Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 10. aprīļa noteikumi Nr. 237 "Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 13.04.2007., Nr. 61 https://www.vestnesis.lv/ta/id/155755-skaidra-nauda-veikto-darijumu-deklaresanas-noteikumi

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.238

Kārtība, kādā valsts institūcija darba devējam atlīdzina darbiniekam izmaksājamo atlīdzību

Vēl šajā numurā

13.04.2007., Nr. 61

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 237

Pieņemts: 10.04.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.237

Rīgā 2007.gada 10.aprīlī (prot. Nr.23 7.§)

Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi

Izdoti saskaņā ar likuma “Par nodokļiem un nodevām” 30.panta pirmo un otro daļu

 

1. Noteikumi nosaka kārtību, kādā nodokļu maksātāji, izņemot fiziskās personas, kuras nav individuālie komersanti (turpmāk – darījuma dalībnieki), katru mēnesi deklarē savstarpējos skaidrā naudā veiktos darījumus.

2. Darījuma dalībnieki, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi, deklarē visus mēneša laikā savstarpēji skaidrā naudā veiktos darījumus (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek, veicot vienu operāciju vai vairākas operācijas), kuru summa pārsniedz 3000 latu.

3. Deklarāciju par skaidrā naudā veiktajiem darījumiem (pielikums) darījuma dalībnieki iesniedz Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajā iestādē atbilstoši attiecīgā darījuma dalībnieka juridiskajai adresei ne vēlāk kā līdz pārskata mēnesim sekojošā mēneša piecpadsmitajam datumam.

4. Darījuma dalībnieki deklarācijā par skaidrā naudā veiktajiem darīju­miem norāda mēneša laikā skaidrā naudā veiktos darījumus.

5. Ja darījuma dalībnieki ir noslēguši līgumu uz laiku, kas ilgāks par vienu mēnesi, tad faktiskos mēneša laikā skaidrā naudā savstarpēji veiktos darījumus saskaita un, ja kopsumma pārsniedz 3000 latu, tos deklarē.

6. Viena darījuma ietvaros veiktā vienreizējā vai daudzkārtējā naudas līdzekļu saņemšana vai izsniegšana atbilstoši noslēgtajam darījumam (turpmāk – darījuma operācija) darījuma dalībniekiem jādeklarē, ja, saskaitot mēneša laikā veiktās darījuma operācijas, to kopsumma pārsniedz 3000 latu.

7. Vairākus savstarpējos skaidrā naudā veiktos darījumus darījuma dalībnieki deklarē, ja to kopsumma mēnesī pārsniedz 3000 latu.

8. Ja darījuma dalībnieki savstarpējos
darījumus (izņemot skaidrā naudā veiktās valūtas pirkšanas un pārdošanas ope­rācijas valūtas maiņas punktos, kas pielīdzināmas kredītiestāžu sniegtajiem pakalpojumiem) ir veikuši, izmantojot gan bezskaidras naudas, gan skaidras naudas norēķinus, tad saskaita tās darījumu daļas, kas mēneša laikā veiktas skaidrā naudā (neatkarīgi no tā, vai darījums notiek, veicot vienu operāciju vai vairākas operācijas), un, ja kopsumma pārsniedz 3000 latu, minētos darījumus deklarē.

9. Savstarpējos maiņas darījumos, kas veikti, daļēji izmantojot skaidru naudu, darījuma dalībnieki deklarē to darījuma daļu, kas ir veikta skaidrā naudā, ja tās summa pārsniedz 3000 latu. Ja mēneša laikā ir bijuši vairāki šādi savstarpēji darījumi, tad saskaita attiecīgās darījumu daļas un, ja kopsumma pārsniedz 3000 latu, minētos darījumus deklarē.

10. Noteikumi attiecas uz kuģu aģentēšanas un gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrībām, kā arī uz starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas komercsabiedrību veiktajiem starptautiskajiem autopārvadājumiem un kravas ekspedīcijas darījumiem, ja mēneša laikā veiktā viena darījuma apmērs vai visu veikto darījumu kopsumma pārsniedz 10000 latu.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Ministru kabineta 2001.gada 24.jūlija noteikumus Nr.329 “Skaidrā naudā veikto darījumu deklarēšanas noteikumi” (Latvijas Vēstnesis, 2001, 113.nr.; 2003, 13.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2007.gada 14.aprīli.

 
 

Pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 10.aprīļa noteikumiem Nr.237

Deklarācija par skaidrā naudā veiktajiem darījumiem

07.JPG (50213 bytes)

 

Piezīmes.

 

02 aile – darījuma dalībnieku nosaukums un reģistrācijas kods, ar kuriem deklarētājam pārskata mēnesī bijuši savstarpēji darījumi. Ja darījuma dalībnieks ir juridiska persona – nerezidents, norāda ārvalsts darījuma dalībnieka (komercsabiedrības, kooperatīvās sabiedrības, individuālā uzņēmuma (arī zemnieku vai zvejnieku saimniecības) vai citas privāto tiesību juridiskās personas) nosaukumu. 

04 aile – kuģu aģentēšanas un gaisakuģu aģentēšanas uzņēmumi norāda darbības veidu, bet pārējās komercsabiedrības, kooperatīvās sabiedrības, individuālā uzņēmuma (arī zemnieku vai zvejnieku saimniecības) vai citas privāto tiesību juridiskās personas – darījuma veidu (pirkums, pirkums mazumtirdzniecībā, starptautiskie autopārvadājumi, kravas ekspedīcijas darījums, norēķini ar piegādātājiem un darbuzņēmējiem, norēķini par nekustamā īpašuma iznomāšanu (nomāšanu), izīrēšanu (īrēšanu) un pārdošanu (pirkšanu), kā arī par to maiņu ar pirkuma un pārdevuma elementiem, par patentu pirkšanu (pārdošanu), pārdevums, aizdevums, kapitāla ieguldījums uzņēmējsabiedrībās un noguldījumi, dividenžu un procentu maksājumi, apdrošināšanas operācijas, līgumsodu piedziņa, ziedojumi, dāvinājumi un citi). Ja savstarpējie norēķini veikti par dažādiem darījumiem, šajā ailē ieraksta “vairāki darījumi”. 

05, 06, 07 aile – skaidrā naudā veikto darījumu kopsumma, saņemtās un izdotās skaidrās naudas summas ar konkrēto darījuma dalībnieku:

1) ja mēneša laikā darījuma dalībniekiem bijis tikai viens savstarpējs skaidrā naudā veikts darījums, kas pārsniedz 3000 latu apmēru vai 10000 latu apmēru kuģu aģentēšanas, gaisakuģu aģentēšanas komercsabiedrībām, kā arī starptautisko autopārvadājumu un kravas ekspedīcijas komercsabiedrībām, deklarācijā norāda šī viena darījuma summu;

2) ja mēneša laikā darījuma dalībniekiem bijuši vairāki savstarpēji skaidrā naudā veikti darījumi (darījuma operācijas), tos saskaita un deklarācijā norāda darījumu kopsummu.

Finanšu ministrs O.Spurdziņš

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!