• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 11. augusta noteikumi Nr. 890 "Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa "Eiropas teritoriālā sadarbība" programmu un Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta programmu finansējuma saņēmējiem no Latvijas Republikas". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 14.08.2009., Nr. 129 https://www.vestnesis.lv/ta/id/196130

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.891

Par Ministru kabineta 2003.gada 11.februāra noteikumu Nr.77 "Kārtība, kādā jautājums par plānošanas reģionu teritorijām saskaņojams ar tajos ietilpstošajām pašvaldībām" atzīšanu par spēku zaudējušiem

Vēl šajā numurā

14.08.2009., Nr. 129

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 890

Pieņemts: 11.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.890

Rīgā 2009.gada 11.augustā (prot. Nr.52 22.§)
Kārtība, kādā piešķir valsts budžeta līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu un Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta programmu finansējuma saņēmējiem no Latvijas Republikas
Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas
teritoriālā sadarbība” programmu vadības likuma 24.panta otrās daļas 3.punktu
I. Vispārīgie jautājumi
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir valsts budžeta līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu un Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta programmu (turpmāk – programma) finansējuma saņēmējiem no Latvijas Republikas (turpmāk – finansējuma saņēmējs).
2. Valsts budžeta līdzekļus programmu projektu īstenošanai var pieprasīt šādi finansējuma saņēmēji:

2.1. pašvaldības un to izveidotās iestādes;

2.2. plānošanas reģioni;

2.3. biedrības un nodibinājumi;

2.4. pašvaldību un valsts kapitālsabiedrības, ja plānotā valsts budžeta līdzekļu piešķiršana projektu īstenošanai nav uzskatāma par komercdarbības atbalstu Komercdarbības atbalsta kontroles likuma izpratnē;

2.5. nozaru ministrijas un to padotības iestādes.
3. Finansējuma saņēmēji var piedalīties šādu ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu īstenojamo 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu projektos:

3.1. Latvijas un Lietuvas pārrobežu sadarbības programma;

3.2. Igaunijas un Latvijas pārrobežu sadarbības programma;

3.3. Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programma;

3.4. Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programma;

3.5. starpreģionu sadarbības programma INTERREG IVC;

3.6. pilsētvides attīstības programma URBACT II;

3.7. ESPON 2013 programma (Eiropas telpiskās plānošanas pārraudzības tīkls).
4. Finansējuma saņēmēji var piedalīties šādu ar Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta atbalstu īstenojamo programmu projektos:

4.1. Igaunijas, Latvijas un Krievijas pārrobežu sadarbības programma;

4.2. Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma.
5. Uz valsts budžeta līdzekļiem šo noteikumu 3.1., 3.2., 3.3., 4.1. un 4.2.apakšpunktā minēto programmu projektu īstenošanai var pieteikties šo noteikumu 2.1., 2.3. un 2.4.apakšpunktā minētie finansējuma saņēmēji.
6. Uz finansējumu pilnā apmērā var pieteikties šo noteikumu 2.2. un 2.5.apakšpunktā minētie finansējuma saņēmēji saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka kārtību, kādā valsts budžetā plāno līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmu un Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta programmu īstenošanai un veic maksājumus.
7. Šo noteikumu 3.1., 3.2. un 3.3.apakš­punktā minēto programmu projektus finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, valsts budžeta līdzekļiem, pašvaldību budžeta līdzekļiem un pārējo programmu finansējuma saņēmēju līdzekļiem, ievērojot šādas projektu finansēšanas avotu proporcijas:

7.1. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 85 procenti;

7.2. Latvijas puses finansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas, – 15 procentu, tai skaitā:

7.2.1. valsts budžeta līdzekļi – pieci procenti;

7.2.2. programmu finansējuma saņēmēja līdzekļi – 10 procentu.
8. Šo noteikumu 3.4., 3.5., 3.6. un 3.7.apakš­punktā minēto programmu projektus finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, valsts budžeta līdzekļiem, pašvaldību budžeta līdzekļiem un pārējo programmu finansējuma saņēmēju līdzekļiem, ievērojot šādas projektu finansēšanas avotu proporcijas:

8.1. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 85 procenti;

8.2. līdzekļi, ko nodrošina programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 15 procentu.
9. Šo noteikumu 3.6.apakšpunktā minēto programmu projektus finansē no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem, valsts budžeta līdzekļiem, pašvaldību budžeta līdzekļiem un pārējo programmu finansējuma saņēmēju līdzekļiem, ievērojot šādas projektu finansēšanas avotu proporcijas:

9.1. Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 80 procentu;

9.2. līdzekļi, ko nodrošina programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 20 procentu.
10. Šo noteikumu 4.punktā minēto programmu projektus finansē no Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta līdzekļiem, valsts budžeta līdzekļiem, pašvaldību budžeta līdzekļiem un pārējo programmu finansējuma saņēmēju līdzekļiem, ievērojot šādas projektu finansēšanas avotu proporcijas:

10.1. Eiropas Kaimiņattiecību un partnerības instrumenta līdzfinansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 90 procentu;

10.2. Latvijas puses finansējums projekta daļai, kurā piedalās programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – 10 procentu, tai skaitā:

10.2.1. valsts budžeta līdzekļi – pieci procenti;

10.2.2. līdzekļi, ko nodrošina programmu finansējuma saņēmējs no Latvijas Republikas, – pieci procenti.
11. Šo noteikumu 2.1., 2.3. un 2.4.apakš­punktā minētie programmu finansējuma saņēmēji var finansēt projektus no saviem līdzekļiem un nepieprasīt šo noteikumu 7.2.1. un 10.2.1.apakšpunktā minētos valsts budžeta līdzekļus.
II. Valsts budžeta finansējuma piešķiršana un līguma slēgšana par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu
12. Šo noteikumu 2.1., 2.3. un 2.4.apakš­punktā minētie finansējuma saņēmēji triju mēnešu laikā pēc tam, kad ar programmas vadošo iestādi noslēgts līgums par programmas līdzfinansējuma piešķiršanu (turpmāk – līdzfinansēšanas līgums), iesniedz Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā (turpmāk – ministrija) iesniegumu par valsts budžeta finansējuma pieprasījumu projektam (turpmāk – iesniegums) (pielikums) un apliecinātu līdzfinansēšanas līguma kopiju.
13. Ministrija izveido un uztur valsts budžeta finansējuma piešķiršanas un izlietošanas informatīvo datubāzi (turpmāk – datubāze).
14. Lai nodrošinātu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanas atklātumu, datubāzē iekļauj šādu informāciju:

14.1. finansējuma saņēmēja sniegtā informācija atbilstoši šo noteikumu pielikumam;

14.2. datums, kad pieņemts lēmums par programmas līdzfinansējuma piešķiršanu, datums, kad nosūtīts paziņojums par minētā lēmuma pieņemšanu, un paziņojuma numurs;

14.3. datums, kad noslēgts līgums par valsts budžeta finansējuma piešķir­šanu, un līguma numurs;

14.4. maksājumu dzēšanas grafiks, kas norādīts līgumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu;

14.5. pārskaitītā valsts budžeta finansējuma summa, pārskaitīšanas datums un maksājuma uzdevuma numurs;

14.6. pirmā līmeņa finanšu kontroles vai izdevumu atbilstības pārbaudes atzinuma datums un atzinumā apstiprinātie izdevumi;

14.7. apstiprinātā valsts budžeta finansējuma summa, kas norādīta lē­mumā par finansējuma piešķiršanu;

14.8. šo noteikumu 28.4.apakšpunktā minētie dati;

14.9. informācija par līgumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu noteikto saistību izpildi.
15. Ministrija reģistrē iesniegumus datubāzē to iesniegšanas secībā un katram iesniegumam piešķir reģistrācijas numuru.
16. Ministrija izskata iesniegumus to reģistrācijas secībā, ņemot vērā šādus valsts budžeta finansējuma piešķiršanas nosacījumus:

16.1. atbilstība šo noteikumu 3. vai 4.punktā norādītajām programmām;

16.2. šo noteikumu 2.1., 2.3. un 2.4.apakš­punktā minētie finansējuma saņēmēji;

16.3. iesnieguma veidlapas atbilstība šo noteikumu pielikuma saturam;

16.4. vai projekta iesniegumam ir pievienoti dokumenti, kas pamato programmas līdzfinansējuma piešķiršanu (līdzfinansēšanas līgums).
17. Ministrija mēneša laikā izskata programmu finansējuma saņēmēja iesniegumu un tam pievienotos dokumentus, ņemot vērā šo noteikumu 16.punktā minētos valsts budžeta finansējuma piešķiršanas nosacījumus, un pieņem lēmumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu vai par atteikumu piešķirt valsts budžeta līdzekļus.
18. Ministrija 10 darbdienu laikā pēc šo noteikumu 17.punktā minētā lēmuma pieņemšanas nosūta to finansējuma saņēmējam.
19. Ja lēmums par atteikumu piešķirt valsts budžeta līdzekļus pieņemts tāpēc, ka nav ievēroti šo noteikumu 16.3. vai 16.4.apakš­punktā minētie nosacījumi, finansējuma saņēmējs 10 darbdienu laikā var izpildīt attiecīgās prasības un iesniegt jaunu iesniegumu.
20. Ministrija mēneša laikā pēc lēmuma pieņemšanas piešķirt valsts budžeta līdzekļus slēdz ar finansējuma saņēmēju līgumu par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu atbilstoši šo noteikumu 7.2.1. un 10.2.1.apakšpunktā minētajai projektu finansēšanas avotu proporcijai.
21. Finansējuma saņēmējs par attiecīgās programmas Uzraudzības komitejā vai Apvienotajā tehniskajā sekretariātā apstiprinātajām līdzfinansēšanas līguma izmaiņām projekta ieviešanas termiņos, projekta partnera finansējumā vai par projekta partnera maiņu informē ministriju piecu darbdienu laikā pēc izmaiņu apstiprināšanas.
22. Valsts budžeta finansējumu piešķir, ņemot vērā finansējuma saņēmēja projekta attiecināmās izmaksas un šo noteikumu 7. vai 10.punktā minēto projektu finansēšanas avotu proporciju, un akceptē, ņemot vērā projekta pirmā līmeņa finanšu kontroles atzinumā apstiprinātos izdevumus.
23. Valsts budžeta finansējumu piešķir latos, konvertējot Eiropas Savienības vienotajā valūtā pieprasīto valsts budžeta līdzekļu summu pēc Latvijas Bankas noteiktā kursa.
III. Valsts budžeta finansējuma izmaksāšana un atmaksāšana
24. Valsts budžeta finansējumu latos ieskaita finansējuma saņēmēja norēķinu kontā Valsts kasē, kas norādīts līgumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu.
25. Piecu darbdienu laikā pēc līguma noslēgšanas par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu ministrija avansā pārskaita uz šo noteikumu 24.punktā minēto kontu valsts budžeta līdzekļus 90 procentu apmērā no piešķirtās summas.
26. Ministrija mēneša laikā pēc pirmā līmeņa finanšu kontroles pēdējā pārskata perioda gala atzinuma saņemšanas precizē valsts budžeta finansējuma summu un rakstiski iesniedz finansējuma saņēmējam paziņojumu par atlikušā valsts budžeta finansējuma maksāšanas kārtību.
27. Atlikušo valsts budžeta finansējumu līdz 10 procentu apmēram no piešķirtās summas pārskaita uz šo noteikumu 24.punktā minēto kontu saskaņā ar šo noteikumu 28.4.apakšpunktu pēc tam, kad saņemts pirmā līmeņa finanšu kontroles pozitīvais gala atzinums par projektam piešķirto līdzekļu izlietojumu un informācija par finansējuma sadalījumu projekta partneriem, ja finansējuma saņēmējs ir projekta vadošais partneris.
28. Valsts budžeta līdzekļu izlietojumu akceptē un precizē šādā kārtībā:

28.1. piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietojumu ministrija akceptē saskaņā ar finansējuma izlietojuma grafiku, kas norādīts līgumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu, un izdara attiecīgus ierakstus datubāzē;

28.2. valsts budžeta līdzekļu izlietojuma akceptēšanas pamatojums ir pirmā līmeņa finanšu kontroles atzinums;

28.3. valsts budžeta līdzekļu izlietojumu akceptē, ņemot vērā šo noteikumu 7.2.1. un 10.2.1.apakšpunktā minēto projektu finansēšanas avotu proporciju un pirmā līmeņa finanšu kontroles atzinumā apstiprinātos izdevumus;

28.4. projektam piešķirto valsts budžeta finansējumu precizē, ņemot vērā šo noteikumu 7. un 10.punktā minēto projektu finansēšanas avotu proporciju un pirmā līmeņa finanšu kontroles gala atzinumā apstiprinātos izdevumus (turpmāk – precizētais valsts budžeta finansējums):

28.4.1. ja starpība starp finansējuma saņēmēja kontā ieskaitīto valsts budžeta finansējuma summu un precizēto valsts budžeta finansējuma summu ir pozitīva, finansējuma saņēmējs piecu darbdienu laikā pēc ministrijas paziņojuma saņemšanas par līdzekļu atmaksu iemaksā šo starpību paziņojumā norādītajā kontā;

28.4.2. ja starpība starp finansējuma saņēmēja kontā ieskaitīto valsts budžeta finansējuma summu un precizēto valsts budžeta līdzfinansējuma summu ir negatīva, ministrija piecu darbdienu laikā pēc paziņojuma nosūtīšanas iemaksā starpību līgumā par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu norādītajā finansējuma saņēmēja kontā.
29. Ja pēc līguma noslēgšanas par valsts budžeta finansējuma piešķiršanu palielinās finansējuma saņēmēja daļa projektā, valsts budžeta līdzekļu daļu nepalielina.
IV. Noslēguma jautājumi
30. Valsts budžeta līdzekļus piešķir projektiem, par kuriem līdzfinansēšanas līgums noslēgts pēc 2008.gada 1.janvāra.
31. Valsts budžeta līdzekļus, kas piešķirti saskaņā ar Ministru kabineta 2008.gada 15.septembra noteikumiem Nr.752 “Kārtība, kādā plāno un piešķir valsts budžeta līdzekļus Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” finansējuma saņēmējiem no Latvijas Republikas”, izlieto šo noteikumu 24., 25., 26., 27., 28. un 29.punktā minētajā kārtībā.
Ministru prezidents V.Dombrovskis

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns
Pielikums
Ministru kabineta
2009.gada 11.augusta noteikumiem Nr.890
Iesniegums par valsts budžeta finansējuma pieprasījumu Eiropas Savienības struktūrfondu 3.mērķa “Eiropas teritoriālā sadarbība” programmas projekta finansējuma saņēmējam no Latvijas Republikas

 Projekta reģistrācijas  numurs  

1. Informācija par projekta partneri (finansējuma saņēmēju):

  1.1. projekta partnera nosaukums (latviešu valodā)

  1.2. projekta partnera nosaukums (angļu valodā)

  1.3. projekta partnera juridiskais statuss

  1.4. projekta partnera nodokļu maksātāja reģistrācijas datums un numurs

  1.5. darbības pamats (piemēram, rīkojums, nolikums, statūti)

  1.6. juridiskā adrese

  1.7. biroja adrese

  1.8. kontaktpersona

  1.9. tālruņa numurs

  1.10. faksa numurs

  1.11. e-pasta adrese

2. Informācija par projektu:

  2.1. projekta nosaukums (latviešu valodā)

  2.2. projekta nosaukums (angļu valodā)

  2.3. projekta nosaukuma saīsinājums

  2.4. projekta mērķis

  2.5. projekta atbilstība Teritoriālās sadarbības programmai 

  2.6. plānotais projekta īstenošanas laiks (mēnešos)

  2.7. projekta partnera finansējums projektā (EUR):

  2.7.1. ERAF līdzfinansējums

  2.7.2. nacionālais finansējums

Piezīme. Pielikumā ir pievienots pretendenta parakstīts apliecinājums par tā maksātspēju, finanšu stabilitāti, nodokļu saistību izpildi un sniegtās informācijas patiesumu.

  Iesniedzējs

  

 Datums*

  

(vārds, uzvārds, paraksts*)

Piezīme. * Dokumenta rekvizītus “datums” un “paraksts” neaizpilda, ja elektroniskais dokuments ir sagatavots atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu.

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs E.Zalāns

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!