Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par laulību šķiršanas regulējuma maiņu. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.09.2010., Nr. 145 (4337) https://www.vestnesis.lv/ta/id/217665

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par maksātnespējas procedūru atvieglošanu

Vēl šajā numurā

14.09.2010., Nr. 145 (4337)

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par laulību šķiršanas regulējuma maiņu

Saeimas Juridiskā komisija 8.septembrī konceptuāli atbalstīja likumprojektu paketi, kas paredz mainīt laulību šķiršanas regulējumu. Grozījumi vairākos likumos paredz, ka bezstrīdus kārtībā laulību šķir zvērināts notārs vai dzimtsarakstu nodaļa, nevis tiesa, kā tas ir patlaban.

Tādējādi laulātie, kuri vienojušies šķirt laulību, to varēs nokārtot, nevēršoties tiesā, bet gan pie notāra vai iesniedzot kopīgu iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā. Tas ļaus būtiski paātrināt procesu, jo, ņemot vērā lielo tiesu noslodzi, uz lietu izskatīšanu patlaban jāgaida ilgs laiks. Strīdus gadījumā, tāpat kā patlaban, laulību varēs šķirt vienīgi tiesa.

Likumu grozījumi atslogos tiesas, ļaujot tām raitāk un efektīvāk skatīt citas lietas, savukārt laulības šķiršana pāriem, kuri nolēmuši to darīt pēc abu vēlēšanās, kļūs pieejamāka.

Pēc iesnieguma par laulības šķiršanu iesniegšanas būs noteikts vienu mēnesi ilgs laulāto samierināšanas laiks, kura laikā tie varēs rakstiski atsaukt laulības šķiršanu. Laulības šķiršanas atsaukumu varēs iesniegt personīgi vai nosūtīt pa pastu. Ja atsaukums netiks saņemts, laulība tiks šķirta.

Plānots samazināt arī laulības šķiršanas izmaksas, ja tā tiek šķirta pēc abu laulāto pieteikuma. Patlaban valsts nodeva par prasības pieteikumu laulības šķiršanas lietās visos gadījumos noteikta 100 latu. Plānots, ka turpmāk par laulības šķiršanu dzimtsarakstu nodaļā valsts nodeva būs 25 lati, bet izmaksas par laulības šķiršanu pie notāra varētu sasniegt 65 latus.

Lai mainītu laulības šķiršanas tiesisko regulējumu, nepieciešami grozījumi Notariāta likumā, Civilstāvokļa aktu likumā, Civillikumā, Civilprocesa likumā un Vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņas likumā. Izmaiņas visos šajos likumos Juridiskā komisija šodien atbalstīja pirmajā lasījumā.

Plānots, ka jaunā kārtība būs spēkā no 1.decembra.

Saeimas preses dienests

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!