Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Centrālās vēlēšanu komisijas 1999. gada 13. augusta lēmums Nr. 3 "Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu" apstiprināšanu". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.08.1999., Nr. 268/269 https://www.vestnesis.lv/ta/id/18654

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.7

Par parakstu vākšanu ārvalstīs tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturēto likumu "Grozījumi likumā "Par valsts pensijām""

Vēl šajā numurā

24.08.1999., Nr. 268/269

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija

Veids: lēmums

Numurs: 3

Pieņemts: 13.08.1999.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.3

Rīgā 1999.gada 13.augustā

Par instrukcijas "Par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu" apstiprināšanu

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

1. Apstiprināt instrukciju "Par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu".

2. Atzīt par spēku zaudējušu Centrālās vēlēšanu komisijas 1998.gada 3.jūlija sēdē ar lēmumu nr.18 apstiprināto instrukciju "Par parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

Instrukcija par parakstu vākšanu

tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu

I. Vispārīgie noteikumi

1. Saskaņā ar likumu "Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu" parakstu vākšanu tautas nobalsošanai rīko, ja Valsts prezidents Satversmes 72.panta kārtībā ir apturējis likuma publicēšanu.

2. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija likumā un šajā instrukcijā noteiktajā kārtībā nodrošina iespēju katram vēlētājam parakstīties par tautas nobalsošanas ierosināšanu.

II. Vēlēšanu komisijas darbība,

nodrošinot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai

3. Vēlēšanu komisijas savu darbību sakarā ar parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai uzsāk un beidz Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā termiņā.

4. Parakstu vākšanas lapas ir numurētas. Rajonu vēlēšanu komisijas parakstu vākšanas lapas nodod rajona pilsētu un pagastu vēlēšanu komisijām.

Par parakstu vākšanas lapu pieņemšanu un nodošanu sastāda aktu divos eksemplāros, norādot tajā parakstu vākšanas lapu numurus.

5. Vietas, kurās vēlētāji varēs parakstīties, nosaka attiecīgā dome (padome). Pēc tam pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija nosaka laiku, kad vēlētāji varēs parakstīties parakstu vākšanas lapās. Šis laiks nosakāms ne mazāks kā četras stundas dienā, turklāt arī sestdienās, svētdienās un svētku dienās.

Parakstu vākšanas vietās, kurās paredzama liela vēlētāju aktivitāte, nosakāms atbilstošs darba laiks un parakstu vācēju skaits.

6. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija nodrošina, lai paziņojumi par parakstu vākšanas vietu un laiku tiktu izlikti pie attiecīgās domes (padomes) ēkas un parakstu vākšanas vietās ne vēlāk kā trīs dienas pirms parakstu vākšanas sākuma. Republikas pilsētu vēlēšanu komisijas šādu paziņojumu publicē arī vietējā laikrakstā.

7. Parakstu vākšana notiek Centrālās vēlēšanu komisijas noteiktajā termiņā 30 dienas pēc kārtas.

8. Parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam apturētā likuma tekstam. Uz tā nedrīkst būt nekādas atzīmes un piezīmes. Ja ir apturēts likums par grozījumiem kādā citā likumā, parakstu vākšanas vietā jābūt pieejamam arī šā likuma tekstam.

9. Parakstu vākšanu saskaņā ar pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisijas lēmumu veic kāds no šīs komisijas locekļiem vai cita ar komisijas lēmumu pilnvarota persona (turpmāk — parakstu vācējs).

10. Uzsākot parakstu vākšanu, sāk rakstīt arī parakstu vākšanas gaitas protokolu, atzīmējot tajā visus starpgadījumus un traucējumus, kā arī sūdzības un protestus.

11. Pirms vēlētājs parakstās parakstu vākšanas lapā, parakstu vācējs pārbauda attiecīgā vēlētāja pilsoņa pasi. Ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji, kuri nav saņēmuši Latvijas pilsoņa pasi, parakstu vācējam pārbaudei uzrāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izdotu reģistrācijas lapu (turpmāk — reģistrācijas lapa) ar šā vēlētāja personas kodu.

Parakstu vācējs pārliecinās, ka vēlētājam ir vēlēšanu tiesības un viņa pasē (reģistrācijas lapā) nav atzīmes par piedalīšanos attiecīgajā parakstu vākšanā. Pēc tam parakstu vācējs ieraksta parakstu vākšanas lapā datumu, vēlētāja vārdu, uzvārdu un personas kodu. Ja ierakstā konstatēta kļūda, tas svītrojams vai arī labojams, atrunājot labojumu. Parakstu vācējs atrunu izdara parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā.

Pēc tam, kad vēlētājs parakstījies, viņa pasē, 14.lappusē, (reģistrācijas lapā) parakstu vācējs ar spiedogu izdara atzīmi.

12. Ja vēlētājs fizisku trūkumu dēļ pats nespēj parakstīties, viņa klātbūtnē parakstu vākšanas lapā parakstās viņa ģimenes loceklis vai kāda cita persona, kurai viņš uzticas. Par to parakstu vākšanas lapas piezīmju sadaļā izdarāma atzīme, norādot tās personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, kura ir parakstījusies parakstu vākšanas lapā.

13. Parakstu vācējs gādā, lai parakstu vākšanas vietā nenotiktu aģitācija.

14. Parakstu vākšanā var būt klāt masu saziņas līdzekļu žurnālisti un citi vēlētāji, ja tas netraucē parakstu vācēja darbu.

15. Parakstu vācējs katru aizpildīto parakstu vākšanas lapu paraksta, norādot savu vārdu un uzvārdu un to parakstu kārtas numurus, kurus viņš ir savācis. Līdzīgi parakstu vācējs rīkojas, ja darbu beidz, pirms parakstu vākšanas lapa ir aizpildīta. Ne vēlāk kā nākamajā dienā aizpildītā parakstu vākšanas lapa nododama pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam.

16. Sūdzības par parakstu vākšanas norisi vēlētāji iesniedz attiecīgajai vēlēšanu komisijai. Jebkuru sūdzību par parakstu vākšanas norisi vēlēšanu komisija izskata un dod atbildi iesniedzējam.

17. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs pārbauda, vai parakstu vākšanas lapa aizpildīta atbilstoši likuma un šīs instrukcijas prasībām, norāda, cik lapā ir parakstu un cik ir svītrotu ierakstu, paraksta to un apzīmogo. Ja rodas pamatotas šaubas par kāda vēlētāja paraksta īstumu, jautājumu par paraksta ieskaitīšanu vēlēšanu komisija izlemj balsojot.

18. Pilsētas (pagasta) vēlēšanu komisija saskaita attiecīgajā pilsētā (pagastā) parakstu vākšanas lapās savāktos parakstus un rezultātu ieraksta pilsētas (pagasta) parakstu skaitīšanas protokolā.

19. Rajona pilsētas vēlēšanu komisija un pagasta vēlēšanu komisija pilsētas (pagasta) parakstu skaitīšanas protokolu kopā ar parakstu vākšanas lapām ne vēlāk kā triju dienu laikā pēc noteiktā parakstu vākšanas termiņa izbeigšanās nodod rajona vēlēšanu komisijai, bet republikas pilsētas vēlēšanu komisija — Centrālajai vēlēšanu komisijai, sastādot par to aktu divos eksemplāros.

20. Rajona vēlēšanu komisija pēc pilsētu vēlēšanu komisiju un pagastu vēlēšanu komisiju protokoliem saskaita attiecīgajā rajonā savāktos parakstus un sastāda par to rajona parakstu skaitīšanas protokolu, norādot arī svītroto ierakstu skaitu. Ne vēlāk kā divu dienu laikā rajona vēlēšanu komisija rajona parakstu skaitīšanas protokolu kopā ar rajona vēlēšanu komisiju un pagastu vēlēšanu komisiju parakstu skaitīšanas protokoliem un parakstu vākšanas lapām nodod Centrālajai vēlēšanu komisijai, sastādot par to aktu divos eksemplāros.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre Kristīne Kurzemniece

 

 

 

 

 

 

 

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!