Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 10. jūlija noteikumi Nr. 481 "Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas kārtība attiecībā uz atsevišķām darbībām". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.07.2007., Nr. 113 https://www.vestnesis.lv/ta/id/160369-latvijas-republikas-gaisa-telpas-izmantosanas-kartiba-attieciba-uz-atseviskam-darbibam

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.482

Ceļu drošības auditoru sertificēšanas kārtība

Vēl šajā numurā

13.07.2007., Nr. 113

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 481

Pieņemts: 10.07.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.481

Rīgā 2007.gada 10.jūlijā (prot. Nr.40 11.§)

Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas kārtība attiecībā uz atsevišķām darbībām

Izdoti saskaņā ar likuma “Par aviāciju” 40.panta otro daļu un 117.pantu

 

I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā fiziskās un juridiskās personas saņem atļauju izmantot un izmanto Latvijas Republikas gaisa telpu (turpmāk – gaisa telpa):

1.1. gaisa kuģu lidojumiem, izņemot pasažieru, bagāžas, kravas un pasta gaisa pārvadājumus;

1.2. darbībām, kuras saistītas ar gaismas, radio un visu veidu elektro­magnētisko izstarojumu, kas var radīt draudus gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošībai;

1.3. darbībām, kuras saistītas ar materiālo objektu pacelšanu, pārvietošanu vai nolaišanu gaisa telpā;

1.4. šaušanai un spridzināšanas darbiem, kas var apdraudēt gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošību;

1.5. militāro gaisa kuģu lidojumiem.

2. Valsts aģentūra “Civilās aviācijas aģentūra” (turpmāk – Civilās aviāci­jas aģentūra) izsniedz atļaujas:

2.1. gaisa kuģu lidojumiem, kas minēti šo noteikumu 1.1.apakšpunktā;

2.2. darbībām, kuras saistītas ar gaismas izstarojumu, kas var radīt draudus gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošībai;

2.3. darbībām, kas saistītas ar materiālo objektu pacelšanu, pārvietošanu vai nolaišanu gaisa telpā;

2.4. šaušanai un spridzināšanas darbiem, kas var apdraudēt gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošību.

3. Valsts akciju sabiedrība “Elektronisko sakaru direkcija” (turpmāk – Elektronisko sakaru direkcija) atbilstoši normatīvajiem aktiem, kas regulē radiofrekvences lietošanas atļaujas izsniegšanu, izsniedz atļaujas darbībām, kuras saistītas ar radio un visu veidu elektromagnētisko izstarojumu, kas var radīt draudus gaisa kuģu un materiālo objektu lidojumu drošībai. Elektronisko sakaru direkcija izsniedz atļauju tikai tad, ja tā saņēmusi Civilās aviācijas aģentūras atzinumu, ka attiecīgās darbības neradīs draudus aviācijas drošībai un drošumam.

4. Ja atbilstoši nacionālajiem vai starptautiskajiem normatīvajiem aktiem par gaisa kuģu lidojumiem attiecīgajam lidojumam nav nepieciešama atļauja, gaisa kuģa kapteinis iesniedz lidojumu plānu valsts akciju sabiedrībā “Latvijas gaisa satiksme” (turpmāk – Latvijas gaisa satiksme) ne vēlāk kā 30 minūtes pirms lidojuma sākuma, ja nav paredzēta valsts robežas šķērsošana, un stundu pirms lidojuma sākuma, ja ir paredzēta valsts robežas šķērsošana, ciktāl tas nav pretrunā ar attiecīgajiem nacionālajiem un starptautiskajiem normatīvajiem aktiem. Ja atbilstoši nacionālajiem vai starptautiskajiem normatīvajiem aktiem par šo noteikumu 1.2., 1.3. un 1.4.apakšpunktā minēto darbību veikšanu tām nav nepieciešama atļauja, darbības veicējs pirms plānotās darbības iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā konspektīvu informāciju par plānotajām darbībām, ciktāl tas nav pretrunā ar attiecīgajiem nacionālajiem un starptautiskajiem normatīvajiem aktiem. Ministru kabineta instrukcija nosaka sadarbības kārtību (tai skaitā atļaujas saņemšanas kārtību, ciktāl tas nav pretrunā ar nacionālajiem vai starptautiskajiem normatīvajiem aktiem par gaisa telpas izmantošanu) starp Civilās aviācijas aģentūru un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem attiecībā uz Nacionālo bruņoto spēku rīcību šo noteikumu 1.punktā minētajā gaisa telpas izmantošanā.

II. Gaisa kuģu lidojumi, izņemot pasažieru, bagāžas, kravas un pasta gaisa pārvadājumus

5. Izmantojot gaisa telpu civilās aviācijas gaisa kuģu nekomerciāliem ceļojumu, izklaides, korporatīviem vai sporta lidojumiem, gaisa kuģa kapteinis iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā un Latvijas gaisa satiksmē lidojumu plānu:

5.1. ne vēlāk kā 30 minūtes pirms lidojuma sākuma, ja lidojums paredzēts kontrolējamā gaisa telpā vai 15 kilometru platā joslā gar Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas valsts robežu, Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas valsts robežu vai Latvijas Republikas teritoriālās jūras ārējo malu un lidojuma laikā nav paredzēta valsts robežas šķērsošana;

5.2. ne vēlāk kā stundu pirms lidojuma sākuma, ja paredzēta valsts robežas šķērsošana.

6. Civilās aviācijas aģentūra nekavējoties izskata attiecīgo lidojuma plānu un aizliedz lidojumu, ja tas apdraud civilās aviācijas drošību vai drošumu.

7. Lai saņemtu atļauju speciālo aviācijas darbu gaisa kuģu lidojumiem, gaisa kuģa ekspluatants ne vēlāk kā 10 darbdienas pirms darbu uzsākšanas iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā iesniegumu. Iesniegumā norāda šādas ziņas:

7.1. gaisa kuģu ekspluatanta nosaukumu, juridisko adresi, vienotās reģistrācijas numuru un dokumentu, kas apliecina tiesības veikt pieteikto darbību;

7.2. speciālo aviācijas darbu veidu, plānoto lidojumu rajonu, darbu veikšanai nepieciešamo augstumu (pēdās), darbu uzsākšanas un beigšanas datumu un laiku, izteiktu kā universālo koordinēto laiku (UTC);

7.3. darbu veikšanai paredzētā gaisa kuģa tipu, gaisa kuģa valsts un reģistrācijas zīmi, kā arī īpašnieka vārdu un uzvārdu (nosaukumu).

8. Ja, veicot speciālos aviācijas darbus, tiek nepamatoti skartas trešo personu tiesības vai intereses, iesniedzējs iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina, ka minēto darbu veikšana ir saskaņota ar šīm personām.

9. Ja iesniegumā norādītā informācija ir nepilnīga vai neprecīza, Civilās aviācijas aģentūra divu darbdienu laikā pēc iesnieguma saņemšanas rakstiski pieprasa iesniedzējam iesniegt precizētu informāciju.

10. Ja iesniedzējs piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 9.punktā minētā pieprasījuma saņemšanas neiesniedz precizēto informāciju, Civilās aviācijas aģentūra pieņem lēmumu atteikt atļaujas izsniegšanu un rakstiski par to informē iesniedzēju.

11. Ja paredzētās darbības neapdraud civilās aviācijas drošību vai drošumu, Civilās aviācijas aģentūra triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 7., 8. un 9.punktā minētās informācijas saņemšanas izsniedz atļauju veikt attiecīgās darbības.

12. Pēc šo noteikumu 11.punktā minētās atļaujas izsniegšanas Civilās aviācijas aģentūra paziņo Latvijas gaisa satiksmei šo noteikumu 7.2. un 7.3. apakšpunktā minēto informāciju.

13. Pirms speciālo aviācijas darbu gaisa kuģu lidojumu uzsākšanas gaisa kuģa kapteinis ne vēlāk kā 30 minūtes pirms lidojuma sākuma iesniedz Latvijas gaisa satiksmē lidojumu plānu, kurā norāda Civilās aviācijas aģentūras izsniegtās atļaujas numuru.

III. Darbības, kas saistītas ar gaismas izstarojumu

14. Lai saņemtu atļauju darbībām, kuras saistītas ar gaismas izstarojumu, kas var radīt draudus gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošībai, iesnie­dzējs ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms to uzsākšanas iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā iesniegumu. Iesniegumā norāda šādas ziņas:

14.1. iesniedzēja vārdu, uzvārdu (nosaukumu), personas kodu (vienotās reģistrācijas numuru), dzīvesvietas adresi (juridisko adresi);

14.2. darbības veidu un veikšanas vietu (rajonu), darbības uzsākšanas un beigšanas datumu un laiku, izteiktu kā universālo koordinēto laiku (UTC);

14.3. gaismas stara jaudu, izstarojuma leņķi horizontālajā un vertikālajā plaknē;

14.4. gaismas izstarošanas aprīkojuma tehnisko aprakstu un izgatavotāja nosaukumu.

15. Ja, veicot konkrētu darbību, tiek nepamatoti skartas trešo personu tiesības vai intereses, iesniedzējs iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina, ka minētās darbības veikšana ir saskaņota ar šīm personām.

16. Ja paredzētās darbības neapdraud civilās aviācijas drošību vai drošumu, Civilās aviācijas aģentūra triju darbdienu laikā pēc šo noteikumu 14. un 15.punktā minēto dokumentu saņemšanas izsniedz atļauju veikt attiecīgās darbības.

17. Pēc šo noteikumu 16.punktā minētās atļaujas izsniegšanas Civilās aviācijas aģentūra paziņo Latvijas gaisa satiksmei šo noteikumu 14.2. un 14.3.apakšpunktā minēto informāciju.

IV. Materiālo objektu pacelšana, pārvietošana vai nolaišana gaisa telpā

18. Lai saņemtu atļauju darbībām, kas saistītas ar materiālo objektu pacelšanu, pārvietošanu vai nolaišanu gaisa telpā, laikposmā, kas īsāks par 90 dienām, iesniedzējs ne mazāk kā 10 darbdienas pirms minēto darbību uzsākšanas iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā iesniegumu. Iesniegumā norāda šādas ziņas:

18.1. iesniedzēja vārdu, uzvārdu (nosaukumu), personas kodu (vienotās reģistrācijas numuru), dzīvesvietas adresi (juridisko adresi);

18.2. darbības veidu un veikšanas vietu (rajonu), augstumu (pēdās), darbības uzsākšanas un beigšanas datumu un laiku, izteiktu kā universālo koordinēto laiku (UTC);

18.3. pacelšanai, pārvietošanai vai nolaišanai gaisa telpā paredzētā objekta tehnisko aprakstu.

19. Ja, veicot konkrētās darbības, tiek nepamatoti skartas trešo personu tiesības vai intereses, iesniedzējs iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina, ka minēto darbību veikšana ir saskaņota ar šīm personām.

20. Ja paredzētās darbības neapdraud civilās aviācijas drošumu vai drošību, Civilās aviācijas aģentūra piecu darbdienu laikā pēc šo noteikumu 18. un 19.punktā minēto dokumentu saņemšanas izsniedz atļauju veikt minētās darbības.

21. Pēc šo noteikumu 20.punktā minētās atļaujas izsniegšanas Civilās aviācijas aģentūra uzdod Latvijas gaisa satiksmei triju darbdienu laikā izstrādāt attiecīgās darbības veikšanai nepieciešamo īslaicīgo gaisa telpas izmantošanas ierobežojumu, to apstiprināt Civilās aviācijas aģentūrā un izdot paziņojumu par jebkuru aeronavigācijas iekārtu, pakalpojumu un noteikumu ieviešanu, izmaiņām vai informāciju par briesmām (turpmāk – NOTAM paziņojums). NOTAM paziņojumu nosūta, izmantojot elektroniskos sakaru līdzekļus. Attiecīgās darbības materiālo objektu pacelšanai, pārvietošanai vai nolaišanai gaisa telpā uzsāk ne agrāk kā septiņas dienas pēc NOTAM paziņojuma nosūtīšanas.

22. Ja materiālo objektu pacelšanu, pārvietošanu vai nolaišanu ir paredzēts veikt laikposmā, kas pārsniedz 90 dienas, iesniedzējs atbilstoši normatīvajiem aktiem par gaisa telpas struktūru un tās mainīšanas kārtību ierosina gaisa telpas struktūras mainīšanu atbilstoši plānotajām darbībām. Šajā gadījumā materiālo objektu pacelšanu, pārvietošanu vai nolaišanu veic saskaņā ar gaisa telpas struktūras elementa ekspluatācijas procedūru.

V. Šaušana un spridzināšanas darbi, kas var apdraudēt gaisa kuģu un citu materiālo objektu lidojumu drošību

23. Jebkāda šaušana vai spridzināšanas darbi ir aizliegti lidlauku zonu gaisa kuģu pacelšanās un nolaišanās sektoros.

24. Lai saņemtu atļauju šaušanai vai spridzināšanas darbiem laikposmā, kas īsāks par 90 dienām, iesniedzējs ne mazāk kā 20 darbdienas pirms minēto darbību uzsākšanas iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā iesniegumu. Iesniegumā norāda šādas ziņas:

24.1. iesniedzēja vārdu, uzvārdu (nosaukumu), personas kodu (vienotās reģistrācijas numuru), dzīvesvietas adresi (juridisko adresi);

24.2. dokumentu, kas apliecina iesniedzēja tiesības šaut vai spridzināt;

24.3. šaušanas vai spridzināšanas darbu veidu, veikšanas vietu (rajonu), uzsākšanas un beigšanas datumu un laiku, izteiktu kā universālo koordinēto laiku (UTC);

24.4. sprādziena radītās bīstamās zonas maksimālo augstumu pēdās un rādiusu;

24.5. šāviena maksimālo augstumu un tālumu;

24.6. šaušanā izmantotā ieroča veidu.

25. Ja, veicot konkrētās darbības, nepamatoti tiek skartas trešo personu tiesības vai intereses, iesniedzējs iesniegumam pievieno dokumentu, kas apliecina, ka minēto darbību veikšana ir saskaņota ar šīm personām.

26. Civilās aviācijas aģentūra triju darb­dienu laikā pēc šo noteikumu 24. un 25.punktā minēto dokumentu saņemšanas nosūta to kopijas Aizsardzības ministrijai atzinuma sniegšanai.

27. Aizsardzības ministrija piecu darbdienu laikā izskata dokumentu kopijas un iesniedz Civilās aviācijas aģentūrā atzinumu par plānoto darbību atbilstību valsts aizsardzības interesēm.

28. Ja paredzētās darbības neapdraud civilās aviācijas drošību vai drošumu, Civilās aviācijas aģentūra piecu darbdienu laikā pēc pozitīva šo noteikumu 27.punktā minētā atzinuma saņemšanas izsniedz atļauju veikt minētās darbības.

29. Pēc šo noteikumu 28.punktā minētās atļaujas izsniegšanas Civilās aviācijas aģentūra uzdod Latvijas gaisa satiksmei triju darbdienu laikā izstrādāt attiecīgās darbības veikšanai nepieciešamo īslaicīgo gaisa telpas izmantošanas ierobežojumu, to apstiprināt Civilās aviācijas aģentūrā un izdot NOTAM paziņojumu.

30. Iesniedzējs šaušanas darbus uzsāk ne agrāk kā septiņas dienas pēc NOTAM paziņojuma izdošanas.

31. Ja šaušanu vai spridzināšanas darbus paredzēts veikt laikposmā, kas pārsniedz 90 dienas, iesniedzējs atbilstoši normatīvajiem aktiem par gaisa telpas struktūru un tās mainīšanas kārtību ierosina gaisa telpas struktūras mainīšanu atbilstoši plānotajām darbībām. Šajā gadījumā šaušanu vai spridzināšanu veic saskaņā ar gaisa telpas struktūras elementa ekspluatācijas procedūru.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Satiksmes ministrs A.Šlesers

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2007.gada 14.jūliju.

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!