksta tā norēķinu konta numuru, kuru banka atvērs uz kompensācijas saņēmēja vārda. Ja norēķinu konts ir atvērts jau agrāk, tad pieteikumā ieraksta kompensācijas saņēmēja norādīto norēķinu konta numuru.

Ja pieteikumu iesniedz pilnvarotā persona vai aizgādnis, tad jāuzrāda ziņas par pilnvaru vai aizgādnību. Par pilnvarnieku ieraksta pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu, notāra, kas apstiprinājis pilnvaru, vārdu, uzvārdu (ja pagasttiesa, tad tās nosaukumu), pilnvaras reģistrācijas numuru, pilnvaras izdošanas datumu. Ja kompensācijas saņēmējam tiesa ir iecēlusi aizgādni, tad ieraksta aizgādņa vārdu, uzvārdu, tiesas nosaukumu un nolēmuma numuru.

Par dzēšamo sertifikātu skaitam atbilstošas naudas summas ieskaitīšanu norēķinu kontā banka paziņo, ja kompensācijas saņēmējs ir vienojies ar banku par šīs informācijas saņemšanas kārtību.

Ja kompensācijas saņēmējs pieteikumā ir norādījis nepareizu norēķina konta numuru, tad bankā, kurā ir atvērts privatizācijas sertifikātu konts, var saņemt informāciju par to, ka kompensāciju nav iespējams ieskaitīt norēķinu kontā. Šajā gadījumā kompensācijas saņēmējam ir jāpaziņo pareizais norēķinu konta numurs un jāapmaksā bankas pakalpojumi.

 

Kompensācijas saņēmēja tiesības

Uz īpašā fonda kontu var pārskaitīt jebkurus sertifikātus, arī īpašuma kompensācijas sertifikātus neatkarīgi no to izcelsmes (piešķirtie, pirktie, mantotie, saņemtie dāvinājumā). Ja pieteikuma iesniedzējam nav sava sertifikātu konta, viņš ir tiesīgs atjaunot agrāk slēgto kontu vai atvērt jaunu kontu, ja viņam ir piešķirti privatizācijas sertifikāti. Konta atvēršana (atjaunošana) vai sertifikātu skaita papildināšana kontā (ja tāda nepieciešama) jāveic pirms pieteikuma iesniegšanas.

Trūkstošos sertifikātus kompensācijas saņēmējs var iegādāties (pirkt, saņemt dāvinājumā) līdz pieteikuma iesniegšanai. Netiks pārskaitīti uz īpašā fonda kontu apgrūtinātie sertifikāti, kuri ir ieķīlāti vai par kuriem ir izsniegta maksājuma garantija.

Ja uzaicinājuma saņemšanas brīdī sertifikāti par politiskām represijām nav piešķirti vai rīcībā esošie dokumenti apliecina tiesības saņemt papildu sertifikātus par politiskām represijām, kompensācijas saņēmējs līdz 2000. gada 1. jūlijam rajona padomē (pilsētas domē) var pieprasīt piešķirt sertifikātus par politiskām represijām. Ja izmanto tiesības saņemt papildu sertifikātus par politiskām represijām, tad pieteikumu iesniedz pēc papildu sertifikātu piešķiršanas un atkārtota uzaicinājuma saņemšanas.

Pēc 2000. gada 1. jūlija var lūgt pašvaldību noteikt represiju ilgumu. Tas dos tiesības saņemt attiecīgo kompensāciju naudā, bet sertifikāti par politiskām represijām netiks piešķirti.

Kompensācijas saņēmējam ir tiesības norādīt pieteikumā un pārskaitīt uz īpašā fonda kontu mazāku sertifikātu skaitu, nekā norādīts uzaicinājumā.

No izmaksājamās summas nodokļi vai valsts nodevas netiks ieturētas.

 

Bankas pakalpojumi

Par sertifikātu pārskaitīšanu no kompensācijas saņēmēja konta uz īpašā fonda kontu jāmaksā par bankas pakalpojumu.

Par sertifikātu pārskaitīšanu uz kompensācijas saņēmēja kontu, tos pērkot (dāvinot), jāmaksā bankas noteiktais pakalpojumu tarifs.

Samaksu par jauna sertifikātu konta atvēršanu var veikt ar 0,15 sertifikātiem.

EKON.GIF (73493 BYTES)

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!