Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.

Sapratu
  • Atvērt paplašināto meklēšanu
  • Aizvērt paplašināto meklēšanu
Pievienot parametrus
Dokumenta numurs
Pievienot parametrus
publicēts
pieņemts
stājies spēkā
Pievienot parametrus
Aizvērt paplašināto meklēšanu
RĪKI

Publikācijas atsauce

ATSAUCĒ IETVERT:
Ministru kabineta 2007. gada 27. februāra noteikumi Nr. 149 "Profesiju standartu izstrādes kārtība". Publicēts oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis", 2.03.2007., Nr. 37 https://www.vestnesis.lv/ta/id/153849-profesiju-standartu-izstrades-kartiba

Paraksts pārbaudīts

NĀKAMAIS

Ministru kabineta noteikumi Nr.150

Grozījumi Ministru kabineta 2002.gada 6.augusta noteikumos Nr.353 "Noteikumi par darbiem jomās, kurās darba līgums parasti netiek slēgts uz nenoteiktu laiku"

Vēl šajā numurā

02.03.2007., Nr. 37

PAR DOKUMENTU

Izdevējs: Ministru kabinets

Veids: noteikumi

Numurs: 149

Pieņemts: 27.02.2007.

RĪKI
Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.149

Rīgā 2007.gada 27.februārī (prot. Nr.16 28.§)

Profesiju standartu izstrādes kārtība

Izdoti saskaņā ar Profesionālās izglītības likuma 7.panta 2.punktu

 

1. Noteikumi nosaka profesiju standartu izstrādes kārtību.

2. Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – ministrija) un Profesionālās izglītības administrācija (turpmāk – administrācija) sadarbībā ar Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomi veic šādus uzde­vumus:

2.1. organizē profesiju standartu projektu izstrādi un ekspertīzi, pieaicinot nozaru ministriju un profesionālo organizāciju pārstāvjus;

2.2. sniedz organizatorisku un metodisku atbalstu profesiju standartu pro­jektu izstrādē.

3. Šo noteikumu 2.punktā minētos uzdevumus veic:

3.1. administrācija – lai izstrādātu pirmajam, otrajam un trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim atbilstošus profesijas standartus;

3.2. ministrija – lai izstrādātu ceturtajam un piektajam profesionālās kvalifikācijas līmenim atbilstošus profesijas standartus.

4. Lai izstrādātu profesijas standarta projektu, izveido darba grupu, kurā iekļauj nozares vai starpnozaru sektora profesionālo organizāciju vai darba devēju organizāciju pārstāvjus.

5. Šo noteikumu 4.punktā minētā darba grupa nosaka:

5.1. profesijai raksturīgos pienākumus un uzdevumus;

5.2. profesionālās darbības pamatuzdevumu veikšanai nepieciešamās pras­mes;

5.3. profesionālās darbības pamatuzdevumu veikšanai nepieciešamās zināšanas (norāda priekšstata, izpratnes vai lietošanas līmeni);

5.4. profesionālās darbības veikšanai nepieciešamo profesionālo kom­petenci (nepieciešamās prasmes, zināšanas un atbildību noteiktās darba situācijās);

5.5. profesijas vietu nozares kvalifikāciju struktūrā un nodarbinātības ap­rakstu, kurā sniedz profesionālās darbības pamatuzdevumu kopsavilkumu.

6. Profesijas standarta projektu noformē atbilstoši šo noteikumu pieli­kumam.

7. Profesijas standarta projektu var izstrādāt arī arodbiedrības, darba de­vēju organizācijas, profesionālās organizācijas, izglītības iestādes un citas fiziskas vai juridiskas personas (turpmāk – projekta iesniedzējs), ievērojot šo noteikumu 4., 5. un 6.punktā minētās prasības. Profesijas standarta projektu (papīra formā un elektroniski) un attiecīgu iesniegumu projekta iesniedzējs iesniedz ministrijā vai administrācijā.

8. Šo noteikumu 7.punktā minētajā iesniegumā norāda šādas ziņas:

8.1. profesijas nosaukums;

8.2. profesijas kods atbilstoši Profesiju klasifikatorā noteiktajai profesiju klasifikācijai;

8.3. profesijai raksturīgie pienākumi un uzdevumi;

8.4. profesijas standarta projekta izstrādes darba grupas sastāvs (dalīb­nieku vārds, uzvārds, darbavieta un amats).

9. Ja projekta iesniedzējs ir juridiska persona, papildus šo noteikumu 8.punktā minētajai informācijai iesniegumā norāda šādas ziņas:

9.1. juridiskās personas nosaukums;

9.2. juridiskās personas dibinātājs, tās juridiskais statuss, juridiskā adrese  un tālruņa numurs;

9.3. juridiskās personas vadītājs vai tās personas (iesniedzēja) vārds, uzvārds un amats, tālruņa numurs, kura pilnvarota iesniegt iesniegumu.

10. Ja projekta iesniedzējs ir fiziska persona, papildus šo noteikumu 8.punktā minētajai informācijai iesniegumā norāda šādas ziņas:

10.1. iesniedzēja vārds, uzvārds, darbavieta un amats;

10.2. iesniedzēja deklarētās dzīvesvietas adrese un tālruņa numurs.

11. Ministrija vai administrācija profesijas standarta projektu saskaņo ar Pro­fesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomi. Ja profesijas standarta projektu iesniedz projekta iesniedzējs, tad ministrija vai ad­mi­nis­trācija desmit dienu laikā pēc tā saņemšanas pārbauda profesijas standarta projekta atbilstību šo noteikumu 4., 5. un 6.punktā minētajām prasībām un iesniedz to saskaņošanai Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomē.

12. Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome pieaicina ekspertus no nozaru ministrijām un profesionālajām organizācijām un divu mēnešu laikā pēc profesijas standarta projekta saņem­šanas to izskata apakšpadomes sēdē. Sēdes protokolu un ekspertu atzinumus par profesijas standarta projekta saskaņošanu vai nesaskaņošanu (ja nav ievērotas šajos noteikumos noteiktās prasības) Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadome nosūta ministrijai vai administrācijai.

13. Ministrija vai administrācija desmit dienu laikā pēc šo noteikumu 12.punktā minētā protokola saņemšanas:

13.1. informē projekta iesniedzēju un Labklājības ministriju par iesniegto profesijas standarta projektu, ekspertu atzinumiem un profesijas standarta pro­jekta saskaņošanu vai nesaskaņošanu Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakšpadomē;

13.2. nosūta Labklājības ministrijai priekšlikumu par Profesiju klasi­fikatora aktualizēšanu un pievieno šo noteikumu 12.punktā minēto protokolu, ekspertu atzinumus un saskaņotā profesijas standarta projektu;

13.3. iekļauj saskaņoto profesijas standartu profesiju standartu reģistrā (norāda Profesionālās izglītības un nodarbinātības trīspusējās sadarbības apakš­­padomes attiecīgās sēdes datumu un protokola numuru).

14. Šo noteikumu 13.2.apakšpunkts stājas spēkā ar 2007.gada 1.sep­tembri.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Redakcijas piebilde: noteikumi stājas spēkā ar 2007.gada 3.martu.


 

Pielikums

Ministru kabineta

2007.gada 27.februāra noteikumiem Nr.149

00.JPG (78190 bytes)

Izglītības un zinātnes ministre B.Rivža

Oficiālā publikācija pieejama laikraksta "Latvijas Vēstnesis" drukas versijā.

ATSAUKSMĒM

ATSAUKSMĒM

Lūdzu ievadiet atsauksmes tekstu!