Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas 1998. gada 25. septembra rīkojums Nr. 127 "Ķemeru nacionālā parka meža apsaimniekošanas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 27.01.1999., Nr. 23/24 https://www.vestnesis.lv/ta/id/21308

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

ASV valstsvīra vēstule

Vēl šajā numurā

27.01.1999., Nr. 23/24

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija

Veids: rīkojums

Numurs: 127

Pieņemts: 25.09.1998.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ķemeru nacionālā parka meža apsaimniekošanas noteikumi

APSTIPRINĀTI
ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas
1998.gada 25.septembra rīkojumu Nr.127

1998.gada 24.septembrī

Izdoti saskaņā ar "Ķemeru nacionālā parka likuma" pārejas noteikumu 5. punktu.

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Ķemeru nacionālā parka (turpmāk Ķemeru NP) mežu apsaimniekošanas noteikumi nosaka Ķemeru NP mežu apsaimniekošanas kārtību līdz Ķemeru nacionālā parka aizsardzības un izmantošanas noteikumu apstiprināšanai.

2. Meža apsaimniekošanas pamatmērķis Ķemeru NP teritorijā ir saglabāt un palielināt bioloģisko daudzveidību, kā arī nodrošināt ekoloģiskās izglītības un atpūtas iespējas.

3. Meža īpašniekiem/lietotājiem ar Ķemeru NP administrāciju ir jāsaskaņo:

— jaunu ceļu un citu objektu būve,

— meliorācija,

— meža apsaimniekošanas projekti,

— starpcirtes un galveno cirsmu saraksti, kuros norādīts meža atjaunošanas veids,

— sanitārās cirsmas, kurās tiek izsniegts vairāk nekā 30 m3 koksnes,

— jebkurš meža apsaimniekošanas pasākums dabas lieguma zonā un aizsargājamos meža biotopos,

— ugunsdrošības pasākumi dabas rezervāta zonā,

— Ķemeru nacionālā parka administrācija saskaņojumus nodrošina mēneša laikā no dokumentu iesniegšanas dienas.

4. Ugunsdrošības pasākumus, ugunsuzraudzību un mežu pataloģisko uzraudzību Ķemeru NP teritorijā nodrošina Valsts meža dienests.

5. Meža apsaimniekotāja pienākums ir savlaicīgi informēt Ķemeru NP administrāciju un Valsts meža dienestu par ugunsgrēkiem, meža slimību parādīšanos, kaitēkļu savairošanos un citu bojājumu rašanos.

6. Ķemeru NP administrācija nodrošina meža darbinieku ekoloģisko izglītību, kā arī sniedz konsultācijas atstājamo koku izvēlē pie cirsmu fonda sagatavošanas mežā. Ķemeru NP administrācija nodrošina cirsmās atstājamo koku izzīmēšanu dabā vietās, kur to darīt uzskatīs par nepieciešamu tās speciālistiem, bet pārējās vietās atstājamo koku izzīmēšanu veic mežniecība.

7. Ķemeru NP mežos ir saglabājami visu sugu iepriekšējās paaudzes koki, visi ozoli un kadiķi neatkarīgi no tā, vai tie ir augoši vai nokaltuši.

8. Vietās, kur jānodrošina labvēlīgi apstākļi aizsargājamām sugām vai jāiekārto apmeklētāju maršruti, cērtamo koku izvēli, neatkarīgi no to vecuma, nosaka Ķemeru NP administrācija. Pēc Ķemeru NP administrācijas projekta iesniegšanas, koki izsniedzami likumdošanā noteiktā kārtībā.

 

II. Meža apsaimniekošana funkcionālajās zonās

Dabas rezervāta zona

9. Dabas rezervāta zonas meža apsaimniekošanas mērķis ir saglabāt cilvēka nepārveidotu un netraucētu vidi.

10. Dabas rezervāta zonā aizliegta jebkāda mežsaimnieciskā darbība, izņemot ugunsgrēku dzēšanu.

Dabas lieguma zona

11. Dabas lieguma zonas meža apsaimniekošanas mērķis ir saglabāt dabiskās ekosistēmas un visus to komponentus.

12. Koku ciršana dabas lieguma zonā ir atļauta izņēmuma kārtā pēc vietas un izstrādes prasību saskaņošanas ar Ķemeru NP administrāciju.

13. Atļautie mežizstrādes darbi, izņemot apmeklētāju maršrutu iekārtošanu, dabas lieguma zonā ir veicami no 1. augusta līdz nākošā gada 1. martam.

Aizsargājamo ainavu zona

14. Meža apsaimniekošanas mērķis aizsargājamo ainavu zonā ir saglabāt un pilnveidot nacionālam parkam atbilstošu ainavu, kas nodrošina tūrisma iespējas un apmeklētāju atpūtu un izglītību.

15. Mežizstrādes darbi aizsargājamo ainavu zonā ir veicami, ievērojot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un ainavu plānošanas principus.

16. Neatkarīgi no pielietotā galvenās cirtes paņēmiena, cirsmās bez atstājamiem atsevišķiem vecākajiem kokiem ir jāatstāj neskarti meža puduri. Šos pudurus izveido, lai saglabātu kokus ap lielu ligzdu kokiem vai dzīvnieku alām, paaugas grupas, koku grupas purvainās ieplakās, kas krasi atšķiras no pārējās audzes, u.c. bioloģisko daudzveidību nodrošinošas struktūras.

17. Koku ciršanas biļetē "īpašos norādījumos" ir jāuzrāda cirsmā iezīmētie atstājamie atsevišķie koki pa sugām un meža puduru skaits.

18. Iezīmētie koki un puduri cirsmā ir atstājami arī turpmākajos gados.

19. Nav pieļaujama meža pievedējtehnikas pārvietošanās caur atstājamiem meža puduriem.

20. Sanitārajās un kopšanas cirtēs ir atstājami 20 nokaltuši koki uz ha, kas 1,30 m augstumā ir resnāki par 28 cm diametrā, tai skaitā visi koki, kas resnāki par 30 cm, kā arī atstājamas to kritalas.

21. Cilvēku apmeklētos sauso augšanas apstākļu tipu mežos (Sl, Mr) ciršanas atliekas ir jāsadedzina.

22. Aizsargājamo ainavu zonas mežos ir ievērojami palielināta aizsargājamo meža biotopu kopplatība.

23. Aizsargājamo meža biotopu izdalīšanu, inventarizāciju un apsaimniekošanas ieteikumu izstrādi nodrošina Ķemeru NP administrācija.

24. Aizsargājamos meža biotopos meža apsaimniekošanas mērķi un mežsaimnieciskā darbība pielīdzināma dabas lieguma zonai un ir veicama saskaņā ar šo noteikumu nosacījumiem dabas lieguma zonā.

Neitrālā zona

25. Meža apsaimniekošanas mērķis neitrālajā zonā ir ilgtspējīga un nenoplicinoša mežsaimniecība.

26. Mežsaimnieciskā darbība neitrālajā zonā realizējama saskaņā ar valstī spēkā esošajiem likumdošanas aktiem un šo noteikumu vispārīgo jautājumu punktu nosacījumiem.

27. Aizsargājamo meža biotopu izveidi un apsaimniekošanu neitrālajā zonā iesaka Ķemeru NP administrācija, ņemot vērā zonas apsaimniekošanas mērķus.

 

III. Atbildība

28. Ķemeru nacionālo parku pārvalda un vides likumdošanas izpildi uzrauga Ķemeru NP administrācija, bet valsts meža apsaimniekošanu un ar mežu saistītās likumdošanas uzraudzību realizē Valsts meža dienests.

29. Par Ķemeru NP meža apsaimniekošanas noteikumu ievērošanu atbild zemes īpašnieks vai lietotājs saskaņā ar spēkā esošajiem tiesiskajiem aktiem.

Saskaņots

Latvijas Republikas Zemkopības ministrija
Valsts galvenais virsmežzinis A.Melnis

"Latvijas Vēstneša" redakcijā — 21.01.1999 1998. gada 24. septembrī

 

.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!