• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta Komitejas 15.janvāra sēdē. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 19.01.2001., Nr. 11 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1989

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas Prezidija lēmums

Par Saeimas svinīgās sēdes sasaukšanu 2001. gada 20. janvārī pulksten 16

Vēl šajā numurā

19.01.2001., Nr. 11

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta Komitejas 15.janvāra sēdē

Akceptēts noteikumu projekts "Dārzeņu pavairojamā materiāla noteikumi" , kas noteiks dārzeņu pavairojamā materiāla atbilstības kritērijus un aprites kārtību.

Akceptēts Ciltsdokumentācijas kārtošanas noteikumu projekts , kas noteiks kārtību, kādā tiek veikta ciltsdokumentācijas kārtošana liellopiem, cūkām, aitām, kazām un zirgiem. Ciltsdokumentācija nodrošinās informāciju par dzīvnieka un viņa priekšteču izcelšanos, produktivitāti, ciltsvērtību, kā arī par pārējām izmaiņām, kas notikušas ar dzīvnieku dzīves laikā. Noteikts, ka ciltsdokumentācijas kārtošanu veic attiecīgā šķirnes dzīvnieku audzētāju organizācija, ziņas ciltsdokumentācijas kārtošanai un izdošanai tiek saņemtas no dzīvnieka īpašnieka.

Ministru kabineta Komitejā akceptēts likumprojekts "Par starptautisko konvenciju par jaunu augu šķirņu aizsardzību" , kas paredz nodrošināt selekcionāru tiesību aizsardzību Latvijā saskaņā ar starptautisko konvenciju par jaunu augu šķirņu aizsardzību un Latvijā izveidoto šķirņu aizsardzību valstīs, kas pievienojušās Konvencijai.

Akceptēts rīkojuma projekts "Par maksātnespējīgā likvidējamā valsts uzņēmuma "Liepājas okeāna zvejas flotes bāze" bijušo darbinieku prasījumu apmierināšanu" .

Akceptēts noteikumu projekts "Statistiskās informācijas valsts programma 2001.gadam" .

Akceptēts noteikumu projekts "Kārtība, kādā tirgus uzraudzības iestādes pieprasa un saņem paraugus, kā arī rīkojas ar tiem pēc laboratoriskās vai cita veida ekspertīzes veikšanas" . Noteikts, ka noteiktajā kārtībā tirgus uzraudzības iestāde savas kompetences ietvaros ņem paraugus preču atrašanās vietās. Tirgus uzraudzības iestāde pieprasa un saņem paraugus un organizē to ekspertīzi, lai noteiktu preču atbilstību drošuma prasībām, ja: to paredz iestādes direktora (vadītāja) apstiprināta gada uzraudzības un kontroles programma; radušās aizdomas, saņemta informācija par preces vai pakalpojuma neatbilstību drošuma prasībām vai patērētāja sūdzība.

Akceptēts noteikumu projekts "Galvojumu sniegšanas, pieņemšanas un piemērošanas kārtība Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādēs" , kas nosaka kārtību, kādā Valsts ieņēmumu dienesta muitas iestādēs tiek iesniegti un pieņemti galvojumi, kā arī galvojuma apjomu un tā piemērošanas kārtību. Noteikts, ka galvojumu iesniedz galvenais parādnieks — persona, kas uzņemas atbildību par muitas parāda vai iespējamā muitas parāda segšanu.

Akceptēts noteikumu projekts "Latvijas nepilsoņa statusa atņemšanas kārtība" , kas noteiks kārtību, kādā tiek atņemts Latvijas nepilsoņa statuss. Noteikts, ka dokumentus par nepilsoņa statusa atņemšanu izskata un lēmumu pieņem Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde. Pārbaudes procesu sakarā ar nepilsoņa statusa atņemšanu pārvalde sāk pēc savas iniciatīvas, uz valsts vai pašvaldības institūciju, kā arī fizisko vai juridisko personu iesnieguma pamata, ja ir pamats uzskatīt, ka uz personu attiecas kāds no likuma "Par to bijušās PSRS pilsoņu statusu, kuriem nav Latvijas vai citas valsts pilsonības" 7.panta pirmajā daļā minētajiem nosacījumiem.

Akceptēts grozījumu projekts Ministru kabineta 1997.gada 21.janvāra noteikumos Nr.49 "Noteikumi par Latvijas nepilsoņu pasēm" , kas paredz noteikt, ka: ja persona ir zaudējusi nepilsoņa statusu, tai mēneša laikā jānodod pase Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā; ja nepilsoņu statusu zaudējusi ārvalstīs dzīvojoša persona, tai mēneša laikā jānodod pase Latvijas Republikas diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā attiecīgajā ārvalstī.

Akceptēts noteikumu projekts "Zāļu ievešanas, izvešanas un izplatīšanas noteikumi" , kas noteiks prasības zāļu ievešanai Latvijas Republikā, izvešanai no Latvijas Republikas un izplatīšanai, speciālas atļaujas (licences) izsniegšanai, apturēšanai un anulēšanai, prasības zāļu lieltirgotavas atvēršanai un darbībai, kā arī ar zāļu izplatīšanu saistītai pārraudzībai un kontrolei (izņemot veterinārām zālēm un veterinārfarmaceitiskajiem produktiem).

Akceptēts noteikumu projekts "Noteikumi par prasībām tērauda kausēšanas iekārtām un to tehniskās uzraudzības kārtību" , kas noteiks prasības, kas jāievēro iekārtu, kas projektētas un uzstādītas, lai kausētu melnā metāla izstrādājumus, valdītājiem, apkalpojošam personālam, juridiskajām personām, kas lieto šīs iekārtas vai veic šo iekārtu uzstādīšanu, remontu, tehniskās apkopes, rekonstrukciju un tehniskās pārbaudes, lai neradītu draudus cilvēku dzīvībai, veselībai, īpašumam un videi, kā arī nosaka tērauda kausēšanas iekārtu tehniskās uzraudzības kārtību.

Akceptēts noteikumu projekts "Personas datu apstrādes sistēmas aizsardzības obligātās tehniskās un organizatoriskās prasības" . Noteikts, ka vispārīgos personas datu apstrādes sistēmu drošības noteikumus nosaka Ministru kabineta 2000.gada 21.marta noteikumi Nr.106 "Informācijas sistēmu drošības noteikumi".

Akceptēts noteikumu projekts "Slīteres nacionālā parka individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi" .

Akceptēts noteikumu projekts "Par zaudējumu atlīdzību par īpaši aizsargājamo sugu indivīdu un īpaši aizsargājamo biotopu iznīcināšanu vai bojāšanu" , kas noteiks zaudējumu atlīdzību par prettiesiski īpaši aizsargājamo sugu indivīdu un biotopu, kuru aizsardzībai izveidoti mikroliegumi, iznīcināšanu vai bojāšanu.

Akceptēts noteikumu projekts "Noteikumi par aizsargājamiem ģeoloģiskajiem un ģeomorfoloģiskajiem dabas pieminekļiem" , kas nosaka 206 ģeoloģiskos un ģeomorfoloģiskos dabas pieminekļus.

Akceptēts noteikumu projekts "Noteikumi par aizsargājamiem dendroloģiskajiem stādījumiem" , kas nosaka 89 aizsargājamos dendroloģiskos stādījumus.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!