Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Par Rietumeiropas savienības un NATO kopīgo operāciju. Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 24.02.2000., Nr. 62/63 https://www.vestnesis.lv/ta/id/1698

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Saeimas priekšsēdētāja paziņojums

Saeimas priekšsēdētāja paziņojums

Vēl šajā numurā

24.02.2000., Nr. 62/63

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Par Rietumeiropas savienības un NATO kopīgo operāciju

Vakar, 23. februārī, beidzās Rietumeiropas savienības (RES) un NATO pirmais kopīgi rīkotais krīzes kontroles vingrinājums CMX/Crisex 2000, kurā piedalās arī Latvija. Vingrinājums notika no 17. līdz 23.februārim.

Vingrinājuma mērķis ir RES un NATO krīzes vadības procedūru un lēmumu pieņemšanas mehānismu pārbaude, šīm organizācijām savstarpēji sadarbojoties. Vienlaikus tā ir RES valstu politiskās gribas demonstrēšana, kā arī NATO vēlme sadarbībā ar RES sniegt savu ieguldījumu Eiropas drošības un aizsardzības identitātes (ESDI) attīstībā.

Latvija piedalās kā pilntiesīga šī vingrinājuma dalībniece un dod savu ieguldījumu miera procesa nodrošināšanā Kilolandē (iedomāta valsts). Vingrinājuma laikā reālas bruņoto spēku vienību aktivitātes un humāno sūtījumu operācijas nenotiek, lēmumu pieņemšana un darbība tiek imitēta NATO un RES štābos, kā arī iesaistīto valstu galvaspilsētās, to skaitā Rīgā.

Vingrinājuma koordinējošā institūcija Latvijā ir Valsts kancelejas sastāvā izveidotais Krīzes kontroles centrs, un tajā piedalās pārstāvji no Saeimas, Ministru prezidenta biroja, Aizsardzības, Ārlietu, Iekšlietu, Finansu un Labklājības ministrijas, kā arī Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta. Vingrinājumā iesaistītas arī Latvijas pārstāvniecība NATO un RES, kā arī Latvijas vēstniecība Briselē. Latvijas pārstāvniecības NATO un RES darbu vingrinājuma laikā papildināja no NBS štāba komandēts virsnieks.

Vingrinājuma laikā tika izspēlēts miera nodrošināšanas (Petersbergas) misijas scenārijs, kas notiek jaunā neatkarīgā valstī Kilolandē pie Āfrikas rietumkrasta ārpus NATO atbildības zonas. Ņemot vērā situācijas eskalāciju un tuvojošos humāno katastrofu Kilolandē, RES nolemj rīkoties un organizē miera nodrošināšanas operāciju, kuras īstenošanā lūdz NATO palīdzību resursu veidā. Paralēli tam attīstās politiski militāra krīze kādā citā iedomātā valstī, kas apdraud NATO dalībvalstis, līdz ar to NATO vienlaikus iesaistās vēl citas krīzes kontrolē. Vingrinājumā NATO dalībvalstīm un RES valstīm (gan dalībvalstīm, gan asociētajām valstīm) ir vienādas tiesības un atbildība.

Latvija jau ir piedalījusies līdzīgos krīzes vadības vingrinājumos 1998. un 1999. gadā, kurus NATO un RES rīkoja atsevišķi.

Valdības preses departaments

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!