• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 25. augusta noteikumi Nr. 972 "Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.09.2009., Nr. 139 https://www.vestnesis.lv/ta/id/196874-rezidentu-sadales-un-rezidenturas-finansesanas-noteikumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.973

Grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 13.jūnija noteikumos Nr.474 "Atkritumu poligonu ierīkošanas, atkritumu poligonu un izgāztuvju apsaimniekošanas, slēgšanas un rekultivācijas noteikumi"

Vēl šajā numurā

02.09.2009., Nr. 139

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 972

Pieņemts: 25.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.972

Rīgā 2009.gada 25.augustā (prot. Nr.54 45.§)
Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi
Izdoti saskaņā ar Ārstniecības likuma 57.pantu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas kārtību.
2. Rezidentu apmācībai paredzētos finanšu līdzekļus administrē Veselības ministrija.
II. Rezidentu sadale
3. Veselības ministrija aprēķina no valsts budžeta līdzekļiem finansējamo rezidentūras vietu skaitu, pamatojoties uz šādiem datiem:

3.1. ārstniecības iestāžu sniegtā informācija par nepieciešamo ārstu skaitu;

3.2. pamatdarbā nestrādājošo ārstu skaits;

3.3. ārstu bezdarbnieku skaits;

3.4. prognozējamais ārstu skaits, kuri sasniegs pensijas vecumu turpmāko piecu gadu laikā;

3.5. to augstskolu priekšlikumi par val­stij nepieciešamo rezidentu vietu skaitu, kuras īsteno augstāko profesionālo studiju programmu ārsta grāda iegūšanai (turpmāk – augstskolas).
4. Veselības ministrija apstiprina rezidentu apmācībai paredzēto finanšu līdzekļu apjomu un rezidentu vietu skaitu proporcionāli augstskolu absolventu skaitam, kuri attiecīgajā gadā beiguši augstāko profesionālo studiju programmu ārsta grāda iegūšanai.
5. Lai īstenotu rezidentūras studiju programmas, augstskolas:

5.1. organizē rezidentu izglītību un nodrošina apmācību saskaņā ar valsts akreditētu studiju programmu;

5.2. uzņem rezidentus noteiktās ārsta un zobārsta specialitāšu rezidentūras programmās;

5.3. slēdz līgumus ar ārstniecības iestādēm, kurās strādā ārsti, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā ieguvuši tiesības ārstniecības iestādēs apmācīt izglītojamos un ārstniecības personas (turpmāk – apmācīttiesīgs ārsts), par rezidentu praktiskās apmācības finansējumu, tajā skaitā par darba samaksu, ko saņem rezidents un apmācīttiesīgs ārsts, kura vadībā strādā rezidents;

5.4. slēdz līgumus ar rezidentūrā uzņemtām personām, nosakot, ka:

5.4.1. pēc rezidentūras beigšanas saskaņā ar Veselības ministrijas sadali minēto personu pamatdarbs uz laiku, ne mazāku par trim gadiem, ir valsts vai pašvaldību ārstniecības iestādēs, kuru sarakstu apstiprina veselības ministrs;

5.4.2. rezidents piecu gadu laikā sedz ar apmācību rezidentūrā saistītos izdevumus, ja viņš pēc rezidentūras beigšanas nepilda šo noteikumu 5.4.1.apakš­punktā minētos nosacījumus vai nesekmīgi apgūst apmācības programmu, vai pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ. Maksājumus veic katru mēnesi, gada laikā ieskaitot valsts budžeta ieņēmumos ne mazāk kā piekto daļu no kopējās rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu summas.
III. Rezidentūras finansēšana
6. Valsts pasūtījumu rezidentu apmācībā finansē no valsts budžeta līdzekļiem saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam.
7. Veselības ministrija slēdz līgumus ar augstskolām par rezidentu apmācību un apmācībai paredzēto finanšu līdzekļu piešķiršanu uz laiku, kas nav īsāks par vidējo rezidentūras programmu īstenošanai nepieciešamo ilgumu.
8. Šo noteikumu 7.punktā minētajā līgumā iekļauj šādus nosacījumus:

8.1. rezidentu apmācībai paredzētais finanšu līdzekļu apjoms, finanšu līdzekļu saņemšanas kārtība un pārskata sniegšanas kārtība par līdzekļu izlietojumu;

8.2. viena rezidenta apmācības vidējās izmaksas;

8.3. rezidenta darba samaksa, kas nav zemāka par normatīvajos aktos noteikto minimālo mēnešalgu;

8.4. tā apmācīttiesīgā ārsta darba samaksa, kura vadībā strādā rezidents;

8.5. šo noteikumu 5.3.apakšpunktā minētajām ārstniecības iestādēm piešķiramo finanšu līdzekļu apjoms rezidentu apmācībai;

8.6. kārtība, kādā augstskolas un šo noteikumu 5.3.apakšpunktā minētās ārstniecības iestādes sniedz Veselības ministrijai pārskatus par rezidentu apmācībai paredzēto finanšu līdzekļu izlietojumu;

8.7. kārtība, kādā rezidents atmaksā viņa apmācībā ieguldītos valsts finanšu līdzekļus, ja pēc rezidentūras beigšanas rezidents nepilda šo noteikumu 5.4.1.apakš­punktā minētos nosacījumus vai nesekmīgi apgūst apmācības programmu, vai pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ;

8.8. Veselības ministrijas tiesības 30 dienu laikā pēc rakstiska brīdinājuma nosūtīšanas attiecīgajai augstskolai pārtraukt tās turpmāko finansēšanu un noslēgt līgumu ar citu augstskolu, ja augstskola nepilda vai ir pārkāpusi šo noteikumu 7.punktā minētā līguma nosacījumus.
9. Ja izdevumus, kas saistīti ar apmācību rezidentūrā, pilnā apmērā sedz juridiska vai fiziska persona, augstskola ir tiesīga uzņemt attiecīgo pretendentu rezidentūrā tā izvēlētajā specialitātē ārpus pretendentu atlases konkursa, informējot par to Veselības ministriju.
10. Ja augstskola nepilda vai ir pārkāpusi šo noteikumu 7.punktā minētā līguma nosacījumus, Veselības ministrija 30 dienu laikā pēc rakstiska brīdinājuma nosūtīšanas attiecīgajai augstskolai var pārtraukt tās turpmāko finansēšanu un noslēgt līgumu ar citu augstskolu.
11. Ja rezidents pēc rezidentūras beigšanas nepilda šo noteikumu 5.4.1.apakš­punktā minētos nosacījumus vai nesekmīgi apgūst apmācības programmu, vai pārtrauc apmācību rezidentūrā no augstskolas neatkarīgu iemeslu dēļ, Veselības ministrija pieņem lēmumu par rezidenta apmācībai izlietoto valsts budžeta līdzekļu atmaksu šo noteikumu 5.4.2.apakšpunktā noteiktajā kārtībā.
12. Līdzekļus, kas saņemti saskaņā ar šo noteikumu 7.punktu, augstskolas izmanto:

12.1. ar rezidenta teorētisko apmācību saistīto izdevumu samaksai, tai skaitā sedzot izdevumus par mācību materiāliem un rezidentūras organizēšanu;

12.2. rezidenta zinātniskajai darbībai rezidentūras ietvaros;

12.3. izdevumu samaksai par materiāliem praktiskās apmācības nodroši­nāšanai;

12.4. citiem ar rezidenta apmācību saistītiem izdevumiem saskaņā ar šo noteikumu 8.punktu.
13. Līdzekļus, kas saņemti saskaņā ar šo noteikumu 5.3.apakšpunktu, ārstniecības iestādes izmanto:

13.1. tā apmācīttiesīgā ārsta darba samaksai, kura vadībā strādā rezidents;

13.2. izdevumu samaksai par materiāliem praktiskās apmācības nodroši­nāšanai;

13.3. rezidenta darba samaksai.
IV. Noslēguma jautājumi
14. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 13.marta noteikumus Nr.120 “Rezidentu sadales un rezidentūras finansēšanas noteikumi” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 43.nr.; 2003, 85.nr.; 2005, 24.nr.; 2009, 37.nr.).
15. Augstskolas līdz 2009.gada 30.septembrim noslēdz pārjaunojuma līgumus ar ārstniecības iestādēm un rezidentiem, pārņemot Medicīnas profesionālās izglītības centra (turpmāk – centrs) tiesības un saistības attiecībā uz centra noslēgtajiem līgumiem ar ārstniecības iestādēm un rezidentiem par rezidentu praktisko apmācību un finanšu līdzekļu piešķiršanu. Augstskolas pārņem centra tiesības un saistības atbilstoši attiecīgajā augstskolā akreditētajām rezidentūras programmām, kuras ārstniecības iestādes īsteno ar centru noslēgto līgumu ietvaros.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Veselības ministra vietā – reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!