Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Labklājības ministrija: Par Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 4.12.2009., Nr. 191 https://www.vestnesis.lv/ta/id/201569

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Par Pasaules tirdzniecības organizācijas ministru konferenci

Vēl šajā numurā

04.12.2009., Nr. 191

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Labklājības ministrija: Par Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti

 3.decembrī, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti, labklājības ministrs Uldis Augulis uzsvēra: “Lai veicinātu cilvēku ar invaliditāti veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā, paveikti daudzi būtiski uzlabojumi, tomēr arī darāmā vēl ir ļoti daudz – gan efektīvi ieguldot Eiropas Savienības līdzekļus, gan uzlabojot situāciju pašu spēkiem. Straujāku situācijas uzlabošanos ir iespējams panākt tikai kopīgiem spēkiem, sekmīgi sadarbojoties ar nevalstiskajām organizācijām un veidojot cilvēkiem ar invaliditāti daudz iekļaujošāku un saprotošāku sabiedrību.”

Pateicoties Labklājības ministrijas (LM) ilggadējai ciešai sadarbībai ar invalīdu nevalstiskajām organizācijām, ir paveikti vairāki uzlabojumi, veicinot apstākļus, kas cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinātu iespējas iesaistīties sabiedrības procesos.

Šogad sadarbība vainagojās ar ANO konvencijas “Par personu ar invaliditāti tiesībām” sagatavošanu ratifikācijai, tādējādi apliecinot valsts gatavību nodrošināt, lai pret cilvēkiem ar invaliditāti pilnībā tiktu ievērota cilvēkam pienācīgā cieņa un nodrošinātas visas cilvēka pamattiesības. Valdība atbalstījusi arī likumprojektu “Par Konvencijas par personu ar invaliditāti tiesībām fakultatīvo protokolu”, kas ir ļoti būtisks solis personu ar invaliditāti tiesību aizsardzībai. Tāpat valdībā šogad tika pieņemts ANO Konvencijas īstenošanas pasākumu plāns 2010.–2012.gadam.

Paralēli darbam pie Konvencijas LM sadarbībā ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju turpina darbu pie Invaliditātes likumprojekta, kuru šobrīd sagatavo pēdējam lasījumam Saeimā.

Likumprojekts paredz tādus invaliditātes politikas jauninājumus kā jaunas starptautiskiem standartiem atbilstošas invaliditātes ekspertīzes sistēmas ieviešanu, individuālo rehabilitācijas plānu izstrādi cilvēkiem ar prognozējamu invaliditāti un cilvēkiem ar invaliditāti, asistenta un surdotulka pakalpojumus u.c. Tāpat ar Eiropas fondu atbalstu paredzēts pilnveidot Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas darbu un uzlabot sešu sociālās aprūpes centru infrastruktūru.

Turklāt Labklājības ministrija panākusi, ka no novembra arī cilvēki ar 1.grupas redzes invaliditāti var novietot automašīnas ar invaliditātes zīmi apzīmētās stāvvietās. Tāpat no novembra Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros cilvēkiem ar redzes traucējumiem tiek piedāvātas dažādas bezmaksas aktivitātes, piemēram, iespēja mācīties Braila rakstu, pilnveidot datorprasmes, apgūt dažādas amata prasmes un zināšanas, apmeklēt pulciņus un peldēšanas nodarbības, iegūt augstāko izglītību u.c. Paredzēts, ka projektā iesaistītajiem cilvēkiem ar redzes invaliditāti tiks nodrošināti suņi pavadoņi.

Starptautiskās cilvēku ar invaliditāti dienā labklājības ministrs Sociālās integrācijas valsts aģentūrā atklāja ar Eiropas fondu atbalstu rekonstruētās studentu ar invaliditāti dienesta viesnīcas telpas.

Pasākuma laikā tika prezentēta jaunā automašīna cilvēku ar kustību traucējumiem apmācībai, kas ir vienīgā tāda veida automašīna Latvijā braukšanas apmācībai.

Visā pasaulē Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti atzīmē ar mērķi veicināt pilnīgāku izpratni par invaliditātes jautājumiem, cilvēku ar invaliditāti tiesībām, kā arī par ieguvumu, ko sabiedrība varētu saņemt, aktīvāk iekļaujot viņus visās sabiedrības dzīves jomās.

Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!