Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 23.janvāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.01.2001., Nr. 13 https://www.vestnesis.lv/ta/id/2155

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru prezidents: - pateicībā 1991.gada barikāžu dalībniekiem

Vēl šajā numurā

24.01.2001., Nr. 13

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta 23.janvāra sēdē

Akceptēti "Noteikumi par valsts nodevu par notariālo darbību izpildi un īpašuma tiesību un ķīlas tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā". Tie nosaka valsts nodevas likmes par zvērinātu advokātu veikto notariālo darbību izpildi, kā arī par īpašuma tiesību un ķīlu tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā.

Akceptēts rīk ojums "Par valsts kustamās mantas — kuģa "Pope" — pārdošanu" . Rīkojums paredz piedāvāt pārdošanā par brīvu cenu Valsts ieņēmumu dienesta Ventspils nodaļas valdījumā esošo kuģi "Pope".

Ministru kabinets akceptēja "Mājsaimniecības veļas mazgājamo mašīnu un kombinēto mazgāšanas un žāvēšanas mašīnu marķēšanas noteikumus" . Tie nosaka Latvijas tirgū piedāvātās mājsaimniecības veļas mazgāšanas mašīnas, veļas žāvēšanas mašīnas un kombinētās mazgāšanas un žāvēšanas mašīnas, kurām nepieciešams marķējums un to marķēšanas kārtība. Noteikumi attiecas uz šādām iekārtām, kas darbojas, izmantojot elektrību arī gadījumos, ja tās lieto citās darbības jomās, nevis mājsaimniecībā. Noteikumi stāsies spēkā 2001.gada 1.jūlijā.

Akceptēti "Mājsaimniecības ledusskapju un saldētavu marķēšanas noteikumi", "Mājsaimniecības krāšņu marķēšanas noteikumi", "Mājsaimniecības trauku mazgājamo mašīnu marķēšanas noteikumi" un "Mājsaimniecības spuldžu marķēšanas noteikumi". Noteikumi attiecas uz minētajām iekārtām, kas darbojas, izmantojot elektrību arī gadījumos, ja tās lieto citās darbības jomās, nevis mājsaimniecībā. Noteikumi stāsies spēkā 2001.gada 1.jūlijā.

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā likumprojektu "Konkurences likums". Likuma mērķis būs attīstīt, aizsargāt un veicināt brīvu, godīgu un vienlīdzīgu konkurenci visās tautsaimniecības nozarēs sabiedrības interesēs, ierobežojot tirgus koncentrāciju, pārtraucot konkurenci regulējošajos normatīvajos aktos aizliegtās darbības un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā saucot pie atbildības attiecīgās personas.

Likumprojekts izstrādāts, ņemot vērā esošā Konkurences likuma piemērošanas praksi. Akceptētajā likumprojektā ir precizētas definīcijas, Konkurences padomes statuss, izdarītas izmaiņas naudas sodu piemērošanas sistēmā un izmaiņas likuma sadaļā, kas attiecas uz uzņēmumu apvienošanās kontroli un uzraudzību.

Ministru kabinets akceptēja grozījumu projektu Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumu projekts paredz nepārprotami norādīt, ka Konkurences likumā un citos likumos, kas nosaka kārtību valstī, ietverto aizliegumu pārkāpumi un atbildība par tiem, kā arī process, kā pie atbildības tiek sauktas personas, pieder administratīvo tiesību kopai.

Akceptēts rīkojums "Par maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma "Liepājas okeāna zvejas flotes bāze" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu". Tas paredz atļaut Privatizācijas aģentūrai no valsts īpašuma privatizācijas ieņēmumiem piešķirt maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma "Liepājas okeāna zvejas flotes bāze" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanai 312 016,78 latus.

Valdība akceptēja un nosūtīja izskatīšanai Saeimā grozījumu projektu likumā "Par civilstāvokļa aktiem". Grozījumu projekts paredz precizēt novadu pašvaldību kompetenci civilstāvokļa aktu jomā.

Ministru kabinets akceptēja noteikumus "Nemedījamo sugu indivīdu iegūšanas, Latvijas dabai neraksturīgo savvaļas dzīvnieku ieviešanas (introdukcijas), kā arī dzīvnieku populācijas atjaunošanas (reintrodukcijas) dabā atļauju izsniegšanas kārtība".

Akceptēti noteikumi "Dabīgā minerālūdens un avota ūdens obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības". Tie nosaka obligātās nekaitīguma un marķējuma prasības Latvijā izplatāmajiem visu veidu dabīgajiem minerālūdeņiem — dzirkstošiem, dabiski gāzētiem, bagātinātiem ar gāzi no pazemes ūdeņu atradnes un gāzētiem — un avota ūdenim.

Akceptēts rīkojums "Par Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektora apstiprināšanu". Par Liepājas Pedagoģijas akadēmijas rektoru apstiprināta filoloģijas doktore Gunta Smiltniece.

Ministru kabinets akceptēja rīkojumus "Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā". Latvijas pilsonība naturalizācijas kārtībā piešķirta 450 pilsonības pretendentiem, tai skaitā 65 viņu nepilngadīgajiem bērniem.

Valdība akceptēja rīkojumu "Par mazuta aizdošanu Rēzeknes pilsētas domei". Tas paredz valsts uzņēmumam "Materiālās rezerves" 2000./2001.gada apkures sezonā aizdot Rēzeknes pilsētas domei no valsts rezerves 1500 tonnu mazuta siltumenerģijas ražošanai. Mazuts valsts uzņēmumam "Materiālās rezerves" jāatdod līdz 2001.gada 1.jūlijam.

Pieņemta zināšanai informācija par Latvijas pozīciju Pasaules tirdzniecības organizācijā attiecībā uz valstīm, kuras plāno iestāties Pasaules tirdzniecības organizācijā.

Ministru kabinets pieņēma zināšanai informāciju par valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš" restrukturizācijas gaitu .

Valdība pieņēma zināšanai informāciju par Vecrīgas satiksmes organizācijas projekta gaitu 2000.gadā.

Akceptēts rīkojums "Par valsts valodas prasmes pārbaudes sistēmas institucionālo maiņu". Rīkojuma projekts paredz nodot valsts valodas prasmes pārbaudes funkciju ar tās izpildei nepieciešamo finansējumu no Tieslietu ministrijas Valsts valodas centra Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centram.

Akceptēti grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 22.augusta noteikumos Nr.296 "Noteikumi par profesionālo un amata pienākumu veikšanai nepieciešamo valsts valodas zināšanu apjomu un valodas prasmes pārbaudes kārtību" un grozījumi Ministru kabineta 2000.gada 22.septembra noteikumos Nr.293 "Valsts valodas centra nolikums". Grozījumi nepieciešami, lai nodotu Valsts valodas kompetencē esošo valsts valodas atestācijas funkciju ar tās izpildei nepieciešamo finansējumu Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības satura un eksaminācijas centram.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!