• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2010. gada 23. februāra noteikumi Nr. 163 "Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldībām, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 26.02.2010., Nr. 33 https://www.vestnesis.lv/ta/id/205745-kartiba-kada-pieskir-valsts-budzeta-merkdotaciju-pasvaldibam-lai-nodrosinatu-iespeju-pasvaldibu-publiskajas-bibliotekas-bez-mak...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.164

Noteikumi par kārtību, kādā iestāde izvēlas piedāvājumu valsts vai pašvaldības kustamās mantas maiņai, un gadījumiem, kuros var nenoskaidrot valsts iestāžu vajadzību pēc citām valsts iestādēm nevajadzīgās kustamās mantas

Vēl šajā numurā

26.02.2010., Nr. 33

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 163

Pieņemts: 23.02.2010.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.163

Rīgā 2010.gada 23.februārī (prot. Nr.10 72.§)
Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldībām, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus
Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts budžetu 2010.gadam" 42.pantu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts budžeta mērķdotāciju pašvaldībām, lai nodrošinātu iespēju iedzīvotājiem pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus (turpmāk – mērķdotācija).
2. Valsts aģentūra "Kultūras informācijas sistēmas" aprēķina mērķdotācijas apmēru un līdz 2010.gada 22.martam informāciju iesniedz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā.
3. Mērķdotāciju piešķir, lai pašvaldība segtu šādas pakalpojumu izmaksas, kas laikposmā no 2010.gada 1.janvāra līdz 2010.gada 31.decembrim radušās Valsts vienotajā bibliotēku informācijas sistēmā:

3.1. interneta abonēšanas izmaksas, kuru apmēru nosaka saskaņā ar šo noteikumu 4.punktu;

3.2. maksu par izveidotās infrastruktūras vienotā pirmā līmeņa palīdzības dienesta pakalpojumiem.
4. Mērķdotācijas apmēru pašvaldībai aprēķina proporcionāli katras pašvaldības interneta abonēšanas izmaksām pašvaldības publiskajās bibliotēkās un maksai par izveidotās infrastruktūras vienotā pirmā līmeņa palīdzības dienesta pakalpojumiem, kā arī valsts budžetā Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas programmā 28.00.00 "Pašvaldību attīstības nacionālie atbalsta instrumenti" paredzētajam finansējumam, lai nodrošinātu iespēju pašvaldības publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus.
5. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija sagatavo un noteiktā kārtībā iesniedz Ministru kabinetā tiesību akta projektu par mērķdotāciju piešķiršanu pašvaldībām. Tiesību akta projektā norāda katrai pašvaldībai piešķirtās mērķdotācijas apmēru. Tiesību akta projekta izpildi nodrošina Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārraudzībā esošā iestāde – Valsts reģionālās attīstības aģentūra (turpmāk – aģentūra).
6. Lai saņemtu mērķdotāciju, pašvaldības līdz 2010.gada 15.martam iesniedz aģentūrā informāciju par pašvaldības kontu (norādot tā rekvizītus), no kura paredzēts veikt maksājumus, lai nodrošinātu iespēju pašvaldību publiskajās bibliotēkās bez maksas izmantot internetu un datorus.
7. Pašvaldības līdz 2011.gada 1.februārim iesniedz aģentūrā pārskatu par piešķirtās mērķdotācijas izlietojumu (pielikums). Pārskatam pievieno ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" noslēgtā līguma kopiju par šo noteikumu 3.punktā minēto pakalpojumu saņemšanu.
8. Ja pašvaldība piešķirto mērķdotāciju nav izlietojusi saskaņā ar šo noteikumu 3.punktu, tā neizlietoto finansējumu ieskaita valsts budžetā.
9. Finansējuma atgūšanu saskaņā ar šo noteikumu 8.punktu nodrošina aģentūra.
10. Ja, ņemot vērā piešķirtās mērķdotācijas apmēru, iedzīvotājiem pašvaldību publiskajās bibliotēkās netiek nodrošinātas tiesības bez maksas izmantot internetu un datorus, pašvaldība ir tiesīga noteikt kārtību, kādā attiecīgās pašvaldības publiskajās bibliotēkās bez maksas izmanto datorus un internetu.
11. Aģentūra līdz 2011.gada 15.martam iesniedz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā ziņojumu par piešķirtās mērķdotācijas izlietojumu.
Ministru prezidenta vietā – finanšu ministrs E.Repše

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns
Pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 23. februārī noteikumiem Nr.163
Pārskats par piešķirtās mērķdotācijas izlietojumu
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!