• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra: Par skolas izziņu ģimenes valsts pabalsta saņemšanai. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 8.09.2010., Nr. 142 https://www.vestnesis.lv/ta/id/217397

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas konvertējamo valūtu kursi

Vēl šajā numurā

08.09.2010., Nr. 142

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra: Par skolas izziņu ģimenes valsts pabalsta saņemšanai

Ģimenes valsts pabalsta saņemšanai izziņa no skolas, kas apliecina, ka bērns, sasniedzot 15 gadu vecumu, turpina mācīties vispārizglītojošā skolā, nav nepieciešama.

Kopš pagājušā gada mainījusies kārtība, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) saņem informāciju par bērniem, kuri mācās vispārizglītojošā skolā – visu nepieciešamo informāciju par vispārizglītojošo skolu audzēkņiem VSAA saņem elektroniski no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM). Līdz ar to pabalsta saņēmējam vairs nav jāiesniedz izziņa papīra formā. Pamatojoties uz saņemto informāciju, VSAA veic pabalsta izmaksu, kā arī pārtrauc izmaksu, ja no IZM tiek saņemta informācija par to, ka bērns ir pārtraucis mācības.

Tomēr šādas izziņas ir nepieciešamas arodvidusskolu un tehnikumu audzēkņiem, kuri līdztekus amatam iegūst arī vidējo izglītību, jo informāciju par šiem audzēkņiem VSAA no IZM nesaņem. Izziņa ir nepieciešama arī bāreņiem, lai pēc vidusskolas beigšanas varētu turpināt saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju, ja viņi mācās augstskolas dienas nodaļā: tiesības uz šo pensiju pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas ir bāreņiem, ja viņi mācās pilna laika klātienē un nav vecāki par 24 gadiem.

Ja 9.klases absolvents nākamajā mācību gadā turpina mācības vispārizglītojošās skolas 10.klasē, tad septembrī, saņemot informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra aprēķinās un oktobrī izmaksās nesaņemto pabalstu arī par vasaras mēnešiem. Savukārt, ja bērns pēc 9.klases beigšanas turpina mācības profesionālās izglītības iestādē, tad, sākoties mācību gadam, pakalpojuma saņēmējam pašam ir jāiesniedz VSAA mācību iestādes izdota izziņa. 

Atgādinām, ka no 1.jūlija tiek pārtraukta pabalsta izmaksa par tiem bērniem, kuri mācījās vispārizglītojošo skolu izlaiduma klasēs, jo saskaņā ar MK noteikumiem izlaiduma klašu audzēkņiem mācību gads beidzas jūnijā.

Ģimenes valsts pabalsta saņēmēju skaits ir 339 tūkstoši. Pabalsta apmērs ir 8 lati par katru bērnu. Informācijas apmaiņa ar IZM notiek saskaņā ar MK 22.12.2009. noteikumiem Nr.1517 “Noteikumi par ģimenes valsts pabalsta un piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu invalīdu apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta un piemaksas piešķiršanas un izmaksas kārtību”.

Edīte Olupe, VSAA preses sekretāre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!