Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2009. gada 10. februāra noteikumi Nr. 114 "Kārtība, kādā Nacionālie bruņotie spēki tiek iesaistīti starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 17.02.2009., Nr. 26 https://www.vestnesis.lv/ta/id/187824-kartiba-kada-nacionalie-brunotie-speki-tiek-iesaistiti-starptautiskajas-glabsanas-operacijas-un-starptautiskajas-humanajas-oper...

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.115

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 17.marta noteikumos Nr.188 "Noteikumi par darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.5.2.4.aktivitāti "Daugavas hidroelektrostaciju aizsprostu pārgāžņu rekonstrukcija""

Vēl šajā numurā

17.02.2009., Nr. 26

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 114

Pieņemts: 10.02.2009.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.
Ministru kabineta noteikumi Nr.114

Rīgā 2009.gada 10.februārī (prot. Nr.11 11.§)
Kārtība, kādā Nacionālie bruņotie spēki tiek iesaistīti starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās
Izdoti saskaņā ar likuma “Latvijas Nacionālo bruņoto spēku
piedalīšanās starptautiskajās operācijās” 5.panta ceturto daļu
1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā Nacionālie bruņotie spēki tiek iesaistīti starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās pēc ārvalstu pieprasījuma par neatliekamās palīdzības nepieciešamību.
2. Starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās var iesaistīt attiecīgi sagatavotu Nacionālo bruņoto spēku personālu, kas nodrošināts ar uzdevuma izpildei nepieciešamo speciālo aprīkojumu.
3. Lēmumu par Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību piedalīšanos starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās pieņem Ministru kabinets pēc ārvalstu pieprasījuma par neatliekamās palīdzības nepieciešamību.
4. Ja pieprasījumu par neatliekamās palīdzības nepieciešamību izteikusi Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības dalībvalsts, aizsardzības ministrs var pieņemt lēmumu par atsevišķu īpaši sagatavotu Nacionālo bruņoto spēku vienību piedalīšanos starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās šo valstu teritorijā.
5. Par šo noteikumu 4.punktā minētā lēmuma pieņemšanu aizsardzības ministrs nekavējoties informē Ministru prezidentu.
6. Pamatojoties uz šo noteikumu 3.punktā minēto Ministru kabineta lēmumu vai šo noteikumu 4.punktā minēto aizsardzības ministra lēmumu, tiek izdota aizsardzības ministra pavēle par Nacionālo bruņoto spēku vienību iesaistīšanu starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās. Pavēlē ietver informāciju par:

6.1. starptautiskās glābšanas operācijas vai starptautiskās humānās operācijas raksturu;

6.2. uzdevumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem palīdzības sniegšanai starptautiskajā glābšanas operācijā vai starptautiskajā humānajā operācijā;

6.3. kārtību, kādā Nacionālo bruņoto spēku darbība koordinējama ar starptautisko glābšanas operāciju vai starptautisko humāno operāciju vadošajām ārvalstu iestādēm un dienestiem;

6.4. piedalīšanās laiku starptautiskajā glābšanas operācijā vai starptautiskajā humānajā operācijā.
7. Pēc aizsardzības ministra pavēles saņemšanas Nacionālo bruņoto spēku Apvienotais operāciju centrs:

7.1. informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Robežapsardzības pārvaldes Operatīvās vadības dienestu par nepieciešamību šķērsot robežu starptautisko glābšanas operāciju un starptautisko humāno operāciju veikšanai, norādot vienības skaitlisko sastāvu un pārvietošanās veidu, kā arī robežšķērsošanas vietu;

7.2. koordinē Nacionālo bruņoto spēku vienību ierašanos un piedalīšanos starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās ar tās valsts atbildīgajām institūcijām, kura ir lūgusi neatliekamo palīdzību.
8. Par Nacionālo bruņoto spēku vienības robežšķērsošanas vietu, laiku un skaitlisko sastāvu Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Robežapsardzības pārvaldes Operatīvās vadības dienests nekavējoties informē:

8.1. Valsts robežsardzes struktūrvienības operatīvo dežurantu;

8.2. palīdzības pieprasītāja valsts robežsardzes dienestu.
9. Nacionālo bruņoto spēku vienību darbība starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās notiek saskaņā ar Latvijas Republikai sais­tošiem starptautiskajiem līgumiem.
10. Aizsardzības ministrs divu mēnešu laikā pēc starptautiskās glābšanas operācijas vai starptautiskās humānās operācijas beigām iesniedz Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par neatliekamās palīdzības sniegšanas rezultātiem.
11. Par to Nacionālo bruņoto spēku vienību nodrošinājumu ar uzdevumu izpildei nepieciešamajiem materiāltehniskajiem līdzekļiem un speciālo aprīkojumu, kuras plānots iesaistīt starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās, un paredzēto uzdevumu veikšanai nepieciešamo materiālu rezervju izveidi ir atbildīgs Nacionālo bruņoto spēku komandieris.
12. Nacionālie bruņotie spēki regulāri organizē personāla apmācību, lai paaugstinātu tā gatavību un spēju piedalīties starptautiskajās glābšanas operācijās un starptautiskajās humānajās operācijās.
Ministru prezidents I.Godmanis

Aizsardzības ministrs V.Veldre

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!