Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Rēzeknes pilsētas domes 2009. gada 27. novembra saistošie noteikumi Nr. 15 "Par papildu materiālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 30.12.2009., Nr. 205 https://www.vestnesis.lv/ta/id/203044

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.27

Par Rīgas domes 2006.gada 21.novembra saistošo noteikumu Nr.61 "Par pašvaldības pabalstu vecākiem (aizbildņiem), kuru bērns netiek nodrošināts ar vietu Rīgas izglītības iestādē pirmsskolas izglītības programmas apguvei" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

30.12.2009., Nr. 205

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Rēzeknes pilsētas dome

Veids: saistošie noteikumi

Numurs: 15

Pieņemts: 27.11.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.15

Rēzeknē 2009.gada 27.novembrī (prot. Nr.15, 2.p.)

Par papildu materiālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā

Izdoti saskaņā ar Latvijas Republikas likuma "Par pašvaldībām" 43.panta 3.daļu,
Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta 3.,4.daļu

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Noteikumos lietotie termini:

1.1.1. klients – persona vai ģimene, kura saņem sociālos pakalpojumus vai materiālo palīdzību;

1.1.2. sociālais darbinieks – persona, kurai ir noteikta izglītība un kura veic profesionālos pienākumus;

1.1.3. ģimene – šo noteikumu izpratnē ir persona vai personu grupa, ko saista laulība, radniecība vai citas personiskas attiecības un kas dzīvo vienā mājoklī (māja, dzīvoklis u.tml.).

1.2. Šie noteikumi nosaka Rēzeknes pilsētas pašvaldības papildu materiālās palīdzības veidus, to apmēru, saņemšanas kārtību, kādā piešķirams un izmaksājams pabalsts, pieņemto lēmumu apstrīdēšanas kārtību un to personu loku, kurām ir tiesības saņemt šajos noteikumos paredzētos pabalstus.

1.3. Tiesības saņemt pašvaldības papildus materiālo palīdzību ir ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, neizvērtējot ienākumus (turpmāk tekstā – klientiem), ja viņu dzīvesvieta ir deklarēta Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.

2. Papildu materiālās palīdzības veidi

2.1. Pabalsts 100 gadu jubilejā.

2.2. Jaungada svētku pabalsts – dāvana Aprūpes mājās biroja klientiem un bērniem invalīdiem.

2.3. Apbedīšanas pabalsts.

2.4. Pabalsts jaundzimušā aprūpei.

3. Pabalsta 100 gadu jubilejā un Jaungada svētku pabalsta saņemšanas kārtība

3.1. Pabalstu 100 gadu jubilejā piešķir 100 Ls apmērā, pamatojoties uz klienta iesniegumu.

3.2. Piešķirto materiālo pabalstu klientam izmaksā skaidrā naudā Rēzeknes pilsētas domes Sociālās aprūpes pārvaldes (turpmāk tekstā – Pārvalde) kasē vai ar pārskaitījumu uz klienta kontu.

3.3. Jaungada svētku pabalstu – dāvanu piešķir Aprūpes mājās biroja klientiem un bērniem invalīdiem līdz 18 gadu vecumam.

3.4. Jaungada svētku pabalsta – dāvanas vērtība ir 4,00 Ls. Pabalstu piešķir, pamatojoties uz Pārvaldes vadītājas rīkojumu un klāt pievienoto sarakstu.

4. Apbedīšanas pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs

4.1. Pārvalde piešķir apbedīšanas pabalstu, ja nav tiesību uz citu valstī noteikto apbedīšanas pabalstu.

4.2. Apbedīšanas pabalstu piešķir personas apbedīšanai, kuras dzīvesvieta pirms nāves bija deklarēta Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.

4.3. Apbedīšanas pabalsta piešķiršanas pamats ir miršanas apliecība, izziņa par dzīvesvietas deklarāciju un personas iesniegums, kura veic apbedīšanu.

4.4. Apbedīšanas pabalsta apmērs nosakāms atbilstoši minimālajiem apbedīšanas izdevumiem. Apbedīšanas pabalsts Rēzeknes pilsētas pašvaldībā ir 150 Ls.

4.5. Ja ir tiesības uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras izmaksājamo apbedīšanas pabalstu, Pārvalde apbedīšanas pabalstu neizmaksā.

4.6. Ja mirusī persona dzīvesvietu bijusi deklarējusi Rēzeknes pilsētas pašvaldībā un mirušajam nav Rēzeknes pilsētas pašvaldībā pastāvīgi pierakstītu pirmās pakāpes radinieku vai laulātā, pabalstu piešķir personai, kura savu dzīvesvietu deklarējusi citā pašvaldībā un uzņēmusies apbedīšanu.

4.7. Ja mirušajam nav pirmās pakāpes radinieku, laulātā vai viņi ir atteikušies apbedīt mirušo, apbedīšanas pabalsts tiek pārskaitīts uzņēmumam, ar kuru ir noslēgts līgums par apbedīšanas pakalpojumu sniegšanu.

4.8. Piešķirto materiālo pabalstu klientam izmaksā skaidrā naudā Pārvaldes kasē vai ar pārskaitījumu uz klienta kontu, vai ar pārskaitījumu pakalpojumu sniedzējam.

5. Pabalsts jaundzimušā aprūpei

5.1. Vienreizējo pabalstu jaundzimušā aprūpei 50 Ls apmērā par katru jaundzimušo bērnu ir tiesības saņemt vienam no bērna vecākiem: Latvijas Republikas pilsoņiem, nepilsoņiem un ārzemniekiem, kuriem piešķirts personas kods, izņemot personas, kuras saņēmušas termiņuzturēšanās atļauju (ja abi vecāki vai viens no vecākiem reģistrējuši savu pamatdzīvesvietu Rēzeknē pēdējos 12 mēnešus pirms pabalsta pieprasīšanas).

Tiesības saņemt pabalstu saglabājas sešus mēnešus no bērna piedzimšanas dienas.

5.2. Lai saņemtu pabalstu, vienam no bērna vecākiem, uzrādot personu apliecinošu

dokumentu, jāsniedz šādi dokumenti:

5.2.1. iesniegums pabalsta saņemšanai sakarā ar bērna piedzimšanu;

5.2.2. bērna dzimšanas apliecības kopija (uzrādot oriģinālu).

5.3. Pabalstu jaundzimušā aprūpei nepiešķir:

5.3.1. ja bērns pēc piedzimšanas nodzīvojis mazāk kā septiņas diennaktis;

5.3.2. ja bērna māte normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atteikusies no bērna kopšanas un audzināšanas.

6. Lēmuma pieņemšanas un apstrīdēšanas kārtība

6.1. Sagatavot lēmuma projektu atbilstoši šiem noteikumiem ir pilnvarota Pabalstu nodaļas vadītāja un Pārvaldes sociālie darbinieki.

6.2. Lēmumu par materiālā pabalsta piešķiršanu, pārtraukšanu vai atteikumu Pabalstu nodaļas vadītāja un Pārvaldes sociālie darbinieki pieņem viena mēneša laikā no dienas, kad saņemts klienta iesniegums.

6.3. Lēmums par pabalsta piešķiršanu stājas spēkā ar tā paziņošanas dienu.

6.4. Lēmumu Pārvalde izsniedz klientam personīgi pret parakstu vai izsūta pa pastu.

6.5. Pārvaldes lēmumu var apstrīdēt, iesniedzot rakstveida iesniegumu Rēzeknes pilsētas domē, Atbrīvošanas alejā 93, Rēzeknē, LV–4601, lēmumā norādītajā termiņā.

6.6. Rēzeknes pilsētas domes lēmumu Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā, Atbrīvošanas alejā 88, Rēzeknē, LV–4601.

7. Noslēguma jautājumi

7.1. Ar šo noteikumu spēkā stāšanos spēku zaudē 2008.gada 14.novembra Rēzeknes pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.19 "Par papildus materiālo palīdzību Rēzeknes pilsētas pašvaldībā" un grozījumi tajos.

7.2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks A.Rešetņikovs

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!