Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Ārlietu ministrijas darbības atjaunošanas 20.gadadienai veltīto izstādi. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 3.06.2010., Nr. 88 https://www.vestnesis.lv/ta/id/211249

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Latvijas Bankas konvertējamo valūtu kursi

Vēl šajā numurā

03.06.2010., Nr. 88

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Ārlietu ministrijas darbības atjaunošanas 20.gadadienai veltīto izstādi

Ārlietu ministrijā no 1.jūnija skatāma unikāla izstāde “Ārlietu ministrijas darbības atjaunošana. 1990–1991”. Izstādi sagatavojis Ārlietu ministrijas Politiskais arhīvs, atzīmējot divdesmitgadi kopš 1990.gada 4.maija, kad tika pieņemta Deklarācija par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu un tūlīt pēc tam sākta valsts ārlietu dienesta darbības pilnīga atjaunošana.

Latvijas ārlietu dienests ir vienīgā Latvijas Republikas institūcija, kas bez pārtraukuma darbojusies kopš valsts dibināšanas 1918.gadā. Pusgadsimtu ilgajos okupācijas gados, neskatoties uz Ārlietu ministrijas likvidāciju, Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības Rietumvalstīs turpināja strādāt, stāvot valstiskuma de iure sardzē. Pēc ministrijas darbības atjaunošanas ārlietu ministrs un ārlietu dienesta darbinieki, no vienas puses, un pārstāvniecību rietumzemēs vadītāji, no otras, tuvinājās, noskaidroja viedokļus, formulēja kopīgos mērķus, noteica konkrētus uzdevumus. Tas bija “ceļojošās diplomātijas” laiks. Tika atvērti informācijas biroji Briselē, Kopenhāgenā un Stokholmā. Pēc valsts pilnīgas neatkarības atgūšanas 1991.gada augustā, saplūstot vienā veselumā, tika izveidots vienots Latvijas diplomātiskais un konsulārais dienests ar tā centrālo iestādi – Ārlietu ministriju.

Ekspozīcija veltīta pirmajiem diviem atjaunotās Ārlietu ministrijas (ĀM) darba gadiem. Apmeklētāji aicināti atsaukt atmiņā un iztēloties notikumus, kas risinājās pirms 20 gadiem, ielūkojoties unikālos arhīva dokumentos, kas katrs vēsta savu stāstu nozīmīgajā notikumu straumē. Ikviens varēs sekot līdzi gan pirmajiem atjaunotā ārlietu dienesta soļiem, gan ieskatīties ĀM ikdienā, kāda tā bija laikā, kad viss bija jāapgūst no jauna. Izstādi papildina bijušo darbinieku sarūpētās fotogrāfijas un piemiņas lietas.

Izstādes apmeklētājiem piedāvāta arī unikāla iespēja iepazīties ar īpaši sagatavotu audiovizuālo materiālu “Atjaunotāji”, kur pirmo reizi apkopotas atjaunotā ārlietu dienesta pirmo diplomātu, bijušo un pašreizējo vēstnieku, ārlietu ministru atmiņas par 1990.–1991.gada notikumiem. Ar saviem tā laika iespaidiem dalās Jānis Jurkāns, Sandra Kalniete, Māris Riekstiņš, Aina Nagobads-Ābola, Jānis Peters un daudzi citi, atklājot interesentiem savu personīgo redzējumu un izjūtas, darbojoties Ārlietu ministrijā Latvijai tik nozīmīgajā laikā.

Izstāde apskatāma no 1.jūnija Ārlietu ministrijā K.Valdemāra ielā 3, iepriekš piesakoties ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā pa tālruni 67016447.

Ārlietu ministrijas Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!