Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Labklājības ministrija: Par rīkoto kampaņu "Palīdzēsim bērnam izaugt!". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.09.2009., Nr. 145 https://www.vestnesis.lv/ta/id/197477

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Veselības ministrija: Par 13 slimnīcām 5 slimnīcu apvienībās

Vēl šajā numurā

11.09.2009., Nr. 145

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Labklājības ministrija: Par rīkoto kampaņu “Palīdzēsim bērnam izaugt!”


 

“Kāpēc gan ne!? Kļūstiet par audžuģimeni, sniedzot atbalstu un mājas sajūtu bez vecāku gādības palikušiem bērniem, vienlaikus izmantojot jaunus resursus un iespējas.” Ar šādu uzsaukumu šomēnes Labklājības ministrija (LM) sāk kampaņu “Palīdzēsim bērnam izaugt!”, lai piesaistītu audžuģimenes un iedrošinātu cilvēkus arī krīzes laikos dalīties mīlestībā, kā arī izmantotu papildus valsts sniegtās iespējas.

LM aicina uzdot sev jautājumu – kāpēc ne?! Varbūt tāpēc, ka jums šobrīd ir vairāk brīva laika, lai pievērstu uzmanību gan saviem, gan audžubērniem? Varbūt tāpēc, ka tur, kur uz galda ir trīs šķīvji, atradīsies vieta arī ceturtajam? Bet varbūt tāpēc, ka Latvijā ir vairāk nekā 350 audžuģimeņu un jūs nebūsit vienīgie? Ja atbilde uz šiem jautājumiem ir pozitīva, tad LM aicina, jau sākot ar šā gada septembra vidu, visus interesentus, kas vēlas kļūt par audžuvecākiem, piedalīties bezmaksas kursos visā Latvijā. Kursi septembrī sāksies Rīgā un pēc tam arī citos Latvijas reģionos.

 “Latvijas bērnu namos atrodas vairāk nekā divi tūkstoši bērnu, kuri gaida savu ģimeni, mīlestību un gādību. Katrs bērns ir pelnījis laimīgu bērnību un mīlošu ģimeni, kas sniegtu atbalstu un ticību saviem spēkiem arī turpmākajā dzīvē. Lai arī pieņemt lēmumu kļūt par audžuģimeni nav viegli, varam lepoties jau ar gandrīz 400 ģimenēm, kas šādu lēmumu ir pieņēmušas, tādējādi saņemot īpašu cieņu un atbalstu no valsts un pašvaldības,” norāda labklājības ministrs Uldis Augulis.

Pēc mācību kursu apgūšanas audžuģimene varēs uzņemties rūpes par bērnu līdz brīdim, kamēr bērns atgriezīsies savā ģimenē vai, ja tas nav iespējams, tiks adoptēts. Tātad audžuvecāki par bērnu uzņemas atbildību noteiktu laika periodu.

Pašreizējā ekonomiskajā situācijā ir svarīgi arī apzināties, ka, pieņemot bērnu, būs nodrošināts arī pietiekams finansiālais atbalsts. Audžuvecāki katru mēnesi saņems 80 latu lielu pabalstu, neatkarīgi no audžubērnu skaita, kā arī bērna vajadzībām atbilstošu pabalstu uzturam un apģērbam, mīkstā inventāra iegādei. Atbalstu un palīdzību problēmu risināšanā būs gatavi sniegt arī pašvaldības bāriņtiesas un sociālā dienesta darbinieki.

Audžuģimene varēs saņemt arī bezmaksas psihologa konsultācijas, kā arī reizi mēnesī tikties audžuģimeņu atbalsta grupās. Ģimene katru gadu tiks aicināta piedalīties audžuģimeņu salidojumā un dažādos semināros, lai dalītos pieredzē un analizētu problēmsituācijas.

Par audžuvecākiem var kļūt cilvēki vecumā no 25 līdz 60 gadiem, un audžuģimene var būt gan precēts pāris, gan neprecēts cilvēks, kurš vēlas sniegt sirds siltumu un atbalstu bez vecāku gādības palikušam bērnam. Vispirms cilvēkiem ir jāvēršas dzīvesvietas bāriņtiesā, uzrādot personu apliecinošus dokumentus, jāiesniedz iesniegums par audžuģimenes statusa piešķiršanu, kā arī ģimenes ārsta, psihiatra un narkologa izziņa par veselības stāvokli.

Bāriņtiesa mēneša laikā izskatīs dokumentus, izvērtēs ģimenes dzīves apstākļus, motivāciju un sniegs savu atzinumu. Saņemot pozitīvu atbildi, ģimenei būs jāapgūst noteikts mācību kurss, ko pasniegs kvalificēti speciālisti.

Audžuvecākiem ir tiesības izvēlēties, kāda vecuma bērnu tā vēlētos uzņemt savās mājās, un iepazīties ar bērnu, pirms to uzņem savā ģimenē.

 

Labklājības ministrijas Komunikācijas departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!