• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumi Nr. 1600 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.12.2009., Nr. 204 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202845-kartiba-kada-pieskir-un-izmaksa-atlidzibu-par-aizbildna-pienakumu-pildisanu

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1601

Grozījumi Ministru kabineta 2005.gada 29.novembra noteikumos Nr.898 "Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas nolikums"

Vēl šajā numurā

29.12.2009., Nr. 204

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1600

Pieņemts: 22.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1600

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 183.§)
Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu
Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma
15.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu (turpmāk – atlīdzība), atlīdzības apmēru un tā pārskatīšanas kārtību.
2. Atlīdzības apmērs ir 38 lati mēnesī.
3. Atlīdzības apmēru pēc labklājības ministra ierosinājuma pārskata Ministru kabinets, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī, kā arī ņemot vērā valsts budžeta iespējas un Centrālās statistikas pārvaldes noteikto strādājošo mēneša vidējās bruto darba samaksas pieaugumu.
4. Lai saņemtu atlīdzību, tās pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā iesniedz rakstisku pieprasījumu par atlīdzības piešķiršanu un uzrāda šādus dokumentus:

4.1. personu apliecinošu dokumentu;

4.2. aizbildnībā esošā bērna dzimšanas apliecību;

4.3. bāriņtiesas lēmumu par aizbildnības nodibināšanu;

4.4. pilnvaru, ja atlīdzību pieprasa pilnvarota persona.
5. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa mēneša laikā pēc pieprasījuma par atlīdzības piešķiršanu saņemšanas izskata to un pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu piešķirt atlīdzību.
6. Atlīdzību nepiešķir:

6.1. Valsts sociālo pabalstu likumā noteiktajos gadījumos;

6.2. ja atlīdzības pieprasītājs neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā noteiktajām prasībām pabalsta saņemšanai;

6.3. ja atlīdzības pieprasītājs nav uzrādījis visus šajos noteikumos paredzētos dokumentus.
7. Par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu piešķirt atlīdzību Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa informē atlīdzības pieprasītāju. Ja pieņemts lēmums par atteikumu piešķirt atlīdzību, atlīdzības pieprasītāju informē rakstiski atbilstoši Administratīvā procesa likumam.
8. Lai saņemtu aprēķināto, bet atlīdzības saņēmēja nāves dēļ nesaņemto atlīdzības summu, pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona jebkurā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā iesniedz rakstisku pieprasījumu par nesaņemto atlīdzības summu un uzrāda šādus dokumentus:

8.1. personu apliecinošu dokumentu;

8.2. mirušā atlīdzības saņēmēja miršanas apliecību;

8.3. laulības apliecību, ja nesaņemto atlīdzības summu pieprasa mirušā atlīdzības saņēmēja laulātais;

8.4. radniecību apliecinošus dokumentus, ja nesaņemto atlīdzības summu pieprasa mirušā atlīdzības saņēmēja radinieks;

8.5. pilnvaru, ja nesaņemto atlīdzības summu pieprasa pilnvarota persona.
9. Atlīdzību sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc atlīdzības piešķiršanas dienas.
10. Ja atlīdzības saņēmējam radušies apstākļi, kas varētu būt par pamatu atlīdzības izmaksas pārtraukšanai, viņam vai viņa pilnvarotai personai ir pienākums ne vēlāk kā 10 dienu laikā par to paziņot jebkurai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai.
11. Ja bāriņtiesa atcēlusi aizbildnību un saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 20.panta trešo daļu jāpārtrauc atlīdzības izmaksa, bāriņtiesa ne vēlāk kā 10 dienu laikā pēc lēmuma pieņemšanas par to paziņo Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai.
12. Ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ atlīdzības saņēmējam atlīdzība nav izmaksāta noteiktajā termiņā, attiecīgo summu viņam izmaksā ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc dienas, kad konstatēta pieļautā kļūda.
13. Atlīdzības saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto atlīdzības summu atlīdzības saņēmējs atmaksā labprātīgi vai to ietur no nākamajos mēnešos izmaksājamiem valsts sociālajiem pabalstiem, no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.
14. Ja persona nepamatoti saņemto atlīdzības summu neatmaksā labprātīgi vai atlīdzības izmaksa tiek pārtraukta, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgo summu piedzen civilprocesuālā kārtībā.
15. Atlīdzības izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama atlīdzības izmaksa (izņemot gadījumus, ja atlīdzības piešķiršanas laikā jau bijis zināms atlīdzības pārtraukšanas termiņš).
16. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2005.gada 15.marta noteikumus Nr.182 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par aizbildņa pienākumu pildīšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 46.nr.; 2009, 103.nr.).
17. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!