Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Piekrītu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Ministru kabinets
Oficiālajā izdevumā publicē:
  • Ministru kabineta noteikumus, instrukcijas un ieteikumus. Tie stājas spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas, ja tiesību aktā nav noteikts cits spēkā stāšanās termiņš;
  • Ministru kabineta rīkojumus. Tie stājas spēkā parakstīšanas brīdī;
  • Ministru kabineta sēdes protokollēmumus. Tie stājas spēkā pieņemšanas brīdī.

Ministru kabineta izdotos tiesību aktus publicēšanai nosūta Valsts kanceleja. Tie publicējami parasti divu darbdienu laikā pēc dokumenta saņemšanas.

TIESĪBU AKTI, KAS PAREDZ OFICIĀLO PUBLIKĀCIJU PERSONAS DATU APSTRĀDE

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumi Nr. 1534 "Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 28.12.2009., Nr. 203 (4189) https://www.vestnesis.lv/ta/id/202701

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1535

Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 8.maija noteikumos Nr.188 "Saimnieciskās darbības rezultātā zivju resursiem nodarītā zaudējuma noteikšanas un kompensācijas kārtība"

Vēl šajā numurā

28.12.2009., Nr. 203 (4189)

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1534

Pieņemts: 22.12.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.1534

Rīgā 2009.gada 22.decembrī (prot. Nr.89 112.§)
Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi
Izdoti saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likuma 6.1 panta trešo daļu,
15.panta pirmo daļu, 16.panta sesto daļu un 17.panta pirmo un otro daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi (turpmāk – atlīdzība), atlīdzības apmēru un tā pārskatīšanas kārtību, kā arī dokumentus, kādi iesniedzami, lai saņemtu atlīdzību.
2. Atlīdzību piešķir Valsts sociālo pabalstu likuma 6.1panta pirmajā daļā minētajām personām. Personai, kura nodarbināta nepilnu darba laiku, ir tiesības uz atlīdzību, ja tā ir nodarbināta ne vairāk par 20 stundām nedēļā. Atlīdzību piešķir vienam no adoptētājiem, kura aprūpē un uzraudzībā pirms adopcijas apstiprināšanas tiesā ar bāriņtiesas lēmumu nodots adoptējamais bērns.
3. Atlīdzības apmērs ir 35 lati mēnesī.
4. Atlīdzības apmēru pēc labklājības ministra ierosinājuma pārskata Ministru kabinets, izvērtējot ekonomisko situāciju valstī, kā arī ņemot vērā valsts budžeta iespējas un Centrālās statistikas pārvaldes noteikto strādājošo mēneša vidējās bruto darba samaksas pieaugumu.
5. Lai saņemtu atlīdzību, atlīdzības pieprasītājs vai viņa pilnvarota persona pēc tam, kad stājies spēkā bāriņtiesas lēmums par adoptējamā bērna nodošanu adoptētāju aprūpē un uzraudzībā, pēc savas izvēles vienā no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļām iesniedz rakstisku pieprasījumu par atlīdzības piešķiršanu un uzrāda šādus dokumentus:

5.1. personu apliecinošu dokumentu;

5.2. bāriņtiesas lēmumu par adoptējamā bērna nodošanu adoptētāju aprūpē un uzraudzībā (norakstu) vai bāriņtiesas lēmumu, ar kuru tiek pagarināts bērna aprūpes un uzraudzības termiņš (norakstu);

5.3. darba devēja rakstisku izziņu par laikposmu, kurā atlīdzības pieprasītājam ir noteikts nepilns darba laiks (norādot stundu skaitu nedēļā), – ja persona ir nodarbināta;

5.4. pilnvaru, ja atlīdzību pieprasa pilnvarota persona.
6. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu, pamatojoties uz attiecīgās personas darba devēja Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto informāciju, kas apliecina, ka attiecīgā persona nav nodarbināta, atrodas atvaļinājumā bez darba algas saglabāšanas, vai darba devēja rakstisku izziņu par laikposmu, kurā atlīdzības pieprasītājam ir noteikts nepilns darba laiks (norādot stundu skaitu nedēļā).
7. Pieprasījumu par atlīdzības piešķiršanu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa izskata mēneša laikā pēc tā saņemšanas un pieņem lēmumu par atlīdzības piešķiršanu vai atteikumu piešķirt atlīdzību.
8. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa pieņem lēmumu par atteikumu piešķirt atlīdzību šādos gadījumos:

8.1. atlīdzības pieprasītājs vai pieprasījuma saturs neatbilst Valsts sociālo pabalstu likumā un šajos noteikumos noteiktajām prasībām;

8.2. pabalsta pieprasītājs neuzrāda Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā šo noteikumu 5.punktā minētos dokumentus;

8.3. atlīdzības pieprasītājs sniedzis nepatiesas ziņas;

8.4. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā nav saņemta šo noteikumu 6.punktā minētā informācija, jo darba devējs to nav iesniedzis Valsts ieņēmumu dienestā;

8.5. zudis tiesiskais pamats atlīdzības piešķiršanai.
9. Par atlīdzības piešķiršanu vai pamatotu atteikumu piešķirt atlīdzību Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa informē atlīdzības pieprasītāju. Ja pieņemts lēmums par atteikumu piešķirt atlīdzību, atlīdzības pieprasītāju informē rakstiski atbilstoši Administratīvā procesa likumam.
10. Personai, kura ir darba ņēmējs, atlīdzību piešķir par laikposmu, kurā persona atrodas atvaļinājumā bez darba samaksas saglabāšanas. Atlīdzību piešķir no minētā atvaļinājuma piešķiršanas dienas.
11. Personai, kura nav nodarbināta (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu ''Par valsts sociālo apdrošināšanu'') vai kura strādā nepilnu darba laiku, atlīdzību piešķir par laikposmu, kurā adoptējamais bērns atrodas adoptētāju aprūpē un uzraudzībā atbilstoši bāriņtiesas lēmumam.
12. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa atlīdzību sāk izmaksāt ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc atlīdzības piešķiršanas dienas.
13. Ja atlīdzības saņēmējam radušies apstākļi, kas varētu būt par pamatu atlīdzības izmaksas pārtraukšanai, personai ir pienākums triju darbdienu laikā par to paziņot jebkurai Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai.
14. Ja Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļas vainas dēļ atlīdzības saņēmējam atlīdzība nav izmaksāta noteiktajā termiņā, attiecīgo summu viņam izmaksā ne vēlāk kā nākamajā kalendāra mēnesī pēc dienas, kad konstatēta pieļautā kļūda.
15. Atlīdzības saņēmēja vainas dēļ nepamatoti saņemto atlīdzības summu atlīdzības saņēmējs atmaksā labprātīgi vai tā tiek ieturēta no tiem valsts sociālajiem pabalstiem, kas personai izmaksājami nākamajos mēnešos un no kuriem atļauts izdarīt ieturējumus.
16. Ja atlīdzības saņēmējs nepamatoti saņemto atlīdzības summu neatmaksā labprātīgi vai atlīdzības izmaksa tiek pārtraukta, pirms parāds ir dzēsts, attiecīgā summa tiek piedzīta civilprocesuālā kārtībā.
17. Atlīdzības izmaksu pārtrauc ar tā mēneša pirmo datumu, kas seko mēnesim, kad radušies apstākļi, kuru dēļ pārtraucama atlīdzības izmaksa (izņemot gadījumus, ja atlīdzības piešķiršanas laikā jau bijis zināms atlīdzības pārtraukšanas termiņš).
18. Personai, par kuru līdz 2009.gada 31.decembrim pieņemts Labklājības ministrijas, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas vai Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas lēmums par atlīdzības piešķiršanu, atlīdzību no 2010.gada 1.janvāra Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļa izmaksā, pamatojoties uz minēto Labklājības ministrijas, Bērnu un ģimenes lietu ministrijas vai Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas lēmumu.
19. Atzīt par spēku zaudējušiem:

19.1. Ministru kabineta 2004.gada 30.marta noteikumus Nr.194 ''Noteikumi par bērna aprūpes pabalsta apmēru, tā pārskatīšanas kārtību un pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtību'' (Latvijas Vēstnesis, 2004, 53., 116.nr.);

19.2. Ministru kabineta 2005.gada 11.janvāra noteikumus Nr.27 ''Kārtība, kādā piešķir un izmaksā atlīdzību par adoptējamā bērna aprūpi'' (Latvijas Vēstnesis, 2005, 8.nr.; 2009, 103.nr.).
20. Noteikumi stājas spēkā 2010.gada 1.janvārī.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Labklājības ministra vietā – izglītības un zinātnes ministre T.Koķe

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!