Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumi Nr. 1533 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par bērna adopciju". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2009., Nr. 203 https://www.vestnesis.lv/ta/id/202682-kartiba-kada-pieskir-un-izmaksa-atlidzibu-par-berna-adopciju

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1534

Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi

Vēl šajā numurā

28.12.2009., Nr. 203

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1533

Pieņemts: 22.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1533

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 111.§)
Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par bērna adopciju
Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 8.1 panta trešo daļu,
15.panta pirmo daļu, 16.panta pirmo daļu un 17.panta pirmo un otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par bērna adopciju (turpmāk – atlīdzība), atlīdzības apmēru un tā pārskatīšanas kārtību, kā arī dokumentus, kādi iesniedzami, lai saņemtu atlīdzību.
2. Atlīdzības apmērs ir 1000 latu. Atlīdzību izmaksā vienam no bērna vecākiem.
3. Atlīdzības apmēru pēc labklājības ministra ierosinājuma pārskata Ministru kabinets, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī, kā arī ņemot vērā valsts budžeta iespējas un Centrālās statistikas pārvaldes noteikto strādājošo mēneša vidējās bruto darba samaksas pieaugumu.
4. Lai saņemtu atlīdzību, atlīdzības pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona pēc savas izvēles vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļām iesniedz rakstisku pieprasījumu par atlīdzības piešķiršanu un uzrāda šādus dokumentus:

4.1. personu apliecinošu dokumentu;

4.2. bērna dzimšanas apliecību;

4.3. likumīgā spēkā stājušos spriedumu par adopcijas apstiprināšanu (norakstu);

4.4. pilnvaru, ja atlīdzību pieprasa atlīdzības pieprasītāja pilnvarota persona.
5. Pieprasījumu par atlīdzības piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa izskata mēneša laikā pēc tā saņemšanas un pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu piešķirt atlīdzību.
6. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa lēmumu par atteikumu piešķirt atlīdzību pieņem šādos gadījumos:

6.1. atlīdzības pieprasītājs vai pieprasījuma saturs neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā un šajos noteikumos noteiktajām prasībām;

6.2. pabalsta pieprasītājs neiesniedz pieprasījumu vai neuzrāda Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā šo noteikumu 4.punktā minētos dokumentus;

6.3. atlīdzības pieprasītājs sniedzis nepatiesas ziņas;

6.4. zudis tiesiskais pamats atlīdzības piešķiršanai.
7. Par atlīdzības piešķiršanu vai pamatotu atteikumu piešķirt atlīdzību Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa informē atlīdzības pieprasītāju. Ja pieņemts lēmums par atteikumu piešķirt atlīdzību, atlīdzības pieprasītāju informē rakstiski atbilstoši Administratīvā procesa likumam.
8. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa atlīdzību izmaksā ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc atlīdzības piešķiršanas dienas.
9. Ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ atlīdzības saņēmējam atlīdzība nav izmaksāta noteiktajā termiņā, attiecīgo summu viņam izmaksā ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc dienas, kad konstatēta pieļautā kļūda.
10. Atlīdzības saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto atlīdzības summu atlīdzības saņēmējs atmaksā labprātīgi vai tā tiek ieturēta no nākamajos mēnešos izmaksājamiem valsts sociālajiem pabalstiem, no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.
11. Ja atlīdzības saņēmējs nepamatoti saņemto atlīdzības summu neatmaksā labprātīgi vai valsts sociālo pabalstu izmaksa tiek pārtraukta, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgo summu piedzen civilprocesuālā kārtībā.
12. Atzīt par spēku zaudējušiem:

12.1. Ministru kabineta 2004.gada 30.marta noteikumus Nr.193 "Noteikumi par bērna adopcijas pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 53., 124.nr.);

12.2. Ministru kabineta 2005.gada 11.janvāra noteikumus Nr.26 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par bērna adopciju" (Latvijas Vēstnesis, 2005, 8.nr.; 2009, 103.nr.).
13. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!