• Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 4. augusta noteikumi Nr. 866 "Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas nolikums". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 11.08.2009., Nr. 126 https://www.vestnesis.lv/ta/id/195928-strategiskas-nozimes-precu-kontroles-komitejas-nolikums

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.867

Noteikumi par darbības programmas "Cilvēkresursi un nodarbinātība" papildinājuma 1.4.1.2.4.apakšaktivitātes "Sociālās rehabilitācijas un institūcijām alternatīvu sociālās aprūpes pakalpojumu attīstība reģionos" pirmo kārtu

Vēl šajā numurā

11.08.2009., Nr. 126

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 866

Pieņemts: 04.08.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.866

Rīgā 2009.gada 4.augustā (prot. Nr.51 41.§)
Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas nolikums
Izdoti saskaņā ar Stratēģiskas nozīmes preču aprites likuma 12.panta otro daļu
I. Vispārīgais jautājums
1. Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komiteja (turpmāk – komiteja) ir koleģiāla kontroles institūcija ārlietu ministra pakļautībā.
II. Komitejas funkcijas un uzdevumi
2. Komiteja veic Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā noteiktās funkcijas un uzdevumus, kā arī:

2.1. sagatavo priekšlikumus attiecībā uz normatīvo aktu projektiem par stratēģiskas nozīmes preču ražošanas, glabāšanas, realizācijas, lietošanas, tehniskās apkalpošanas, eksporta, importa, pārvietošanas un tranzīta kontroles nodrošināšanu;

2.2. koordinē stratēģiskas nozīmes preču aprites subjektu kvalifikācijas celšanas iespējas;

2.3. koordinē pieredzes un palīdzības sniegšanu ārvalstīm, lai pilnveidotu to stratēģiskas nozīmes preču kontroles sistēmas;

2.4. piedalās Eiropas Savienības dalībvalstu, starptautisko eksporta kontroles režīmu dalībvalstu un citu valstu eksporta kontroles institūciju semināros, konferencēs un projektos, kas veicina ķīmisko, bioloģisko un citu masveida iznīcināšanas ieroču izplatības ierobežošanu.
III. Komitejas sastāvs
3. Komitejas personālsastāvu pēc ārlietu ministra priekšlikuma apstiprina Ministru kabinets. Komitejas sastāvā ir šādu institūciju pārstāvji:

3.1. Ārlietu ministrija;

3.2. Ekonomikas ministrija;

3.3. Finanšu ministrija;

3.4. Veselības ministrija;

3.5. Aizsardzības ministrija;

3.6. Valsts vides dienests;

3.7. Valsts policija;

3.8. Drošības policija;

3.9. Satversmes aizsardzības birojs;

3.10. Valsts ieņēmumu dienests;

3.11. Radiācijas drošības centrs.
4. Komitejas priekšsēdētājs ir Ārlietu ministrijas valsts sekretārs. Komitejas priekšsēdētājs ieceļ no komitejas locekļu vidus komitejas priekšsēdētāja pirmo vietnieku, komitejas priekšsēdētāja otro vietnieku un komitejas sekretāru.
IV. Komitejas sēžu darba organizācija
5. Komitejas sēdes notiek reizi ceturksnī. Komitejas ārkārtas sēdi sasauc komitejas priekšsēdētājs pēc savas iniciatīvas vai pēc triju komitejas locekļu pieprasījuma.
6. Komitejas sēdes ir slēgtas. Sēdē piedalās komitejas locekļi un pieaicinātie eksperti. Komitejas locekļus un ekspertus uz sēdi uzaicina rakstiski. Uzaicinājumā norāda attiecīgās sēdes darba kārtību.
7. Komitejas locekļiem ir tiesības rakstiski pilnvarot citu personu aizvietot viņus atsevišķās sēdēs. Personai, kura pilnvarota aizvietot komitejas locekli, ir balsstiesības uz pilnvarojumā noteikto laiku.
8. Komitejas priekšsēdētājs vai komitejas loceklis, iepriekš informējot Ārlietu ministriju, drīkst uzaicināt piedalīties komitejas sēdē ekspertu. Eksperts nav komitejas loceklis.
9. Komiteja ir lemttiesīga, ja tās sēdē piedalās vismaz puse komitejas locekļu vai pilnvaroto personu, kas viņus aizvieto. Komitejas loceklim, kas pārstāv ministriju vai tās padotībā esošu valsts pārvaldes iestādi, ir veto tiesības, ja komitejas lēmums saistīts ar attiecīgās ministrijas vai valsts tiešās pārraudzības iestādes kompetenci un netiek ievēroti tā pamatotie iebildumi.
10. Komiteja lēmumus pieņem, atklāti balsojot. Komitejas lēmums ir pieņemts ar balsu vairākumu, ja nav izmantotas veto tiesības. Ja balsis sadalās vienādi, izšķirošā ir komitejas priekšsēdētāja balss. Ja ir izmantotas veto tiesības, komiteja iesniedz jautājumu ārlietu ministram lēmuma pieņemšanai par turpmāko jautājuma risinājumu.
11. Komitejas sekretārs 10 darbdienu laikā pēc komitejas sēdes sagatavo un nosūta komitejas locekļiem un pilnvarotajām personām, kas viņus aizvieto, komitejas sēdes protokolu. Ja piecu darbdienu laikā pēc protokola nosūtīšanas nav saņemti iebildumi vai priekšlikumi, protokolu uzskata par apstiprinātu. Ja noteiktajā termiņā iebildumi vai priekšlikumi ir saņemti, tos izskata atkārtotā komitejas sēdē.
12. Paraksta tiesības ir komitejas priekšsēdētājam, viņa pirmajam un otrajam vietniekam, kā arī komitejas sekretāram. Komitejas priekšsēdētāja vietnieku un komitejas sekretāra paraksta tiesību apjomu komitejas priekšsēdētājs nosaka ar atsevišķu pilnvarojumu.
V. Komitejas locekļu kompetence
13. Komitejas priekšsēdētājs:

13.1. vada komitejas sēdes;

13.2. paraksta komitejas sagatavotos dokumentus;

13.3. pārstāv komiteju, sadarbojoties ar stratēģiskas nozīmes preču aprites subjektiem.
14. Komitejas priekšsēdētāja pirmais vietnieks veic komitejas priekšsēdētāja pienākumus komitejas priekšsēdētāja prombūtnes laikā.
15. Komitejas priekšsēdētāja otrais vietnieks veic komitejas priekšsēdētāja pienākumus komitejas priekšsēdētāja un viņa pirmā vietnieka prombūtnes laikā.
16. Komitejas sekretārs:

16.1. organizē komitejas sēžu darbu;

16.2. nodrošina informācijas apmaiņu ar komitejas locekļiem par komitejas kompetences jautājumiem;

16.3. nodrošina komitejas darbu komitejas sēžu starplaikos;

16.4. noformē un saskaņo komitejas sēžu protokolu projektus.
17. Ārlietu ministrija nodrošina komitejas sekretariāta funkcijas, kā arī starptautisko sadarbību stratēģiskas nozīmes preču eksporta kontroles jomā.
18. Aizsardzības ministrijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajai Aizsardzības ministrijas kompetencei.
19. Ekonomikas ministrijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību valsts ekonomiskajai politikai un komersantu interešu ievērošanu.
20. Finanšu ministrijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību Latvijas normatīvajiem aktiem, Eiropas Savienības regulām un starptautiskajiem līgumiem muitas jomā.
21. Veselības ministrijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību Latvijas normatīvajiem aktiem, Eiropas Savienības regulām un starptautiskajiem līgumiem prekursoru aprites jomā.
22. Drošības policijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajai Drošības policijas kompetencei un informē komiteju par iespējamiem nacionālās drošības apdraudējumiem, kas saistīti ar stratēģiskas nozīmes preču apriti.
23. Valsts policijas pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību Latvijas normatīvajiem aktiem un Eiropas Savienības regulām Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā minēto ieroču, munīcijas, pirotehnikas un sprāgstvielu aprites jomā, kā arī par ieroču, munīcijas un sprāgstvielu pārvietošanas iepriekšējās piekrišanas dokumentu izsniegšanu.
24. Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvis komitejā ir atbildīgs par komitejas lēmumu atbilstību normatīvajiem aktiem muitas jomā.
25. Satversmes aizsardzības biroja pārstāvis komitejā informē par stratēģiskas nozīmes preču eksporta un tranzīta riska analīzi un par preču gala lietotājiem, kuri var būt saistīti ar masu iznīcināšanas ieročiem vai to nogādes līdzekļiem, vai ar starptautisko terorismu, kā arī par iespējamiem nacionālās drošības apdraudējumiem saistībā ar stratēģiskas nozīmes preču importu, eksportu, pārvietošanu un tranzītu.
VI. Noslēguma jautājums
26. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2007.gada 16.oktobra noteikumus Nr.701 “Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas nolikums” (Latvijas Vēstnesis, 2007, 169.nr.).
Ministru prezidenta vietā – finanšu ministrs E.Repše

Ārlietu ministrs M.Riekstiņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!