• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 20. oktobra noteikumi Nr. 1203 "Reģistrēto dzīvnieku datubāzēs esošās informācijas izmantošanas kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 23.10.2009., Nr. 169 https://www.vestnesis.lv/ta/id/199565

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.1204

Dzīvnieku un no tiem iegūto produktu aprites kārtība, kas nav regulēta Eiropas Savienības tieši piemērojamos tiesību aktos par bioloģisko lauksaimniecību

Vēl šajā numurā

23.10.2009., Nr. 169

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 1203

Pieņemts: 20.10.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.1203

Rīgā 2009.gada 20.oktobrī (prot. Nr.72 23.§)

Reģistrēto dzīvnieku datubāzēs esošās informācijas izmantošanas kārtība

Izdoti saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma 25.panta 16.punktu

 


1. Noteikumi nosaka reģistrēto dzīvnieku datubāzēs (turpmāk – datubāze) esošās informācijas izmantošanas kārtību.

2. Datubāzēs esošā informācija ir pieejama, lietojot valsts aģentūras “Lauksaimniecības datu centrs” (turpmāk – datu centrs) pārziņā esošo Lauk­saimniecības datu centra informācijas sistēmu.

3. Datu centrs nodrošina dzīvnieku īpašniekiem un turētājiem, kā arī tām Pārtikas un veterinārā dienesta, Lauku atbalsta dienesta, policijas un citu valsts pārvaldes un pašvaldību iestāžu pilnvarotām personām, kurām ar normatīvajiem aktiem noteikto funkciju īstenošanai nepieciešams izmantot datubāzēs esošo informāciju  (turpmāk – institūcija), autorizētu pieeju datubāzei, ievērojot normatīvajos aktos par datu aizsardzību noteikto kārtību.

4. Dzīvnieku īpašnieki un turētāji datubāzē var iepazīties ar datiem par sev piederošajiem dzīvniekiem, ja ir saņemta autorizēta pieeja datubāzei.

5. Dzīvnieku īpašnieki un turētāji var iepazīties ar datiem par citu dzīvnieku īpašnieku vai turētāju dzīvniekiem, ja ir saņemta minēto dzīvnieku īpašnieku vai turētāju rakstiska piekrišana un autorizēta pieeja datubāzei (turpmāk – pilnvarotā persona).

6. Lai saņemtu autorizēto pieeju datubāzei, dzīvnieka īpašnieks vai turētājs vai institūcija iesniedz datu centrā iesniegumu papīra dokumenta formā vai elektroniska dokumenta formā, nosūtot to uz elektroniskā pasta adresi ldc@ldc.gov.lv.

7. Šo noteikumu 6.punktā minētajā iesniegumā norāda:

7.1. šo noteikumu 3.punktā minētā institūcija:

7.1.1. institūcijas nosaukumu;

7.1.2. datubāzes lietotāja vārdu, uzvārdu un personas kodu;

7.1.3. normatīvo aktu, kas pamato autorizētas pieejas datubāzei nepieciešamību;

7.1.4. pasta adresi vai elektroniskā pasta adresi, uz kuru sūtīt datubāzes lietotāja vārdu un paroli;

7.2. dzīvnieka īpašnieks vai turētājs:

7.2.1. dzīvnieka īpašnieka vai turētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu vai juridiskās personas veidu, nosaukumu un reģistrācijas numuru;

7.2.2. pasta adresi vai elektroniskā pasta adresi, uz kuru sūtīt datubāzes lietotāja vārdu un paroli;

7.3. dzīvnieka īpašnieks vai turētājs par pilnvaroto personu:

7.3.1. pilnvarotās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu;

7.3.2. ganāmpulka numuru un adresi;

7.3.3. pasta adresi vai elektroniskā pasta adresi, uz kuru sūtīt datubāzes lietotāja vārdu un paroli.

8. Datu centrs 10 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 6.punktā minētā iesnieguma saņemšanas pārbauda dzīvnieka īpašnieka, turētāja, pilnvarotās personas vai institūcijas datus un norādīto informāciju. Ja iesniegumā norādītā informācija atbilst šo noteikumu 7.punktā minētajām prasībām, datu centrs nosūta dzīvnieka īpašniekam, turētājam, pilnvarotajai personai vai institūcijai uz norādīto adresi datubāzes lietotāja vārdu un paroli.

9. Datu centrs, piešķirot institūcijai autorizēto pieeju datubāzei, nosaka datubāzē pieejamās informācijas apjomu, pamatojoties uz normatīvo aktu, kuru institūcija ir norādījusi saskaņā ar šo noteikumu 7.1.3.apakšpunktu.

10. Ja iesniegumā nav norādīta šo noteikumu 7.punktā minētā informācija, datu centrs par to informē šo noteikumu 6.punktā minētā iesnieguma iesniedzēju, nosūtot informāciju uz tā norādīto adresi, un neizsniedz tam autorizētu pieeju datubāzei. Datu centra pieņemto lēmumu var apstrīdēt datu centra direktoram.

11. Autorizēto pieeju datubāzei izmanto tikai dzīvnieka īpašnieks, turētājs, pilnvarotā persona vai institūcija, kurai tā ir piešķirta, un to aizliegts nodot citai personai.

12. Šo noteikumu 3.punktā minētās institūcijas informē datu centru par datubāzes lietotājiem, kuri izbeiguši darba attiecības ar minēto institūciju.

13. Datu centrs, saņemot šo noteikumu 12.punktā minēto informāciju, anulē datubāzes lietotājam piešķirto autorizēto pieeju datubāzei.

14. Ja datu centrs konstatē, ka dzīvnieka īpašnieks, turētājs, pilnvarotā persona vai institūcija savu autorizēto pieeju datubāzei ir nodevusi citai personai, tas:

14.1. dzīvnieka īpašniekam, turētājam vai pilnvarotajai personai anulē piešķirto autorizēto pieeju datubāzei;

14.2. par to informē institūciju, kurai ir darba attiecības ar datubāzes lietotāju.

15. Dzīvnieku īpašniekiem, turētājiem, pilnvarotajām personām un institūcijām, kurām datu centrs autorizētu pieeju datubāzei izsniedzis pirms šo noteikumu spēkā stāšanās, piešķirtā autorizētā pieeja saglabājas.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2009.gada 24.oktobri.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!