Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumi Nr. 1581 "Valsts pensiju, atlīdzības par darbspēju zaudējumu un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu apmēra pārskatīšanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 29.12.2009., Nr. 204 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202819

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1582

Ostu attīstības fonda nolikums

Vēl šajā numurā

29.12.2009., Nr. 204

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1581

Pieņemts: 22.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1581

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 37.§)
Valsts pensiju, atlīdzības par darbspēju zaudējumu un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu apmēra pārskatīšanas kārtība
Izdoti saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" 26.pantu un
likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes
gadījumiem darbā un arodslimībām" 13.panta ceturto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā pārskata (indeksē) valsts pensijas (turpmāk – pensija), atlīdzības par darbspēju zaudējumu un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu (turpmāk – atlīdzība) apmēru.
2. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (turpmāk – aģentūra) piešķirtās (pārrēķinātās) pensijas un atlīdzības apmēru pārskata reizi gadā 1.oktobrī.
3. Pensijas un atlīdzības pārskatīšanā piemēro patēriņa cenu indeksu, kura noteikšanai ņem vērā Centrālās statistikas pārvaldes datus par faktisko patēriņa cenu indeksu laikposmā no iepriekšējā gada 1.septembra līdz kārtējā gada 31.augustam.
4. Ja pensiju pārrēķina saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" pārejas noteikumu 23.punktu vai 38.punktu par periodu pirms pensijas piešķiršanas (pārrēķināšanas) vai, pārrēķinot pensiju, netiek mainīta pensijas piešķiršanā (pārrēķināšanā) izmantotā vidējā apdrošināšanas iemaksu alga, pensiju pārskata tās pārrēķināšanas brīdī, ņemot vērā visus indeksus, kuri attiecīgajai pensijai piemēroti pirms tās pārrēķināšanas.
5. Pārrēķinot invaliditātes pensiju sakarā ar invaliditātes grupas maiņu, saskaņā ar likuma "Par valsts pensijām" 16.panta ceturto daļu personas vidējai apdrošināšanas iemaksu algai, kas ņemta vērā, piešķirot (pārrēķinot) invaliditātes pensiju līdz invaliditātes grupas maiņas dienai, piemēro visus patēriņa cenu indeksus, kas piemēroti invaliditātes pensijas indeksācijai pēc tās piešķiršanas (pārrēķināšanas).
6. Ja atlīdzību pārrēķina saskaņā ar likuma "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām" 20. un 23.pantu (ja ir mainījušies darbspēju zaudējuma procenti vai mainījies apgādājamo skaits), nemainot atlīdzības piešķiršanā piemēroto vidējo apdrošināšanas iemaksu algu, attiecīgo atlīdzību pārskata tās pārrēķināšanas brīdī, ņemot vērā visus faktiskos patēriņa cenu indeksus, kuri attiecīgajai atlīdzībai piemēroti pirms tās pārrēķināšanas.
7. Ja pensijas pārskatīšana pārtraukta, pamatojoties uz pensijas saņēmēja iesniegumu, pārskatīšanu atjauno likuma "Par valsts pensijām" 25.panta otrās daļas 1.punktā noteiktajā termiņā, ja pensijas saņēmējs jebkurā aģentūras nodaļā ir iesniedzis iesniegumu par pensijas pārskatīšanas atjaunošanu. Atjaunojot pensijas pārskatīšanu, piemēro visus indeksus, kādi bija noteikti laikposmā, kad pensijas saņēmējs bija atteicies no pensijas apmēra pārskatīšanas.
8. Pārskatot apgādnieka zaudējuma pensiju, indeksē tās kopējo apmēru (ieskaitot valsts pamatbudžeta izmaksājamo daļu). Pensijas palielinājumu finansē no valsts pensiju speciālā budžeta.
9. Lai nodrošinātu pensiju un atlīdzību pārskatīšanu, Centrālā statistikas pārvalde līdz kārtējā gada 10.septembrim sniedz aģentūrai ziņas par patēriņa cenu indeksu šo noteikumu 3.punktā minētajā laikposmā.
10. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2006.gada 25.aprīļa noteikumus Nr.310 "Valsts pensiju, atlīdzības par darbspēju zaudējumu un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu apmēra pārskatīšanas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 68.nr.).
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!